A. M. | 
aktualizacja 

Single będą mogli się spotykać. Boris Johnson wprowadza "bańki wsparcia"

16

Boris Johnson zapowiedział złagodzenie ograniczeń dla osób mieszkających samotnie w Wielkiej Brytanii. Nowe zasady obowiązywać mają już od soboty.

Single będą mogli się spotykać. Boris Johnson wprowadza "bańki wsparcia"
Koronawirus w Wielkiej Brytanii (Getty Images)

W środę Boris Johnson ogłosił nowy plan na złagodzenie ograniczeń dla osób mieszkających samotnie i samotnych rodziców. Od soboty możliwe będzie połączenie się z innym gospodarstwem domowym w celu stworzenia tzw. "bańki wsparcia", zapowiedział premier.

11 milionów osób mieszkających samotnie w Wielkiej Brytanii może liczyć na wsparcie. Premier ogłosił nowe złagodzenie restrykcji społecznych, które ma pomóc osobom zmagającym się z przykrymi skutkami pandemii w samotności.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Kogo obejmą nowe zasady?

Nowe zasady będą oznaczać, że rodzice samotnie wychowujący dzieci poniżej 18 roku życia, a także dorośli mieszkający w pojedynkę, będą mogli odwiedzać teraz inną osobę bądź grupę osób, mieszkających pod jednym dachem, a nawet tam przenocować bez konieczności zachowania dystansu społecznego.

Wielka Brytania znajduje się na drugim miejscu pod względem liczby ofiar śmiertelnych w związku z COVID-19. Liczba ta przekroczyła już 41 tys., choć naukowcy twierdzą, że biorąc pod uwagę przypadki niepotwierdzone, gdzie występowało podejrzenie zakażenia, liczba ta wynosi ponad 50 tys.

Wysoką śmiertelność w Wielkiej Brytanii można było powstrzymać. Neil Ferguson, naukowiec z Imperial College London, który zajmował się opracowywaniem modelu rozwoju epidemii twierdzi, że śmiertelność w kraju mogła zostać zmniejszona o połowę, gdyby ograniczenia wprowadzono zaledwie tydzień wcześniej.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus i Boże Ciało. Prof. Simon o lekceważeniu zaleceń: skończy się to katastrofą
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić