Śmierć Beaty Ratzman. Pogrzeb 32-letniej Polki zablokowany

48

Rodzina tragicznie zmarłej 32-letniej Beaty Ratzman nie może odebrać ciało kobiety przez trwające śledztwo. Matka w rozmowie z "Faktem" ubolewa, że nie może pochować córki. Pogrzeb może więc nie odbyć się przed Bożym Narodzeniem. Kobieta ma spocząć w Polsce.

Śmierć Beaty Ratzman. Pogrzeb 32-letniej Polki zablokowany
32-letnia Polka zaginęła w Szwecji (Facebook)

Zwłoki 32-letniej Beaty Ratzman odnaleziono pod koniec listopada w gminie Svedala w południowej Szwecji. Ciało 32-latki leżało na pastwisku nieopodal miejscowego gimnazjum. Polka zaginęła 24 września, a ostatni raz była widziana w Malmö w południowej części kraju.

Podejrzanym o zabójstwo jest mąż

W toku śledztwa aresztowano i postawiono zarzuty mężowi kobiety. Jeszcze przed zaginięciem, Beata dążyła do rozwodu ze swoim 49-letnim mężem, Cezarym R. 32-latka oskarżała męża o przemoc i groźby. Próbowała także uzyskać zakaz zbliżania i kontaktowania się przez R., jednak bezskutecznie.

We wtorek mija już 17 dni od znalezienia w Szwecji zwłok 32-letniej kobiety, ale bliscy wciąż nie mogą jej pochować. Jak powiedziała matka Beaty "Faktowi", trwa śledztwo, dlatego nadal nie wie, kiedy może odebrać ciało Beaty. - Na pewno nie stanie się to wcześniej niż za dwa tygodnie – mówi Grażyna Trawicka.

"Niech ona ma już spokój"

Rodzina bardzo chce, aby Beatę udało się pochować przed świętami Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na czynności śledcze, nie jest pewne, czy to się uda. Matka traci cierpliwość do pracy szwedzkiej policji. "Niech ona [Beata - przyp. red.] ma już spokój" – podkreśla w rozmowie z "Faktem".

Pogrzeb pochodzącej z Gdańska Beaty ma się odbyć w Polsce. Kobieta spocznie jednak w innym mieście na Pomorzu. Rodzina zdecydowała, że będzie to Tczew, gdzie mieszka matka 32-letniej Beaty. - Chcę mieć ją blisko siebie – dodaje pani Grażyna.

Przyjaciele chcą pożegnać Beatę

Zanim jednak prochy kobiety zostaną sprowadzone do Polski, jej przyjaciele, z którymi pracowała razem w Szwecji, chcą ją godnie pożegnać i zorganizować taką uroczystość na miejscu.

Zobacz także: Atak nożownika w Izraelu. Policja opublikowała nagranie z palestyńskim napastnikiem
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić