Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Spór Chin i Tajwanu. Przy granicy latają samoloty wojskowe

117

Tajwańczycy twierdzą, że regularnie są nękani przez chińskie władze. Przy ich granicy zaczęły pojawiać się samoloty Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. To element presji, jaką Chiny wywierają na Tajwan w związku ze sporem terytorialnym.

Spór Chin i Tajwanu. Przy granicy latają samoloty wojskowe
Między Chinami i Tajwanem toczy się spór kontynentalny (Getty Images, Power Sport Images , Contributor)

Jak informuje 9 News, przy granicy między Chinami a Tajwanem zaobserwowano chińskie samoloty. Były widywane przez trzy dni – od 21 do 23 września.

Spór kontynentalny Chin i Tajwanu. Presja rośnie

Władze Tajwanu nie pozostawiły działań Chin bez odpowiedzi. Ministerstwo Obrony Narodowej wysłało na granicę własne patrole, a także wydało oficjalne oświadczenie w sprawie.

To nie pierwsze takie działania ze strony Chin. W ubiegłym tygodniu tajwański MON naliczył łącznie 37 samolotów bojowych, które krążyły w pobliżu dzielącej Chiny i Tajwan Cieśniny Tajwańskiej. Obecność maszyn – w tym myśliwców i bombowców - prawdopodobnie była związana z przyjazdem wysokiego rangą urzędnika Departamentu Stanu USA.

Wysyłanie samolotów to element wywierania przez Chiny presji na Tajwan. Władze Chińskiej Republiki Ludowej nie zgadzają się na dążenie regionu do wyrwania się spod chińskich wpływów, uważając go za integralną część własnego terytorium.

Zobacz także: Zobacz też: Ćwiczenia ''Kaukaz 2020''. Rosja i Chiny sprawdzają gotowość bojową
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić