Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Radio Maryja pochyla się nad etycznością szczepionki. Ma związek z aborcją?

50
Podziel się

Nie wszyscy do szczepionki podchodzą tak entuzjastycznie jak polski rząd i władze Unii Europejskiej. Radio Maryja zastanawia się, czy preparat nie ma związku z aborcją. Wątpliwości ma też Ordo Iuris, z kolei Watykan jest spokojny.

Radio Maryja pochyla się nad etycznością szczepionki. Ma związek z aborcją?
Radio Maryja sprawdza, czy szczepionka przeciwko COVID-19 nie ma związku z aborcją. (PAP, Tytus Żmijewski)
bETNNmcB

Z badania "Gazety Wyborczej" wynika, że 43,8 proc. Polaków boi się zaszczepić. Wątpliwości budzi przede wszystkim fakt, że szczepionka została przebadana i wprowadzona na rynek mniej więcej w ciągu roku. Zazwyczaj czas na wprowadzenie nowego preparatu wynosi 10 lat.

Co ciekawe, wątpliwości innego rodzaju mają niektóre media katolickie. W tym wypadku chodzi o aborcję. Choć Watykan swojego sprzeciwu wobec preparatu Pfizera nie wyraża, Radio Maryja postanowiło się dowiedzieć na własną rękę, czy szczepionka przeciwko COVID-19 na pewno jest bezpieczna.

bETNNmcD
Dotychczas w krajach Unii Europejskiej (również w Polsce) zarejestrowana jest jedna szczepionka przeciw COVID-19, jest to produkt o nazwie Comirnaty Szczepionka mRNA, firmy Pfizer/BioNTech. Żadne linie komórkowe pochodzenia ludzkiego nie były wykorzystywane w procesie wytwarzania tej szczepionki. Szczepionka Comirnaty jest wytwarzana bez udziału jakichkolwiek hodowli komórkowych, ponieważ nie zawiera wirusa. Produkt ten powstaje na bazie syntezy chemicznej - odpowiedziała na pytania katolickiej rozgłośni Justyna Maletka z Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Okazuje się więc, że w szczepionkach, które przyjmowane są w Polsce, nie ma komórek pochodzenia ludzkiego. Skąd jednak wątpliwości? Do badań wykorzystywane są czasem wyizolowane komórki, które pochodzą z abortowanych płodów. Często sprzed dziesiątek lat. Choć naukowcy wykorzystują nienarodzone płody w szczytnym celu, cały proces budzi kontrowersje z powodów etycznych.

bETNNmcJ
Pamiętając o znaczeniu szczepień dla zdrowia publicznego, nie wolno zapominać o związanych z nimi istotnych zagadnieniach etycznych. Wiążą się one, przede wszystkim, z kwestią wykorzystania komórek pobranych z ciał abortowanych dzieci do produkcji szczepionek. Nawet jeśli używa się tutaj linii komórkowych płodów uśmierconych kilkadziesiąt lat wcześniej, to jednak tego typu praktyki legitymizują proceder aborcyjny - głosi komunikat Ordo Iuris.
Zobacz także: Szczepionka na COVID. Były minister zdrowia do sceptyków: "Jak widać żyję"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETNNmde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
ha, ha, ha......
7 miesięcy temu
A co z tabletkami przeciwbólowymi ?!
heyk
11 miesięcy temu
Co tam nauka. Do pieca na dwie zdrowaśki i co łaska.
Gość
11 miesięcy temu
Powinni być wyklęci z Kościoła.
bETNNmdf
CNNNC
11 miesięcy temu
Papiez wcale nie jest taki swiety . Szczepionka jest co najmniej podejrzana i niebezpieczna , a papiez ja popiera .
isk
11 miesięcy temu
Już ten Rydzyk niech cicho siedzi i się nie ośmiesza
tede
11 miesięcy temu
a przeszczepy narządów są moralne. Przecież pobierane są od ludzi
Gość
11 miesięcy temu
To już dawno wiadomo, że członkowie obu tych organizacji mają pojemność czaszki podejrzanie bliską do poszukiwanego od tak dawna zaginionego ogniwa lub neandertalczyka, która podobno miał dawno temu wyginąć.Gdyby naukowcy się tym zainteresowali zrozumieli, że właśnie tutaj jest od tak dawna poszukiwany fenomen naukowy, który można poddać licznym obserwacją najlepiej na wybiegu, a z czasem można nawet pomyśleć wiwisekcji
Dario
11 miesięcy temu
Ciemnogród ityle więcej nie warto pisać
Kierowca
11 miesięcy temu
Przy drodze za miejscowością Boże Pole, blisko Wejherowa stoją "tirówki"- dla księży zniżka. Sprawdźcie sami!
umu
11 miesięcy temu
Skrajnie prawicowe i fanatyczne Ordo Iuris podobno finansowane jest po części przez Rosję - po to by ta organizacja siała ferment społeczny i niszczyła więzi społeczne solidarność międzyludzką w Polsce.
Iii
11 miesięcy temu
Watykan usunąć z mapy
Hehehelolo
11 miesięcy temu
Niech zacznie sam w Boga wierzyć ateista
fen
11 miesięcy temu
Bog to fikcja
bETNNmcX
*****
11 miesięcy temu
Czy ktoś każe się Wam szczepić albo usuwać ciążę? Nie udawajcie męczenników
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić