Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny oskarżają USA o zniesławienie. Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie

85
Podziel się

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych przedstawił raport na temat chińskiej armii. Treść dokumentu wywołała oburzenie wśród władz Chińskiej Republiki Ludowej. Oskarżyły przedstawicieli USA o złe zinterpretowanie ich strategii obronnej.

Chiny oskarżają USA o zniesławienie. Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie
Rzecznik chińskiego Ministerstwa Obrony Narodowej skrytykował raport USA (Getty Images, Kyodo News , Contributor)
bCZIKQyd

Jak podaje "CGTN", według autorów raportu Chiny prowadzą modernizację armii. Amerykanie ustalili, że chiński rząd zwiększył wydatki na obronę, badania nad bronią nuklearną oraz kwestie dotyczące Tajwanu – regionie, w którym panują tendencje separatystyczne.

Chiny zarzucają USA bezpodstawne oskarżenia

Na temat raportu zabrał głos Wu Qian. Rzecznik chińskiego Ministerstwa Obrony Narodowej oświadczył, że Stany Zjednoczone błędnie zinterpretowały politykę obronną, którą prowadzi jego państwo. Jak twierdzi, zwiększenie finansowania ma na celu wyłącznie wzrost bezpieczeństwa państwa.

bCZIKQyf
Strona chińska wyraża silne niezadowolenie i zdecydowany sprzeciw wobec raportu (...). To kolejny przykład zniesławiania przez Stany Zjednoczone chińskiej obrony narodowej i modernizacji wojskowej. Rozwój militarny Chin ma na celu wyłącznie obronę suwerenności – oświadczył Wu Qian ("CGTN").

Zobacz też: Powódź dociera do chińskiej tamy. Niesamowite wideo uchwycone dronem

Wu Qian odniósł się także do kwestii Tajwanu. Rzecznik określił dążenia mieszkańców regionu do uzyskania niepodległości od Chin "ślepym zaułkiem". Jak zapowiedział, w razie konieczności Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza podejmie działania, by zapobiec wydobyciu się Tajwanu spod wpływów Chin.

bCZIKQyl

Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił znaczenie chińskiej armii dla pokoju dla świecie. Przypomniał również, że państwo – m.in. przy wykorzystaniu wojska – rzetelnie wypełnia swoje międzynarodowe zobowiązania.

bCZIKQyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
dziadek
2 tyg. temu
a ja wam mówię , że w krótkim czasie będzie wojna
Obserwator
2 tyg. temu
USA siedzą w kieszeni Chin, wystarczy że Chiny wystawia na wolny rynek akcje amerykańskiego rządu i z dnia na dzień USA będzie bankrutem, dlatego dążą do wojny aby tak się nie stało - powtórka z WTC
Kaczorawirus
2 tyg. temu
Chiny narazie zadnej wojny nie wywolaly a ussrael wywolal ich juz wiele i wiele z nich nadal trwa. Oczernianie Chin nic nie da. Wiadomo kto jest najwiekszym terrorysta na swiecie... to ussrael, ktory jako jedyny uzyl bomb atomowych przciwko ludnosci cywilnej...
bCZIKQyH
Ilona
2 tyg. temu
USA-najwięksi terroryści na świecie, którzy po przykrywką wprowadzania pokoju w danym regionie świata, zabijają niewinnych ludzi.
MON
2 tyg. temu
Stan Sił Zbrojnych RP, pięć lat po wybuchu wojny na Ukrainie, jest katastrofalnie zły. Modernizacja polskiego wojska jest fasadowa. Średnia wieku sprzętu jest praktycznie taka sama jak 20 lat temu. W ten sposób szykujemy się na to, aby podczas kolejnego konfliktu znów "polec z honorem", a nie sprawić, żeby to wróg ginął za swoją ojczyznę - piszą Witold Jurasz i Maciej Kucharczyk w opracowaniu dla Ośrodka Analiz Strategicznych.
Najnowsze komentarze (85)
Scania2707
2 tyg. temu
USA...to fakt oni są chciwi. Ciągle im wszystko mało...Tak jak KLER W POLSCE ....HAHA..
gojgoj
2 tyg. temu
usa zawsze interpetuje kazda kwestje na wlasny uzytek i za wlasna korzyscia . zadarm swiata wymachuje szbelka leczx nieuch uwaza aby nie zrobic sobie krzywdy . nie ma gorszego narodu jak ten ktory narzuca swoje zdanie innym narodom !
Znafca
2 tyg. temu
Chiny posiadają 1bln papierów dłużnych USA. Ostatnio pozbyły się 200mld, pierwszy raz w historii. Wcześniej to były procenty. Dali do zrozumienia, że USA może być nie wyplacalne. Coraz wiecej instytucji woli rozliczenia w euro. Dolar leci na leb. USA juz nie dogonia gospodarczo Chin. Tylko militarnie maja przewage. Takze wiecie..
umu
2 tyg. temu
Chiny podobne do Rosji, ponieważ prowadzą agresywną politykę zaborczą wobec sąsiednich krajów.
Ewa
2 tyg. temu
"regionie, w którym panują tendencje separatystyczne." Co to za bełkot?
qperNIK
2 tyg. temu
Amerykanie wiszą Chińczykom tyle pieniędzy, że gdyby nie chińska armia (obecnie najpotężniejsza na świecie), amerykanie już dawno wprowadziliby tam demokrację na wzór Syryjski. A swoją drogą Chinole mają wszystko z pieniędzy zarobionych na produkcji dla głupiego zachodu.
Julian
2 tyg. temu
Tajwan jako region w którym "panują tendencje separatystyczne"???? Tajwan jest niepodległym państwem, wy nieuki. Zajrzeć do encyklopedii i poprawić. Poziom nieuctwa właśnie przebił nieukometr, do głowy by mi nie przyszło, że jakiś dziennikarz może nie mieć pojęcia, co to jest Tajwan.
lewactwo
2 tyg. temu
USA stworzyła potęgę przez tanią siłę roboczą!! niegdyś biedne państwo wysiłkiem i pracą stało się potęgą!! EU się rozpadnie !! bo robi wszystko odwrotnie !! dzięki inżynierom z afryki i bliskiego wschodu...
bCZIKQyz
Polak mały
2 tyg. temu
Na początek trzeba wysłać na wojnę w Donbasie wlub Syrii 3 dzielne i niezwyciężone bataliony z Polski: 1. Batalion nr 1 złożony z posłów, posłanek, sentarów ich asystentów i doradców. 2. Batalion nr 2 dyketorów i prezesów członków zarządu i ich doradców wyższych urzędów. 3. Batalion nr 3 członków zarządów, ich doradców i dyrektrów spółek skarbu państwa. Chocią ztu to mozna i dywizję wystawić. Zgadzam się na opadtkowanie w celu izbrojenia i umundurowania ich w standardzie obrony terytorialnej. Tak czy inaczej będziemy wygrani. Jeśli wygraja wojny to wiadomo - być moze W. Putin dostanie zawału ze śmiechu i wygramy :). Jeśli przegrają to W. Putin ich wyłapie i wyśle do obozu pracy: tu są tez same korzyści: 1. Nauczą uczciwej roboty i pokory 2. Schudną i będa zdrowsi 3. Zejdą z naszego utrzymania i przestaną doić skarb państwa. Kto za dawać plusy :)
Dziwne
2 tyg. temu
... Nie zauważyłem nic wściekłego w tej reakcji, a jestem dobrym obserwatorem. ===> Wręcz przeciwnie - reakcja była grzeczna, opanowana i jak najbardziej à propos.
ahahahaha
2 tyg. temu
Zamiast zaanektować militarnie Taiwan to Oni jeszcze z Amerykańcami rozmawiają ?
belzebubowski
2 tyg. temu
Nie będę pieprzyć Głupot. 1 "dolar" USA wydany na zbrojenia w Hameryce = 0,0001 dolara wydanego w Chinach na zbrojenia. Bo w Hameryce wujowie muszą zarobić.
winiar
2 tyg. temu
Trzeba się cieszyć, ze Chińska Republika Ludowa utemperuje USA, ponieważ za dużo sobie one pozwalają. Nie do pomyślenia jest takie "hulanie Amerykanów" po Bałtyku, czy Morzu Czarnym. Są to miejsca oddalone od USA o 5 tysięcy kilometrów. Ich obecnośc jedynie powoduje wzrost zagożenia militarnego, oraz groźbę konfliktu wojennego.To musi się skończyć. Muyślę że Chińczycy ich powoli uspokoją. To jest stara ponad 5 tysięcy trwająca cywilizacja.
ZABA
2 tyg. temu
Jak to mowia chca sie bronic az do Waszyktonu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić