Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|

Silne trzęsienie ziemi na granicy Iranu i Iraku

3
Podziel się

Granicę Iranu i Iraku nawiedziło silne trzęsienie ziemi w środę przed południem czasu polskiego. Wstrząsy miały 6,3 stopnia w skali Richtera. Na razie nie ma informacji o ofiarach.

Silne trzęsienie ziemi na granicy Iranu i Iraku
Silne trzęsienie ziemi na granicy Iranu i Iraku (Google Maps)
bFdPjdoB

W regiony przygraniczne Iranu i Iraku uderzyło silne trzęsienie ziemi. GFZ German Research Centre for Geosciences poinformowało, że wstrząsy miały siłę 6,3 stopnia w skali Richtera.

Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km. Wstrząsy w Iranie i Iraku zanotowano w środę około 11:40 czasu lokalnego.

bFdPjdoD

Wstrząsy były odczuwalne 140 km na wschód od Bagdadu w Iraku i 52 km na zachód od irańskiego miasta Iliam w regionie o tej samej nazwie - informuje GFZ German Research Centre for Geosciences.

Na razie nie ma informacji o ofiarach. Irańskie media poinformowały jedynie o silnym trzęsieniu ziemi w zachodniej prowincji Ilam.

Amerykańcy geolodzy twierdzą, że wstrząsy były znacznie słabsze. Ocenili siłę trzęsienia ziemi w Iranie i Iraku na 5 stopnia w skali Richtera - informuje Reuters.

bFdPjdoJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bFdPjdpe
KOMENTARZE
(3)
RADEK
2 lata temu
WPISZCIE W YOUTUBERA " SARA CUNIAL PO POLSKU" - CALA PRAWDA
Afryka
2 lata temu
przyspiedszyla po peknienciu plyty tektonicznej na oceanie indyjskim czego efektem bylo trzesienie z grudnia 2004. teraz mamy newsy, ze pekla plyta kokosowa, zatem na Europe pcha sie nie tylko Afryka
Afryka
2 lata temu
ruszyła na północ, kontynent nie ludzie
bFdPjdpf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić