Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Skandal na Mazurach. Małżeństwo pod Giżycka w rękach prokuratury

53
Podziel się:

​Małżeństwo prowadzące schronisko dla zwierząt w Bystrym pod Giżyckiem (warmińsko-mazurskie) zostało zatrzymane przez prokuraturę. Prokurator wszedł do schroniska i wraz z policją oraz weterynarzami kontroluje je.

Skandal na Mazurach. Małżeństwo pod Giżycka w rękach prokuratury
Piesek ze schroniska w Bystrem (Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE, Facebook)

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny przekazał PAP szokujące informacje. Chodzi o schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bystrym pod Giżyckiem (warmińsko-mazurskie). Małżeństwo, które je prowadziło, 51-letnia Anna K. i 62-letni Jan K., zostało zatrzymane przez prokuraturę.

Działania prokuratury w schronisku mają związek "ze wszczętym w dniu 14.10.2021r śledztwem w sprawie znęcania się nad zwierzętami". Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii miał też "nierzetelnie sprawować kontrolę" w tym miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w Schronisku przebywały podczas podjętych czynności 142 psy w skrajnie trudnych warunkach, niespełniających żadnych standardów niezbędnych do zachowania dobrostanu zwierząt i narażonych tym samym na możliwość występowania szeregu chorób - podał Stodolny.

Obecnie w schronisku wciąż trwają oględziny. Prokuraturze pomagają weterynarze i przedstawiciele organizacji prozwierzęcych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
mafia na same...
9 miesięcy temu
Zwierzę nie jest rzeczą
Państwo faszy...
9 miesięcy temu
W tym panstwie zwierze jest tym czego można usłyszeć w audycjach radyja maryja, tylko koty maryjne z literą M mają być lepiej traktowane .............smutne
panśtwo spraw...
9 miesięcy temu
To ten sam wojewódzki wet ,ktory sprawdzal schronisko pod Biała Piską ,gdzie było kilka ton martwych psów ?????
Anna
9 miesięcy temu
Pozbawianie życia jest zabijaniem.
Herb
9 miesięcy temu
Tez warto powolac spoleczna kontrol szpitali w zwiazku z 7ydoplaNdemia . Zaloze sie ze bedziemy zaskoczeni wynikami.Co ukrywaja te pseudo lekarze , lapowkarze?
kątem/oka
9 miesięcy temu
/ ...... tak wyglądają schroniska tych co dla kasy / tak wygląda w rodzinach zastępczych dla kasy z dziećmi , tak wygląda Armia przez 500+
Tylko pytam
9 miesięcy temu
1. Czy schronisko otrzymywało pieniądze od miasta ? 2. Jeżeli w pkt 1. jest odpowiedź tak, to czy władze nie widziały co się dzieje? 3. Jeżeli w pkt 1. jest odpowiedź tak, to jaka to była kwota? 4. Czy TOZ nie zgłaszał, że w schronisku dzieje się bardzo źle? Jeżeli tak, to jaka była reakcja władz? Ktoś coś wie?
O tym jest gł...
9 miesięcy temu
Proszę sprawdzić ile pieniędzy dostało schronisko w ostatnich latach. Będziecie w szoku!
zik
9 miesięcy temu
Po raz kolejny lekarz weterynarii, który zatrudniony był w placówce bardziej kochał pieniądze niż honor, uczciwość. Sprzedał sie jak ostatnia świnia. Przecież gdyby nie ci lekarze nie dochodziło by do zaniedbań.... Jak tacy ludzie mogą spać, patrzeć rodzinie w oczy????
pani
9 miesięcy temu
a gdzie jest miejscowa władza, za co bierze pieniądze
SPOD A POD
9 miesięcy temu
Małżeństwo pod Giżycka w rękach prokuratury
Kris
9 miesięcy temu
wszystkie schroniska -dla zwierzat powinny podlegac -Stalej okresowej kontroli -np.-co miesiac ...........problem???
Kto wydaje
9 miesięcy temu
zgodę na schroniska i kto kontroluje kto wydaje zgodę na skladowiska odpadów ktore zostają podpalane i kto kontroluje .Gdzie jest prokuratura ????
Maria
9 miesięcy temu
karac i to dobrze,jak tak mozna
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić