o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Sąd w Grecji nie miał litości. Rosjanie skazani na 300 lat więzienia

151
Podziel się

Jak informuje agencja TASS, powołując się na rosyjskiego obrońcę praw człowieka Iwana Mielnikowa dwóch rosyjskich obywateli zostało skazanych przez grecki sąd na karę po 300 lat więzienia za przemyt nielegalnych imigrantów.

Sąd w Grecji nie miał litości. Rosjanie skazani na 300 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne. (ONS)
bDfcskmt

Surowy wyrok sądu w Grecji. Aleksiej Igumnow i Nikita Szeptałow zostali skazani na 300 lat więzienia za rzekomą organizację nielegalnej imigracji do Grecji. W Rosji za takie czyny zostaliby skazani na około 20 lat więzienia.

Marynarze zostali ukarani według przelicznika od 7 do 12 lat za każdego imigranta ze statku, na którym pracowali. Igumnow i Szeptałow nie przyznali się do winy. Rosyjscy marynarze tłumaczyli, że znaleźli pracę przez internet i w tym celu przybyli do Turcji, skąd na statku wycieczkowym wypłynęli w morze. Za miesiąc pracy obiecano im około 100 tysięcy rubli, a także darmowe wyżywienie i zakwaterowanie. Rosjanie utrzymują, że z imigrantami nie mieli nic wspólnego.

bDfcskmv

Obrońca praw człowieka zaznaczył, że sąd nie wziął pod uwagę dowodów niewinności rosyjskich marynarzy, a lokalny adwokat z urzędu nie zapoznał się z materiałami sprawy. Rosjanie zobaczyli prawnika po raz pierwszy na rozprawie w sądzie. Mielnikow poinformował, że w podobnej sytuacji w Grecji jest 26 rosyjskich marynarzy.

Desperacki krok imigrantów, chcieli dopłynąć do Palermo

bDfcskmW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(151)
Pitu
4 tyg. temu
Przecież Allah jest taki wielki, a niewierni to zło. To czego szukają w tej znienawidzonej Europie? Najgorsze jest to, że ci ludzie nie chcą się integrować w społeczeństwie, większość z nich nie uczy się języka, zbija się w etniczne grupy i w wyniku życia w nędzy się radykalizują. Tworzą całe dzielnice, w których tworzą to, od czego uciekali. Tak jest w Anglii, Szwecji, Niemczech, Francji i innych krajach, które im gościnności użyczyły.
I tyle
4 tyg. temu
Rosjanie są zawsze niewinni
Ssssss
4 tyg. temu
Rusko turecki biznes na rozwalenie UE. Od dawna było wiadomo jak, tylko trzeba było złapać kilku z tego biznesu, żeby to udowodnić.
bDfcskmX
Gość
4 tyg. temu
I prawidłowo!
Putek
4 tyg. temu
Niech się nie stresują. Po odbyciu połowy kary mogą wystąpić o warunkowe jej zawieszenie.
Najnowsze komentarze (151)
Bożena
4 tyg. temu
tyle jest wolnych wysp ,tam ich trzeba umieścić tak jak to robili za Kolumba i niech się rozmnażają i zaludniaja wyspę ,pomóż im ,cały świat powinien pomagać ,ale tam ich przenosić i niechb sami się pozabijają ,bo oni nie znają innego życia
paweł
4 tyg. temu
Grecy jak sami nie zadbają o własne bezpieczeństwo ,to ue na pewno nie pomoże.Wyrok odpowiedni do czynu.
ha ha...
4 tyg. temu
Po odbyciu połowy kary mogą ubiegać się o zwolnienie
Alik
4 tyg. temu
A jak organizacje ich zwożą statkami to jest legalne?
Robert
4 tyg. temu
A zatrudnił ich Grek,jego nie sądzili,dziwne załoga poszła do więzienia,a własciciel kapitan jachtu na wolności.
Joanna
4 tyg. temu
Rosja zły kraj złych ludzi .
Maciek
4 tyg. temu
Bardzo dobrze to sprawa ruskich aby destabilizowac Europe.
Kali
4 tyg. temu
W takim razie Merkelowa jest liderką!! Milion lat !!!!
bDfcskmP
guuruu
4 tyg. temu
Grecja to jedyny kraj z jajami, z tych mających problem z 'uchodźcami'. Oczywiście, że swoją rolę odgrywa tu odwieczny konflikt z Turcją, niemniej Grecy przynajmniej próbują coś robić.
Max
4 tyg. temu
Brawo !!!! Grecja tak trzymać!!! Terrorystów tak należy traktować!! Przewóz nielegalnych imigrantów to terroryzm !
300 DDC
4 tyg. temu
Mało !
Lakis
4 tyg. temu
Brawo Grecja!
Simon
4 tyg. temu
Polscy sędziowie nie uznali gwałtu.
aosteuh
4 tyg. temu
W Polsce wszystko by sie zmienilo, gdyby politykow wsadzac za przekrety i zle decyzje na tak dlugo jak w artykule, i do tego konfiskowac majatek. WSZYSTKO. Wiecie, ze wowczas do wladzy szliby tylko prawdziwi patrioci (nie ci watykanscy, tfu) i prawdziwi fachowcy w swoich dziedzinach? Ale niestety... wy lubicie sie tarzac w bagnie, wiec takie prawo nigdy u was, w tym katobantustanie Euroy, nie przejdzie. SZKODA.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić