Rzeszów. Zakonnice dostaną kamienicę za darmo

756

Województwo podkarpackie przekaże za darmo siostrom Prezentkom kamienicę w Rzeszowie. Budynek jest wart 4 miliony złotych. Po przeprowadzeniu remontu w budynku mają funkcjonować podstawówka i liceum.

Rzeszów. Zakonnice dostaną kamienicę za darmo
Kamienica (Google Maps)

Siostry Prezentki dostaną w kamienicę w Rzeszowie. Budynek warty 4 miliony złotych zostanie przekazany im za darmo przez województwo podkarpackie. Lokalne media podają, że zarząd województwa podjął taką decyzję, aby uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Kamienicę wybudowano w 1903 roku i jest wpisana do rzeszowskiej ewidencji zabytków.

Budynek ma tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Siostry w dzierżawionej części budynku prowadziły dotychczas szkołę podstawową. W maju skierowały wniosek do podkarpackiego marszałka, by kamienicę przekazano im jako darowiznę. Pozytywna decyzja zapadła od razu, jednak umowę notarialną podpisano 2 września. "Członkowie zarządu województwa uczcili w ten sposób 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II" - napisano w portalu korso24.pl.

W budynku będą funkcjonować szkoły. Oprócz szkoły podstawowej zostanie tam umieszczone Publiczne Liceum Ogólnokształcące, które funkcjonowało dotychczas w innej części miasta. Budynek wymaga dużych prac remontowych. Nie wiadomo na ile zostaną wycenione te prace, ani kiedy się one rozpoczną

Zobacz także: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić