Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wielka Brytania zaprasza uciekinierów z Hongkongu. To prawie 3 mln ludzi

95
Podziel się

Premier Wielkiej Brytanii postanowił zareagować na wydarzenia, które mają obecnie miejsce w Hongkongu. Boris Johnson zaoferował, aby mieszkańcy schronili się w jego kraju. Podał listę wymagań, jakie muszą spełniać.

Premier Wielkiej Brytanii zaprosił prawie 3 miliony mieszkańców Hongkongu do swojego kraju
Premier Wielkiej Brytanii zaprosił prawie 3 miliony mieszkańców Hongkongu do swojego kraju (Getty Images)
bCOruBkR

Mimo negatywnej reakcji międzynarodowej opinii publicznej, Chiny nie rezygnują z roszczeń w stosunku do Hongkongu. Nie pomogły nawet groźby Donalda Trumpa, który zapowiedział sankcje oraz cofnięcie przywilejów handlowych. Komunistyczne władze nadal planują narzucić regionowi prawo o bezpieczeństwie narodowym, a decyzja została zatwierdzona przez chiński parlament.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oferuje schronienie mieszkańcom Hongkongu

Jak podaje "The Times", aż 350 tysięcy mieszkańców Hongkongu posiada brytyjskie paszporty. Kolejne 2,5 mln spełnia wymogi, które pozwalają starać się o ten dokument. Boris Johnson zaproponował, aby takie osoby wyjechały z Azji i schroniły się w Wielkiej Brytanii.

bCOruBkT

Wiele osób z Hongkongu obawia się, że ich sposób życia (...) jest zagrożony. Jeśli Chiny zaczną spełniać ich obawy, Wielka Brytania nie będzie mogła wzruszyć ramionami i odejść z czystym sumieniem. Zamiast tego dotrzymamy naszych zobowiązań i zapewnimy alternatywę – cytuje premiera Borisa Johnsona "Fox News".

Przybysze z Hongkongu będą się mogli także starać o wizę. Pozwoli im ona na 12-miesięczny pobyt w Wielkiej Brytanii z możliwością przedłużenia tego okresu. Boris Johnson nie wyklucza także przyznania uciekinierom brytyjskiego obywatelstwa, jednak na razie nie sprecyzował, na jakich zasadach mogliby je uzyskać.

Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

bCOruBlu
KOMENTARZE
(95)
szk
2 miesiące temu
Typowy propagandowy tytul. Uciekinierzy z Hongkongu. Prawie 3 mln. osob. A w tekscie nie ma wzmianki o chocby jednej osobie co by uciekla. Tylko Johnson "zaprasza" wszystkich. A jakby faktycznie 3 mln. chcialo wyjechac do UK, to by sie dopiero okazalo ile w tym prawdy. Zaklamnie i obluda. Przyklad medialnej psychomanipulacji w polskojezycznych mediach, jakich wiele sie nam serwuje.
Marek
2 miesiące temu
Tak wiec Johnson wymieni Polakow na Chinczykow.
Wiktor🤢
2 miesiące temu
To przecież oczywiste ,że protestują .Myśmy też nie chcieli dłużej żyć pod komuną. Bogactwo HONGKONGU i jego obywateli wynika z wolnorynkowej gospodarki bez dyrektyw partyjnych notabli i Komitetu Centralnego.Wiedzą co ich czeka po zabraniu tego przywileju.Na pewno wielu z nich wybierze emigrację niż życie pod komunistycznym butem.
bCOruBlv
ER ANTYKLER
2 miesiące temu
NIECH ZAPROSI MILIARD CHIŃCZYKÓW. IM WIĘCEJ, TYM RAŹNIEJ !
Roben
2 miesiące temu
Najpierw cacy lali, a potem będą kombinować tak jak z Polakami.
Najnowsze komentarze (95)
autonomia
2 miesiące temu
Przy połączeniu z Hongkongiem Chiny podpisały umowę, że uszanują autonomię, a teraz to zrywają.
rob
2 miesiące temu
Podobna propaganda i zakłamanie jak w czasie gdy Hong-Kong przestał być kolonią angielską i Angole uciekali stamtąd. W TV pokazywano tłumy Chińczyków płaczących, machających i żegnających Brytyjczyków a tak na prawdę to witali połączenie się z Chinami i koniec okupacji brytyjskiej a Anglicy ukradkiem zwiewali helikopterami z dachów wieżowców i nikt ich nie żegnał. Tajwan to też Chiny tyle że tam Amerykanie mają swoje bazy wojskowe.
Prawdomówna
2 miesiące temu
To ciekawe, wykopali Polaków a teraz wezmą takich co będą pracować 10 razy szybciej i to za miskę ryżu. Cwany Borys...
J.M
2 miesiące temu
Czyli Brexit = Do widzenia cudzoziemcy # Witajcie cudzoziemcy. Całkowita wymiana wg Bo. Czy to wszystko jest zdrowe?
Mag
2 miesiące temu
Prawdziwy mąż stanu. Nie pozostawił ich samym sobie. Zresztą opłaca się. Z ludźmi przyjdzie kapitał.
Hoł-Kąg
2 miesiące temu
Propagandowa zagrywka szajbniętego Johnsona, bo wie że nie przyjadą choćby ze względu na porąbany rząd W. Brytanii. A moze przyjmie ich Tramp? USA to duży kraj i też porąbany jak Johnson.
Daf
2 miesiące temu
Szkoda, że mudżahedinom nie podają listy wymagań jakie mają spełniać np nie obcinać głów po godzinie 6 rano, nie gwałcić w dni parzyste każdego ostatniego tygodnia miesiąca i nie obcinać rąk zjadaczom wieprzowiny
yonnek
2 miesiące temu
Hmmm... Dla tych ludzi 12miesieczna wiza to troche strzal w kolano. Ale lepiej tyle niz nic - ciekawe, co wniosa do gospodarki angielskiej - to ludzie z zupelnie innego kregu kultury gospodarczej , wiekszosc z calkowicie nieadekwatnej sfery finansowej. A moze to bedzie bomba witaminowa dla Angoli?
bCOruBln
asd
2 miesiące temu
Robotników do pracy brakować zaczyna?Ten co fryzjera nigdy nie widział wie co robi
asd
2 miesiące temu
Robotników do pracy brakować zaczyna?Ten co fryzjera nigdy nie widział wie co robi
Walczymy z
2 miesiące temu
komunizmem a oni sprowadzają chińczyków Jak zasiedlą angoli to zmienią ustrój ;)
Marek
2 miesiące temu
On wie co robi, wie że robol ma male możliwości wyjazdu. Większość o ile nie wszyscy chętnych do ucieczki to osoby z grubaśnym portfelem. Rozmawiałem z takim jednym,śmiał się że za taką sumą za jaką tu kupił duży dom to w Hongkongu nawet małego apartamentu by nie dostał.Oni nie mają zamiaru szukać roboty, to ludzie biznesu. Mają kasę, mają kontakty i co naważniejsze mówią tym samym językiem co producenci w Chinach. Od razu po przybyciu do nowego kraju otwierają biznesy i żyją jak paniska.
wiktor52
2 miesiące temu
chinom nie wystarczył podatek spływający z tej wysepki ale chcą żeby dobrobyt tego terytorium był kierowany przez starych komunistów. skończy się przejęciem wszystkich nieruchomości a ci którzy tworzą ten dobrobyt poprostu wyjadą do krajów gdzie będą nadal prowadzić swoje biznesy. tylko głupiec myśli że honkong jest bogatszy tylko dlatego że chinczycy z honkongu szybciej machali łopatą niż chinczycy z reszty chin.
zuzia
2 miesiące temu
Chinczy nie jest milym przybyszem. Robi to co daje mu zysk. Mieszkam w Kanadzie i zmielilem zdanie o Chinczykach. Pracowici, malo kreatywni ale potrafia nasladowac,klamia by zyskac przewage, nie uznaja zadnej etykiety -cel uswieca srodki.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić