Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Spadek liczby urodzeń w Chinach. Oskarżenia o przymusową sterylizację

0

W ciągu ostatnich kilku lat liczba urodzeń w Sinciang gwałtownie spadła. Na początku władze zaprzeczały, aby w regionie rodziło się mniej dzieci. Teraz potwierdziły tę informację, jednak dementują doniesienia na temat zmuszania miejscowych do sterylizacji.

Spadek liczby urodzeń w Chinach. Oskarżenia o przymusową sterylizację
Czy w Sinciang mają miejsce przymusowe sterylizacje? (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)

Rzecznik władz Sinciang potwierdził doniesienia w rozmowie z amerykańską telewizją CNN. Jak poinformował, gwałtowny spadek liczny narodzin miał miejsce między 2017 a 2018 rokiem.

Wskaźnik urodzin w regionie spadł z 15,88 na tysiąc osób w 2017 roku do 10,69 na tysiąc osób w 2018 roku – cytuje treść odpowiedzi władz Sinciang "ANI News".

Rząd Chin zmusza Ujgurów do sterylizacji?

Sinciang to region zamieszkany w dużej mierze przez muzułmańską mniejszość w Chinach – Ujgurów. "ANI News" podaje, że niezależni dziennikarze regularnie przedstawiają raportu na temat prześladowań, jakich na Ujgurach dopuszcza się rząd Chin.

Zobacz także: Zobacz też: Chiński atak na wyspę Guam. Symulacja uderzenia nuklearnego

Prześladowania Ujgurów mają polegać m.in. na ich przymusowej sterylizacji. Według raportów w Sinciang dochodzi także do aktów ludobójstwa. Jednak rzecznik władz Sinciang zaprzeczył w rozmowie z CNN, aby niska dzietność w regionie wynikała właśnie z tych czynników. Jak prawdziwy powód wskazał realizowanie zalecanej przez rząd polityki planowania rodziny.

Samorząd przypisał spadek kompleksowej realizacji polityki planowania rodziny (...). W 2018 roku liczba noworodków zmniejszyła się o około 120 tysięcy w porównaniu z 2017 rokiem, z czego około 80 tysięcy (narodzin – przyp. red.) wynikało z lepszego wdrażania polityki planowania rodziny, zgodnie z prawem – brzmi oświadczenie rzecznika władz Sinciang.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić