Służby postawione na nogi. Nietrzeźwa 12-latka w Oświęcimiu

17

W niedzielę (21 maja) służby ratunkowe zaliczyły nietypową interwencję nad brzegiem zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu. Tragedia była o krok - nastolatkowie wyciągnęli z wody swoją 12-latnią koleżankę, która... znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Służby postawione na nogi. Nietrzeźwa 12-latka w Oświęcimiu
Policja (Pixabay, Andrzej Rembowski)

Niepokojące zgłoszenie operator numeru alarmowego 112 otrzymał tuż po godzinie 20:00. Dotyczyło ono 12-letniej mieszkanki Oświęcimia. Dziewczyna, będąc pod wpływem alkoholu, weszła do zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast wysłano jeden z patroli.

Nad brzegiem policjanci zastali czworo nastolatków w wieku od 11 do 14 lat oraz przemoczoną i zziębniętą, lecz przytomną nastolatkę. Mundurowi natychmiast przenieśli ją do radiowozu, aby ją ogrzać, a także monitorowali jej stan zdrowia. Następnie dziewczynka pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu - czytamy w komunikacie policyjnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile dać do koperty na wesele? Pada najczęściej jedna kwota

Podczas prowadzonych czynności policjanci wstępnie ustalili, że nastolatkowie dowiedzieli się, że ich koleżanka samotnie przebywa nad wodą. Wówczas pobiegli nad brzeg zbiornika wodnego. Gdy byli już na miejscu, okazało się, że dziewczyna znajduje się w wodzie po pas.

Wyciągnęli ją na brzegi i wezwali służby ratunkowe. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności, w jakich dziewczyna nabyła alkohol w postaci wódki - podaje KWP w Krakowie.

Policja przypomina. Rodzice muszą mieć to na uwadze

Sytuacja, do której doszło w Oświęcimiu, mogła zakończyć się nawet tragedią. Zważając na to zdarzenie, policjanci zwrócili się do rodziców.

Policjanci przypominają rodzicom, że czas spędzany poza domem przez nastolatków staje się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. W przypadku osób do 18 roku życia takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji. Funkcjonariusze apelują do rodziców, aby w procesie wychowania dziecka zwracali uwagę na zagrożenie uzależnieniami, które powodują nieodwracalne zmiany w młodym organizmie. Podziękowania za prawidłową reakcję należą się nastolatkom, którzy udzielili pomocy koleżance. Zaniepokojeni zachowaniem dziewczyny nie zlekceważyli powyższego faktu. Dzięki temu być może ocalili, jej życie - podkreślili w komunikacie
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić