Sąd w Grecji nie miał litości. Rosjanie skazani na 300 lat więzienia

201

Jak informuje agencja TASS, powołując się na rosyjskiego obrońcę praw człowieka Iwana Mielnikowa dwóch rosyjskich obywateli zostało skazanych przez grecki sąd na karę po 300 lat więzienia za przemyt nielegalnych imigrantów.

Sąd w Grecji nie miał litości. Rosjanie skazani na 300 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne. (ONS)

Surowy wyrok sądu w Grecji. Aleksiej Igumnow i Nikita Szeptałow zostali skazani na 300 lat więzienia za rzekomą organizację nielegalnej imigracji do Grecji. W Rosji za takie czyny zostaliby skazani na około 20 lat więzienia.

Marynarze zostali ukarani według przelicznika od 7 do 12 lat za każdego imigranta ze statku, na którym pracowali. Igumnow i Szeptałow nie przyznali się do winy. Rosyjscy marynarze tłumaczyli, że znaleźli pracę przez internet i w tym celu przybyli do Turcji, skąd na statku wycieczkowym wypłynęli w morze. Za miesiąc pracy obiecano im około 100 tysięcy rubli, a także darmowe wyżywienie i zakwaterowanie. Rosjanie utrzymują, że z imigrantami nie mieli nic wspólnego.

Obrońca praw człowieka zaznaczył, że sąd nie wziął pod uwagę dowodów niewinności rosyjskich marynarzy, a lokalny adwokat z urzędu nie zapoznał się z materiałami sprawy. Rosjanie zobaczyli prawnika po raz pierwszy na rozprawie w sądzie. Mielnikow poinformował, że w podobnej sytuacji w Grecji jest 26 rosyjskich marynarzy.

Zobacz także: Desperacki krok imigrantów, chcieli dopłynąć do Palermo
Autor: ESO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić