Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Samotny mściciel z Ostrołęki zastawia niebezpieczne pułapki na quadowców

38
Podziel się

Nadleśnictwo Ostrołęka poinformowało, że ktoś na własną rękę rozkłada w lesie niebezpieczne pułapki. Leśnicy podejrzewają, że ich celem jest prawdopodobnie ukrócenie nielegalnej jazdy quadami po lesie. Niestety, stwarzają poważne niebezpieczeństwo dla wszystkich.

Samotny mściciel z Ostrołęki zastawia niebezpieczne pułapki na quadowców
Jazda quadem po lesie jest nielegalna
bCNAYLhh

Nielegalna jazda quadami po lesie - mandaty nic nie dają

Wakacje w pełni. Jeśli pogoda dopisuje, w lasach pojawia się się coraz więcej spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, a także - niestety - miłośników nielegalnego offroadu. "Mimo wieloletnich starań ostrołęckich leśników ten niebezpieczny dla turystów oraz szkodliwy dla flory i fauny proceder nadal znajduje wielu zwolenników" - podaje Nadleśnictwo Ostrołęka. Nie pomagają nawet nakładane przez strażników leśnych kary.

Leśnikom postanowił pomóc "samotny mściciel". Nadleśnictwo Ostrołęka podaje, że ktoś "w sposób nieodpowiedzialny i bardzo radykalny usiłuje ukrócić nielegalne rajdy".

bCNAYLhj

Ostrołęka. Biegacze znaleźli w lesie niebezpieczne pułapki

Zastawione przez nieznaną osobę/osoby pułapki są niebezpieczne nie tylko dla pojazdów typu quad czy corss, ale także dla biegających po lesie, spacerowiczów czy rowerzystów.

Podczas weekendowego aktywnego wypoczynku grupa biegaczy natknęła się na niebezpieczną pułapkę zastawioną prawdopodobnie na pojazdy terenowe - podaje Nadleśnictwo Ostrołęka. - Pułapka ta poprzez swoją konstrukcję stanowiła realne zagrożenie dla zdrowia i życia korzystających z lasu.
bCNAYLhp

Nadleśnictwo Ostrołęka apeluje więc do "samotnych mścicieli". Nie należy podejmować walki z quadowcami na własną rękę i tym bardziej umieszczać niebezpiecznych pułapek, usiłując ukrócić proceder jazdy po lesie. "Zwalczaniem wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego zajmuje się Straż Leśna oraz Policja" - podkreśla Nadleśnictwo Ostrołęka.

Po znalezieniu pułapek w lesie szlaki zostały sprawdzone przez Straż Leśną. "Po tym incydencie wszystkie okoliczne leśne drogi uczęszczane przez offroadowców zostały przebadane przez Straż Leśną za pomocą wykrywacza metalu pod kątem obecności podobnych niebezpiecznych przedmiotów" - podają leśnicy.

bCNAYLhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Szanel9
3 tyg. temu
Gdyby robili co do nich należy ludzie nie musieliby brać spraw we własne ręce
oBCIO
3 tyg. temu
Jak widać kary są zbyt słabe. A może tak konfiskata sprzętu itp. ?
Franek
3 tyg. temu
No coz to chyba dobra wiadomosc...
bCNAYLhL
Andrzej
3 tyg. temu
Jak widać pułapek umieją szukać, ale gorzej idzie z quadami. U nas straż leśną widziałem raz za to samochody motory crossowe quady nieraz, a to park krajobrazowy. Jak się dzwoni na 997 to mają to w głębokim poważaniu, a na szlakach spotakałem motory nie raz nie dwa zwłaszcza cała banda jeździ na trasie od Różanki w stronę Kaczaw
qqqqqqqqqq
3 tyg. temu
I bardzo dobrze, popieram go, zabroni guadów, dosyc tego bo beda palone!
Najnowsze komentarze (38)
awo
3 tyg. temu
W tym roku bedzie opozniony "wysyp" quadow.Pierwsze komunie dopiero we wrzwsniu.
a 3 y nie
3 tyg. temu
należało by wprowadzić przepadek motoru - quada na poczet sporej kary finansowej. Gwarantowany koniec z tym problemem .
azaz
3 tyg. temu
Rysunek techniczny jak to zrobić by się przydał.
fsdf
3 tyg. temu
tak sie konczy niemoc panstwo , obywatele musza brac sprawy w swoje rece.
fghnhj
3 tyg. temu
quadem po lesie nie wolno ale zwierzynę zabijać to jak najbardziej i kto niszczy przyrodę
takie_numery
3 tyg. temu
Zjadę z drogi 2-3 m w leśny dukt na chwilę i już mandat a inni szaleją strasząc zwierzynę tymi quadami czy crosami i mają to w dxpie.
Zizi
3 tyg. temu
To na pewno jeden z wyborców PIS
drewwq
3 tyg. temu
wystarczy wprowadzic obowiązek rejestracji quadów i crossów
bCNAYLhD
Gość
3 tyg. temu
Takie postępowanie to objaw frustracji i bezsilności w konfrontacji z osobami, którzy świadomie łamią bez karnie prawo , zakłócają spokój ludziom i zwierzętom nie tylko w obszarach leśnych ale i zabudowy wiejskiej, dając upust buzującym hormonom w oparach spalin, adrenaliny i hałasu w imię świetnej zabawy i tylko świetnej zabawy, bo nie ma to nic wspólnego ze sportem, tylko głupotą wspartą cynizmem,egoizmem i niedojrzałością intelektualną. Tak na marginesie uważam ,że wszystkie pojazdy przekraczające powszechnie obowiązujące normy decybeli,powinny mieć bezwzględny zakaz poruszania się zarówno po drogach nie utwardzonych jak i utwardzonych, chyba że jest to obszar działki należący do szczęśliwego posiadacza takowego pojazdu.Z wyłączeniem oczywista pojazdów służb mundurowych. Reasumując, kupujesz quada masz świadomość ,że zgodnie z poszanowaniem prawa, możesz do bólu w raz z kolegami napierdalać swoją zabawką dookoła własnego garażu,kurnika bądź trzepaka, ku uciesze reszty rodzinki i sąsiadów, bądź grzecznie przewozisz pojazd, którego darzysz spełnioną miłością na profesjonalny tor sportów motorowych i tam wraz z innymi fanatykami przygotowujesz się ambitnie w pocie czoła do rajdu Paryż-Dakar.
robert
3 tyg. temu
quady tylko dla posiadających prawo jazdy, za jazdę po terenach leśnych odebrać na rok. Pomoże. Sam niedawno ewakuowałem dzieci z drogi w trybie awaryjnym z powodu jakiś szaleńców.
ZBYCH
3 tyg. temu
Polska, to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie najlepiej sprawdzają się samowolki!!,, Co się dzieje z tym naszym Narodem?
joda
3 tyg. temu
Nic tak nie boli jak uderzenie po kieszeni. Ciekawe /pytanie do jakiegoś prawnika/ czy Nadleśnictwo może samo wyznaczyć wysokość mandatów za jazdę po terenie administrowanych przez nich lasów??
ScWSEFG
3 tyg. temu
A wystarczy oddać do zabawy kawałek lasu, nieużytki i inne badziewie z gruzem i dołami, czy innym dzikim stawikiem lub bagienkiem. W każdej miejscowości czy gminie są takie tereny - proste !!!!. Wszyscy będą zadowoleni? NIE zawsze znajdzie się du...pek szeryf od ekologii czy hałasu i będzie protestował (sam wywiezie syf do lasu, czy plastik do pieca) ale on to ON i h...
Maciej
3 tyg. temu
Oddał głos na Andrzeja i ruszył do pracy 😉
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić