o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Wyciek w chińskiej fabryce. Już tysiące zakażonych

155
Podziel się

Kilka tysięcy osób w północno-zachodnich Chinach uzyskało pozytywny wynik testu na chorobę bakteryjną, której nosicielami są zwierzęta. Wszystko przez wyciek z fabryki firmy farmaceutycznej.

Wyciek w chińskiej fabryce. Już tysiące zakażonych
Bakteria brucelozy. (Getty Images)
bDYfFdsR

Komisja ds. zdrowia w Lanzhou, stolicy prowincji Gansu w Chinach, potwierdziła, że 3245 osób zaraziło się brucelozą. Choroba ta często jest spowodowana kontaktem ze zwierzętami gospodarskimi przenoszącymi bakterie brucelli. Kolejne 1401 osób otrzymało wstępne wyniki pozytywne. Jak podaje komisja, do tej pory nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych. W sumie przebadano 21847 osób z 2,9 miliona mieszkańców miasta.

Bruceloza znana jest również jako gorączka maltańska lub śródziemnomorska. Choroba ta wywołuje takie objawy jak bóle głowy, bóle mięśni, gorączkę i zmęczenie. Podczas gdy te mogą ustępować, niektóre z objawów mogą stać się przewlekłe lub trwałe, jak np. zapalenie stawów lub obrzęk niektórych narządów. Rozprzestrzenianie się choroby z człowieka na człowieka jest bardzo rzadkie. Większość ludzi zaraża się, jedząc skażoną żywność lub wdychając bakterie z powietrzem, co najprawdopodobniej miało miejsce w Lanzhou.

bDYfFdsT

Wszystkiemu winny jest wyciek z fabryki

Według Komisji Zdrowia epidemia brucelozy jest spowodowana wyciekiem z fabryki farmaceutycznej Zhongmu Lanzhou, który miał miejsce od końca lipca do końca sierpnia zeszłego roku. Podczas produkcji szczepionek dla zwierząt w fabryce stosowano przeterminowane środki dezynfekujące i odkażające, przez co nie wszystkie bakterie zostały wyeliminowane z gazów.

bDYfFdsZ

Ten zanieczyszczony gaz utworzył aerozole, które zawierały te bakterie i wyciekały do powietrza. Wiatr przeniósł wówczas do Instytutu Badań Weterynaryjnych w Lanzhou, gdzie odnotowano pierwsze ognisko zachorowań.

W listopadzie ludzie z tego instytutu zaczęli zgłaszać infekcje, która szybko zaczęła się rozprzestrzeniać. Według chińskiej państwowej agencji informacyjnej Xinhua do końca grudnia co najmniej 181 osób z instytutu zachorowało na brucelozę. Inni zakażeni pacjenci to studenci i wykładowcy Uniwersytetu w Lanzhou. Jak informuje agencja Xinhua, wybuch epidemii rozprzestrzenił się nawet na prowincję Heilongjiang, na samym północno-wschodnim krańcu kraju, gdzie w sierpniu w instytucie weterynaryjnym odnotowano 13 pozytywnych przypadków.

Jakiś czas po wybuchu epidemii wszczęto śledztwo w sprawie wycieku w fabryce farmaceutycznej. W lutym fabryka wydała oficjalne przeprosiny za zaistniałą sytuację, jak również zapewniła, że surowo ukarała osiem osób, które uznano za winne awarii.

Zobacz także: Koniec 10. epidemii eboli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYfFdtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Xxx
8 miesięcy temu
Dlaczego ich nikt nie ukarze miliardową karą???!!!! Toż to zaraza na skalę światową jak covid! Odizolowac ich od reszty świata,bo ciągle są z nimi problemy. Reszta świata musi się bronic przed zarazą na miliardową skalę,a oni pozostają bezkarni!!!
mazia
8 miesięcy temu
Skończcie z tymi idiotycznymi filmikami, które straszą społeczeństwo. Polaku włącz myślenie!
Ina
8 miesięcy temu
Już nową pandemie wymyślą!
bDYfFdtv
Naukowiec
8 miesięcy temu
Dość chińskich laboratoriów, zaprzestać importu z Chin , zero rozwoju tego komunistycznego kraju do czasu wypłacenia odszkodowania dla całego świata za Covid 19 !!! Dość tego !!!
sdn.orzeł
8 miesięcy temu
na granicy polsko-chińskiej - spokój! niechciałbym doczekać tego dnia...
won
8 miesięcy temu
nie kupujcie niczego z chin !!
ddd
8 miesięcy temu
chiny sa zagrozeniem dla swiata wywalic ich z Europy !!!! i zakaz wjazdu !!
asd
8 miesięcy temu
Ruscy używają tej bakterii do produkcji broni bakteriologicznej. Ken Alibek :biohazard:
Iwakoz
8 miesięcy temu
Cos mi tu śmierdzi wirus z człowieka na człowieka się nie przenosi za to powietrzem czyli będąc zakażonym wydmmuchasz go na innego ludka coś chyba znowu nas tutaj próbują oszukiwac i stresować JUŻ IM NIE WIWRZE
hahah
8 miesięcy temu
z ebolą sobie poradzili a z pandemią kataru sobie nie mogą poradzić
Glupota
8 miesięcy temu
Wybic wszystkie zwierzeta bo roznosza chorobe
ino chińskie
8 miesięcy temu
Niek robiom co kcom. Co wom do tego?. Puki jes siałomi za piyncet zeta do kupiynio to kupujem. Bo jak bydymy protestować to nie dadzom nowego siałomi redmi i co bydzie?
marek
8 miesięcy temu
Korono wirus to dopiero test .Czuję że żółtki szykują coś bardziej wrednego.
bDYfFdtn
Sumsum
8 miesięcy temu
Skąd my to znamy ,
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić