o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Chiny wydały rozkaz swoim wojskom. To reakcja na działanie USA

96
Podziel się

Najwyższy urzędnik Departamentu Stanu USA odwiedził Tajwan. Na wizytę od razu zareagowały Chiny. Kraj zaczął prowadzić ćwiczenia obok Cieśniny Tajwańskiej, aby "chronić swoją suwerenność".

Chiny wydały rozkaz swoim wojskom. To reakcja na działanie USA
Jeden z okrętów chińskiej floty (Wikimedia Commons)
bDfnNyBN

Keith Krach odwiedził Tajwan. Najwyższy urzędnik Departamentu Stanu USA od lat pojawia się na wyspie. Chiny zareagowały i postanowiły zacząć prowadzić ćwiczenia obok Cieśniny Tajwańskiej. Kraj w ten sposób chce "chronić swoją suwerenność", jednak czas manewrów nie jest z pewnością przypadkowy.

Relacje między Chinami a USA są napięte. Rzecznik chińskiego ministerstwa obrony Ren Guoqiang oskarżył USA i Tajwan o "nasilenie zmowy, często powodujące zamieszki". W swojej wypowiedzi nie nawiązał jednak do wizyty Kracha. Guoqiang stwierdził, że ćwiczenia wojskowe były "uzasadnione i konieczne, aby kontynent chronił swoją suwerenność i integralność".

bDfnNyBP

Wizyta Kracha ma swój cel. Podsekretarz do spraw gospodarczych USA ma spotkać się z prezydentem Tajwanu Tsai Ing-wenem. Stany Zjednoczone nie mają formalnych stosunków dyplomatycznych z Tajwanem. Jednak ustawa o stosunkach tajwańskich z 1979 r. zezwala im na sprzedaż broni na wyspie i zobowiązuje do „bliskich stosunków”.

Pokaz siły na Morzu Omańskim

bDfnNyCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Pirx
miesiąc temu
Jedna z łodzi chińskiej marynarki? Ta "łódka" jest potężniejsza od każdego polskiego "okrętu".
On onserwator
miesiąc temu
Bardzo prosty tani sposób na pokonanie Chin niech Wielki brat USA wyślę naszych polityków nawet Chiny im nie dadzą rady rozwala wszystko w ciągu paru lat doprowadza kraj do ruiny i taniej prościej i bez ofiar po co wojna
jas
miesiąc temu
Ciekawe co zrobiłby USA gdyby Chiny robiły sobie manewry powiedzmy koło Kuby...
bDfnNyCr
usraelkaput
miesiąc temu
Chiny są pierwszą potęgą na świecie, zarówno w sferze gospodarczej jak i ekonomicznej! I usrael o tym wie!
technologia
miesiąc temu
niestety prawda jest taka że w tej chwili w chińskich stoczniach na ukończeniu są aż 6 okrętów wojennych- chiny zbrojąmsię na potęgę kradnąc często technologie z zachodu za pomocą studentów studiujących na zachodzie i robiących tam praktyki w firmach technologicznych i instytutach- z Polski w moim studenckim czasie na uni w Niwmczech były tylko dwie studentki nikogo z wydziałów ścisłych i technologicznych ZERTO za to z chin 317 tendencja wzrostowa!!!- taka jest strategia państwa środka i wygrywają pruyjmując firmy i produkując taniej przy okazji poznawają technologie u nas Caracale nie chciieli plisy a telę odesłali do słowacji oto różnice!!! a studentów nie wysyłamy w dostatecznej ilości i dlatego Polska przegrywa!!!
Najnowsze komentarze (96)
orik
miesiąc temu
Bez Trampka i izreala, świat byłby lepszy.
Chiny
miesiąc temu
są stworzone do handlu, nie do wojny. Na wojnie zupełnie się nie znają i tak jest już od wieków. Kiedyś postawili się Ruskim militarnie (1969) i Ruscy błyskawicznie ich sprowadzili do parteru. Od tego czasu handlują i pewnie prędzej czy później jakiś kawałek rosyjskiego wschodu wyhandlują. Ruscy w handlu są bardzo kiepscy. Jeśli Chiny postawią na konflikt militarny z USA - przegrają wszystko.
ŻYD
miesiąc temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o zyski .
ANALITYK
miesiąc temu
JAK NA RAZIE CHINY PROWADZA W WOJNIE Z USA UBILI JUZ 500000 TYSIECY AMERYKANOW PRZY POMOCY KORONA WIRUSA
Oskar
miesiąc temu
wysłać najlepszych naszych ekspertów w dziedzinie broni tj. Antka i Jędraszewskiego
pol
miesiąc temu
zolte mrowki sa wszedzie strasza ,wyganiaja taiwan,filipiny i innych male kraje sie nie obronia prosza usa o wsparcie zeby nie usa to juz by ich nie bylo-brawo usa
rzecznik-
miesiąc temu
bez spotkania na morzu chinskim sie nie obejdzie Chiny juz nie pozwola na odebranie sobie przewodnictwa ,a bron maja ,czesto pokazywali co potrafia ale sa lekcewazeni przez media a konkurent wychwalany ,nie trzeba byc jasnowidzem zeby przewidziec ze to Chiny beda rozdawac karty i to nie dlugo.
b0b
miesiąc temu
'protest chin przyczyna rozwiazania onz' no seksmisja panie
bDfnNyCj
Należy,
miesiąc temu
jak po Konfucjuszu, wpędzić znowu chinoli w korony drzew.
barnaba
miesiąc temu
nie wiem czy polskie krypy bylyby w stanie zatopic te chinskie cudeńko na pełnym morzu
Gość
miesiąc temu
Ustawa pozwala sprzedawać broń krowim chłopcom broń. Oni zyją z rozlewu krwi
walery
miesiąc temu
my w Polsce mamy boga tzw.prezesa i mogą nam naskoczyć
neoconstantin
miesiąc temu
Chińczyki wciąż pokazują Jankesom, że "trzymają się mocno".
endloch
miesiąc temu
Jak chcecie, aby Chiny upadły i się zadłużyły, to dajcie tam władzę żydom... Oni są mistrzami w niszczeniu państw od środka jak raczysko na zdrowym organizmie...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić