Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Śmiertelny wypadek na A4. Ogromny korek na granicy z Niemcami

36

Olbrzymi korek utworzył się na autostradzie A4 przed granicą z Niemcami. Ma on ponad 20 kilometrów długości. Dodatkowo na A4 doszło do tragicznego wypadku. Zginął kierowca samochodu osobowego, który nie wyhamował i uderzył w tył ciężarówki stojącej w korku.

Śmiertelny wypadek na A4. Ogromny korek na granicy z Niemcami
Na A4 doszło do śmiertelnego wypadku na wysokości Zgorzelca (KP PSP Bolesławiec)

Utrudnienia w związku z kontrolami granicznymi prowadzonymi przez niemieckie służby oraz dużym natężeniem ruchu rozpoczęły się na dolnośląskim odcinku autostrady A4 już w poniedziałek wieczorem.

- Wczoraj w Niemczech było święto i dzień wolny od pracy. Dzisiaj więcej osób jedzie w tamtą stronę - tłumaczył w rozmowie z RMF FM dyżurny policji w Zgorzelcu.

Jak poinformowała PAP, Niemcy prowadzą na swoim terytorium tymczasowe kontrole graniczne od października ubiegłego roku. Ich celem jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmiertelny wypadek na A1. Dramatyczne nagranie świadka z momentu zdarzenia

Śmiertelny wypadek na A4. Kierowca zginął na miejscu

We wczesnych godzinach porannych przed przejściem granicznym w Zgorzelcu kierowcy stali w niemal 10-kilometrowym korku, który później wzrósł do 25 kilometrów. Zdarzył się bowiem wypadek.

Do śmiertelnego wypadku doszło na końcu korka na autostradzie A4 przed godziną 7 rano. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali uszkodzone pojazdy znajdujące się na prawym pasie jezdni.

Jak poinformował dyżurny wrocławskiego oddziału GDDKiA, na wysokości węzła Bolesławiec kierowca auta osobowego nie wyhamował i uderzył w tył stojącej w korku ciężarówki. Mężczyzna zginął na miejscu. Trasa została całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby i prokurator.

Mężczyzna jechał sam i obecnie jest potwierdzana jego tożsamość.

Aby ominąć korek na A4, na węźle Bolesławiec należy zjechać dw 297 do tego miasta i dk 94 dotrzeć ponownie do węzła autostradowego. Dk 94 jest już także zakorkowana, więc kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić