aktualizacja 

Śmiertelnie potrącił seniorkę. Próbował zbiec do innego kraju

38

Dramat 81-latki rozegrał się w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). Seniorka została potrącona przez kierowcę, który po wszystkim zbiegł z miejsca zdarzenia. Podjął również próbę ucieczki do innego kraju. Udaremnili ją jednak funkcjonariusze policji.

Śmiertelnie potrącił seniorkę. Próbował zbiec do innego kraju
36-latek próbował uniknąć odpowiedzialności za potrącenie 81-latki, uciekając do Belgii (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, MonikaGruszewicz)

O zatrzymaniu opinię publiczną poinformował aspirant Wojciech Chrostowski z Zespołu Kontroli i Dyscyplinarnego KMP Toruń. Sam wypadek wydarzył się na ulicy Dziewulskiego. Sprawca potrącenia 81-latki poruszał się osobowym saabem. Starsza pani zmarła w szpitalu.

Do wypadku doszło na ul. Dziewulskiego w Toruniu. Osobowy saab potrącił 81-latkę. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Seniorka zmarła kilka godzin później w szpitalu – relacjonował asp. Wojciech Chrostowski w rozmowie z TVP Info.

Potrącenie 81-latki w Toruniu. Zatrzymano podejrzanego

Sprawca potrącenia 81-latki porzucił swój samochód kilkaset metrów od miejsca wypadku. Ze względu na to, że pojazd posiadał zagraniczne tablicy rejestracyjne, policjanci mieli utrudnione zadanie. W toku śledztwa okazało się, że to 36-latek, który na co dzień mieszka za granicą, jednak zaledwie cztery dni przed tragedią przyjechał do Polski.

Kryminalni (...) przystąpili do ustaleń i poszukiwania sprawcy. Tak natrafili na trop 36-latka, który na co dzień przebywa za granicą. Mężczyzna cztery dni przed zdarzeniem przyjechał do Polski z Belgii. Policjanci podejrzewali, że będzie chciał zbiec za granicę – opowiadał asp. Wojciech Chrostowski (TVP Info).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"

Podejrzenia kryminalnych okazały się trafne – 36-latek rzeczywiście próbował zbiec do Belgii. Ponieważ autokar rejsowy, do którego wsiadł, był już w drodze, funkcjonariusze skorzystali z pomocy swoich kolegów po fachu z Gniezna. Tak doszło do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny.

36-latkowi postawiono zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. Ze swojego postępowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić