o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Wyciek w chińskiej fabryce. Już tysiące zakażonych

157
Podziel się

Kilka tysięcy osób w północno-zachodnich Chinach uzyskało pozytywny wynik testu na chorobę bakteryjną, której nosicielami są zwierzęta. Wszystko przez wyciek z fabryki firmy farmaceutycznej.

Wyciek w chińskiej fabryce. Już tysiące zakażonych
Bakteria brucelozy. (Getty Images)
bDguSxPF

Komisja ds. zdrowia w Lanzhou, stolicy prowincji Gansu w Chinach, potwierdziła, że 3245 osób zaraziło się brucelozą. Choroba ta często jest spowodowana kontaktem ze zwierzętami gospodarskimi przenoszącymi bakterie brucelli. Kolejne 1401 osób otrzymało wstępne wyniki pozytywne. Jak podaje komisja, do tej pory nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych. W sumie przebadano 21847 osób z 2,9 miliona mieszkańców miasta.

Bruceloza znana jest również jako gorączka maltańska lub śródziemnomorska. Choroba ta wywołuje takie objawy jak bóle głowy, bóle mięśni, gorączkę i zmęczenie. Podczas gdy te mogą ustępować, niektóre z objawów mogą stać się przewlekłe lub trwałe, jak np. zapalenie stawów lub obrzęk niektórych narządów. Rozprzestrzenianie się choroby z człowieka na człowieka jest bardzo rzadkie. Większość ludzi zaraża się, jedząc skażoną żywność lub wdychając bakterie z powietrzem, co najprawdopodobniej miało miejsce w Lanzhou.

bDguSxPH

Wszystkiemu winny jest wyciek z fabryki

Według Komisji Zdrowia epidemia brucelozy jest spowodowana wyciekiem z fabryki farmaceutycznej Zhongmu Lanzhou, który miał miejsce od końca lipca do końca sierpnia zeszłego roku. Podczas produkcji szczepionek dla zwierząt w fabryce stosowano przeterminowane środki dezynfekujące i odkażające, przez co nie wszystkie bakterie zostały wyeliminowane z gazów.

Ten zanieczyszczony gaz utworzył aerozole, które zawierały te bakterie i wyciekały do powietrza. Wiatr przeniósł wówczas do Instytutu Badań Weterynaryjnych w Lanzhou, gdzie odnotowano pierwsze ognisko zachorowań.

bDguSxPN

W listopadzie ludzie z tego instytutu zaczęli zgłaszać infekcje, która szybko zaczęła się rozprzestrzeniać. Według chińskiej państwowej agencji informacyjnej Xinhua do końca grudnia co najmniej 181 osób z instytutu zachorowało na brucelozę. Inni zakażeni pacjenci to studenci i wykładowcy Uniwersytetu w Lanzhou. Jak informuje agencja Xinhua, wybuch epidemii rozprzestrzenił się nawet na prowincję Heilongjiang, na samym północno-wschodnim krańcu kraju, gdzie w sierpniu w instytucie weterynaryjnym odnotowano 13 pozytywnych przypadków.

Jakiś czas po wybuchu epidemii wszczęto śledztwo w sprawie wycieku w fabryce farmaceutycznej. W lutym fabryka wydała oficjalne przeprosiny za zaistniałą sytuację, jak również zapewniła, że surowo ukarała osiem osób, które uznano za winne awarii.

Koniec 10. epidemii eboli

bDguSxQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
kkkk
miesiąc temu
Chiny powinny być odizolowane od świata.Powinien być zakaz importu towarów z tej części świata bo to zagraża bezpieczeństwu i życiu wielu niewinnych ludzi.
Stas
miesiąc temu
Znowu się zaczyna teraz bruceloza i co mamy szykować się na następną pandemię tylko pod inną nazwą. Europa popełniła największy błąd otwierając różne fabryki produkcyjne w Chinach a wszystko to dla zysku żeby pracować za miskę ryżu a zyskać jak najwięcej, no to teraz mamy to że jesteśmy uzależnieni od Chin brawo
loka
miesiąc temu
No, nie. Znowu Chiny. Powinien być ogólnoświatowy bojkot Chin i produktów z Chin. Bakterie, wirusy, trujące zabawki i odzież, szkodniki flory i fauny. TO WSZYSTKO JEST OD NICH!!!!!POWINNO SIĘ ZAMKNĄĆ GRANICE Z CHINAMI. NIECH SIĘ ŻYWIĄ I ŻYJĄ W TYCH GRANICACH. ZATRUWAJĄ CAŁĄ ZIEMIĘ
bDguSxQj
Gorąco
miesiąc temu
NIESZCZĘŚCIE !!! Koronawirus Powrót dżumy, na dodatek jakaś bruceloza ?! Chiny to są już przegranym narodem !!!
Robert
miesiąc temu
To jest trzecia wojna światowa Chiny chcą zawładnąć światem i przejąć gospodarkę światowa mamy wojnę biologiczna na wyniszczenie ludzi a co zatyka idzie sparaliżowanie i obalenie gospodarki w danym kraju i przejęcie je przez chinczykow
Najnowsze komentarze (157)
Xxx
miesiąc temu
Dlaczego ich nikt nie ukarze miliardową karą???!!!! Toż to zaraza na skalę światową jak covid! Odizolowac ich od reszty świata,bo ciągle są z nimi problemy. Reszta świata musi się bronic przed zarazą na miliardową skalę,a oni pozostają bezkarni!!!
mazia
miesiąc temu
Skończcie z tymi idiotycznymi filmikami, które straszą społeczeństwo. Polaku włącz myślenie!
Ina
miesiąc temu
Już nową pandemie wymyślą!
Naukowiec
miesiąc temu
Dość chińskich laboratoriów, zaprzestać importu z Chin , zero rozwoju tego komunistycznego kraju do czasu wypłacenia odszkodowania dla całego świata za Covid 19 !!! Dość tego !!!
sdn.orzeł
miesiąc temu
na granicy polsko-chińskiej - spokój! niechciałbym doczekać tego dnia...
won
miesiąc temu
nie kupujcie niczego z chin !!
ddd
miesiąc temu
chiny sa zagrozeniem dla swiata wywalic ich z Europy !!!! i zakaz wjazdu !!
asd
miesiąc temu
Ruscy używają tej bakterii do produkcji broni bakteriologicznej. Ken Alibek :biohazard:
bDguSxQb
Iwakoz
miesiąc temu
Cos mi tu śmierdzi wirus z człowieka na człowieka się nie przenosi za to powietrzem czyli będąc zakażonym wydmmuchasz go na innego ludka coś chyba znowu nas tutaj próbują oszukiwac i stresować JUŻ IM NIE WIWRZE
hahah
miesiąc temu
z ebolą sobie poradzili a z pandemią kataru sobie nie mogą poradzić
Glupota
miesiąc temu
Wybic wszystkie zwierzeta bo roznosza chorobe
ino chińskie
miesiąc temu
Niek robiom co kcom. Co wom do tego?. Puki jes siałomi za piyncet zeta do kupiynio to kupujem. Bo jak bydymy protestować to nie dadzom nowego siałomi redmi i co bydzie?
marek
miesiąc temu
Korono wirus to dopiero test .Czuję że żółtki szykują coś bardziej wrednego.
Sumsum
miesiąc temu
Skąd my to znamy ,
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić