o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Spór Chin i Tajwanu. Przy granicy latają samoloty wojskowe

68
Podziel się

Tajwańczycy twierdzą, że regularnie są nękani przez chińskie władze. Przy ich granicy zaczęły pojawiać się samoloty Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. To element presji, jaką Chiny wywierają na Tajwan w związku ze sporem terytorialnym.

Spór Chin i Tajwanu. Przy granicy latają samoloty wojskowe
Między Chinami i Tajwanem toczy się spór kontynentalny (Getty Images, Power Sport Images , Contributor)
bDfoaZzF

Jak informuje 9 News, przy granicy między Chinami a Tajwanem zaobserwowano chińskie samoloty. Były widywane przez trzy dni – od 21 do 23 września.

Spór kontynentalny Chin i Tajwanu. Presja rośnie

Władze Tajwanu nie pozostawiły działań Chin bez odpowiedzi. Ministerstwo Obrony Narodowej wysłało na granicę własne patrole, a także wydało oficjalne oświadczenie w sprawie.

bDfoaZzH

To nie pierwsze takie działania ze strony Chin. W ubiegłym tygodniu tajwański MON naliczył łącznie 37 samolotów bojowych, które krążyły w pobliżu dzielącej Chiny i Tajwan Cieśniny Tajwańskiej. Obecność maszyn – w tym myśliwców i bombowców - prawdopodobnie była związana z przyjazdem wysokiego rangą urzędnika Departamentu Stanu USA.

Wysyłanie samolotów to element wywierania przez Chiny presji na Tajwan. Władze Chińskiej Republiki Ludowej nie zgadzają się na dążenie regionu do wyrwania się spod chińskich wpływów, uważając go za integralną część własnego terytorium.

bDfoaZzN

Zobacz też: Ćwiczenia ''Kaukaz 2020''. Rosja i Chiny sprawdzają gotowość bojową

bDfoaZAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Alfred
4 tyg. temu
To niech Taywan zakupi rakiety od USA lub Rosji i zestrzeli ten czy tamten samolot wojskowy co ich strefę lotnicza naruszy.
1234
4 tyg. temu
co to za "Spór kontynentalny"??? Żaden spór tylko CHRLD chce przejąć władzę i zniszczyć demokrację na Taiwanie tak jak to robi w Hongkongu. Ktoś powie że kiepska ta demokracja. Może i tak ale Taiwan to normalny kraj ze zwykłymi ludźmi podobnymi w sumie do Polaków a w Chinach mieszka wystraszony naród. Z Chińczykami z kontynentu nie można o niczym porozmawiać poza pracą bo się wszystkiego boją. Tak się składa że w pracy mam kontakt z jednymi i drugimi.
zxc
4 tyg. temu
Ale spór... Chińczycy wchodzą i mówią "to nasze" i to cały spór. Nie, to jest agresja.
bDfoaZAj
OPI
4 tyg. temu
Zastanawiam się czy jak Chiny uznają Polskę za swoje terytorium, to też ktoś napisze, że to terytorium sporne.
Jorg
4 tyg. temu
Czyli najbliższy sąsiad graniczący z Tajwanem - USA mogą, a oddalone o tysiące km Chiny już nie?
Najnowsze komentarze (68)
REGUŁA
4 tyg. temu
Kazdy, kto próbuje wywołać konflikt zbrojny, powinien być bestialsko zabity. To powinna być reguła obowiązująca na całym świecie. To nasz ratunek. Obowiązkiem rządzących jest utrzymanie pokoju. Jeśli tego nie robią nadają się do stracenia.
GOść
4 tyg. temu
Liczą się fakty a nie uważanie Chin kontynentalnych .Po za tym nie piszcie Chińska armia ludowo wyzwoleńcza tylko armia komunistycznych uzurpatorów .
czarownica
4 tyg. temu
Ja mówię wojnom ,,NIE" ,,,bo giną nie winni ,nie mówiąc o zniszczeniach ,,,to najgorsze rozwiązanie .........
Geronimo
4 tyg. temu
Zeby było śmieszniej to jankesi dolewają oliwy do ognia.Ale któregoś dnia skończy się ich hegemonia w tym rejonie.
Ping Pang
4 tyg. temu
Chińczyki POdpatrują Ludzi Radzieckich jak Hitler Stalina w latach dwudziestych, ale do czasu. Z tym ,ze Chińczyków jest duzo i mają POtężny przemysł.
SET
4 tyg. temu
cały świat to usa tam gdzie usa tam miłość dobroć i demokracja Przykłady IRAK IRAN AWGANISTAN TUNEZJA SYRIAitd EDEN POPROSTU EDEN
Patryk
4 tyg. temu
Co znaczy"kontynentalnych Chin"????Ciny to nie wyspa i leżą na kontynencie,kazdy to wie.Są 2 państwa,Ciny i Tajwan.
historyk
4 tyg. temu
Powinni Chińczycy zrobić tak jak kiedyś Obama gdy Teksas po upływie "umownej" przynależności do USA chciał się odłączyć jako samodzielne państwo. Wówczas to Obama wypowiedział znamienne słowa: Mamy dostatecznie dużo rakiet,by wybić im to z głowy.
bDfoaZAb
Piootr
4 tyg. temu
Proszę sobie wyobrazić w pobliżu Chin czy Rosji takie kraje jak Luxemburg,San Marino,Monte Carlo itp Te kraje nie mogą wytrzymać jak jest w pobliżu nich mały i wolny ,niezależny kraj mamy przykład Czeczenii,HonKongu a teraz biedny Tajwan -współpraca i dobry sąsiad a nie podwładny.
baber
4 tyg. temu
Po ogłoszeniu pandemii która wyszła z Chin ktoś napisał że będzie wojna i chyba miał rację. Najpierw Chiny ogłosiły pandemię którą łyknął świat a teraz szykują się do wojny.
j68g
4 tyg. temu
Tajwan jest chiński i żadne gadanie tego nie zmieni!?
Katecheta
4 tyg. temu
Brawo Chiny! Brawo Rosja. Wypędzić z tamtego rejonu USA. Jet to jedyny warunek utrzymania tam pokoju.
Kapelan
4 tyg. temu
Na razie putek trzyma z chinolami bo myśli że ekspansja nie pójdzie na północ he he he tak myśli
fan
4 tyg. temu
Naruszenie granic - to zestrzelić i po temacie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić