Uciekła z Chin. Opublikowała raport o koronawirusie

270

Koronawirus pojawił się pod koniec 2019 roku. Według oficjalnych danych pierwsze zarażenie człowieka nastąpiło na targu w Wuhan. Jednak chińska wirusolog twierdzi, że wirus powstał w laboratorium. Opublikowała raport, który ma potwierdzać jej tezy.

Uciekła z Chin. Opublikowała raport o koronawirusie
Doktor Li-Meng Yan (YouTube)

Doktor Li-Meng Yan jako jeden z pierwszych naukowców rozpoczęła pracę nad badaniem koronawirusa. Niedawno uciekła z Chin twierdząc, że pozostając w ojczyźnie nie mogłaby powiedzieć światu prawdę o zarazie.

Dr Yan pracowała w dziale badań laboratoryjnych zdrowia publicznego Uniwersytetu w Hongkongu. To centrum badań chorób zakaźnych Światowej Organizacji Zdrowia, dlatego tam rozpoczęto pierwsze badania nad epidemią w Wuhan.

Wg dr. Li-Meng wirus rozprzestrzeniał się w Chinach dużo wcześniej. Władze o wszystkim wiedziały, jednak zatajały prawdę.

Doktor Li-Meng twierdzi, że koronawirus mógł powstać w laboratorium w ciągu pół roku. Dowodzi, że SARS-CoV-2 posiada cechy biologiczne, które nie występują u wirusów odzwierzęcych naturalnego pochodzenia. Pełny raport można przeczytać TUTAJ.

Kobieta twierdzi, że ​​odkrycia naukowe jej zespołu zostały zatajone. Przełożeni mieli nakazać jej zakończyć badanie i milczeć na temat niewygodnych dla władz odkryć. Targ w Wuhan miał być "tylko przykrywką". Tezom Li-Meng Yan zaprzecza m.in. raport opublikowany w "Nature Medicine", który można przeczytać TUTAJ.

Nasze analizy wyraźnie pokazują, że SARS-CoV-2 nie jest tworem laboratoryjnym ani celowo manipulowanym wirusem - podkreślają twórcy raportu.
Zobacz także: Awantura wokół nagrania z Trzaskowskim. Mieszkańcy zabrali głos
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić