o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Spór posłanki z policją. Pawłowicz: "Prokurator będzie wiedział, co dalej robić"

577
Podziel się

Stołeczna policja ma pretensje do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus za ujawnienie danych osobowych policjanta. Przez to jego żona miała paść ofiarą internetowego hejtu. Posłanka Lewicy zarzuca KSP manipulację i domaga się przeprosin. Do sprawy włączyła się Krystyna Pawłowicz.

Spór posłanki z policją. Pawłowicz: "Prokurator będzie wiedział, co dalej robić"
Krystyna Pawłowicz komentuje sprawę sporu posłanki Joanny Scheuring-Wielgus z policją. (ONS)
bDABtRzF

W trakcie czwartkowych protestów z ramienia Strajku Kobiet przed Sądem Okręgowym w Warszawie doszło do zamieszek z policją. Podczas protestu jeden z funkcjonariuszy przewrócił kobietę na ziemię, co zostało nagrane przez dziennikarzy.

Nagranie z czwartkowej demonstracji opublikowała stołeczna policja. Na krótkim filmie widać Joannę Scheuring-Wielgus, która wypowiada głośno nazwisko policjanta. KSP sugeruje, że posłanka jest odpowiedzialna za hejt pod adresem żony policjanta.

bDABtRzH
Jak dużym zagrożeniem są hejterzy mówili politycy, mówiła organizatorka Strajku Kobiet. Tymczasem obecna na miejscu posłanka po uzyskaniu imienia i nazwiska policjanta przekazuje je protestującym. Żona funkcjonariusza na prywatnym FB zaczęła otrzymywać już hejterskie wpisy - czytamy we wpisie warszawskiej policji.

Posłanka Lewicy, mówi jednak o manipulacji ze strony policji i domaga się przeprosin. Scheuring-Wielgus opublikowała także dłuższe nagranie z czwartkowej demonstracji na swoim profilu na Facebooku. Na filmie widać jak policjant przewraca demonstrantkę.

bDABtRzN

Następnie słychać posłankę i innych manifestantów, którzy chcą, aby policjant się przedstawił, wtedy funkcjonariusz podaje swoje dane przy wszystkich, posłanka później je głośniej powtórzyła.

Piękna manipulacja policji KSP. Dlaczego pomijacie to co wydarzyło się wcześniej i dlaczego proszę o dane? (...) Domagam się przeprosin, a jeśli ich nie będzie, spotkamy się w sądzie - czytamy na Twitterze Joanny Scheuring-Wielgus.
bDABtRzO

Krystyna Pawłowicz: "złożyć zawiadomienie do prokuratury"

Sprawę skomentowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.

Koniecznie trzeba to zgłosić do Marszałka Sejmu i Komisji Etyki Poselskiej, do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez tę poseł. Prokurator będzie wiedział, co dalej robić - napisała Krystyna Pawłowicz w mediach społecznościowych.
bDABtRzP
Zobacz także: Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDABtRzQ
bDABtRAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(577)
Olga
2 miesiące temu
Pani Pawłowicz...jezeli policjant jest w mundurze to ma OBOWIĄZEK SIĘ PRZEDSTAWIĆ!!! To są NASZE PODSTAWOWE PRAWA OBYWATELSKIE!!! Czegoś pani nie rozumie????
KR
2 miesiące temu
Ta kobieta powinna pracować w mięsnym, a nie jako sędzina w TK
jachu
2 miesiące temu
Prokurator będzie wiedział co robić. A jak nie będzie wiedział , to się mu da dyscyplinarkę.
bDABtRAj
kkk
2 miesiące temu
Tak prokurator z ramienia PiS będzie przeciągał sprawę, a inny umorzy bo nie tylko posłanka mogła przekazać dane milicjanta. Przecież sam się przedstawił.
bbb
2 miesiące temu
niech sie lepiej juz nie odzewa ta pani
Najnowsze komentarze (577)
Tak
2 miesiące temu
Kazda osoba wykonujaca czynnosci publiczne:policjant,strazak,straz miejska,zonierz,osoba w mundurze,musi miec plakietke z nazwiskiem,takie sa przepisy.Idzie na akcje publiczna wiec,kazdy ma prawo poznac nazwisko funkjanuriusza publicznego.Jesli ktos tu zlamal prawo to policjant.
Olo
2 miesiące temu
Pawłowicz powinna w TVPis dzieci na dobranoc straszyć bo do niczego innego się nie nadaje.
Jaco
2 miesiące temu
Policjant ma obowiązek się przedstawić.
Jaja
2 miesiące temu
A ja zawsze myślałem, że Pawłowicz to mężczyzna!
milicja
2 miesiące temu
Zamaskowany policjant uderzył kobietę i jest wielce oburzony że śmią mu grozić. Jaki odważny. Niech skopie jeszcze kilka dzieciaków. A może biciem dzieci zajmuje się jego żona. On bije tylko kobiety?
Halina
2 miesiące temu
Ludzie, skończcie z tą nagonką na policjantów. Strajki są nielegalne, a policja jest od wyegzekwowania przestrzegania prawa. to, że policjant się wylegitymuje, oznacza, że potwierdza swoje uprawnienia do wykonywania określonych czynności i tylko tyle. Na pewno nie jest to zgoda na upublicznienie jego danych osobowych. A może policja też powinna zamieszczać w Internecie informacje typu pan ten i ten został przesłuchany, bo bije żonę itp.. I ci posłowie, popierający czynne protesty, robiący sobie reklamę walczących o prawa kobiet, to osoby kpiące z prawa i sztucznie wyolbrzymiające wszystko. Skrajna lewica już rządziła w Polsce. Chcecie powrotu do komunizmu? Teraz istotna jest walka z pandemią, a do tego potrzebna jest odpowiedzialność, ale także szacunek do służby zdrowia i do policji. Chyba, że sami chcecie się leczyć i dbać o przestrzeganie prawa.
bye
2 miesiące temu
to jest jakiś zart ? ... za swoje zachowanie nieuzasadnioną agresję i napaść na tą kobietę powinien zostać dyscyplinarnie wydalony ze służby !!! gdzie to panstwo prawa i sprawiedliwości ze zbyszek go jeszcze broni ?!
piter
2 miesiące temu
Kurna podaj adres a wpadniemy
bDABtRAb
????
2 miesiące temu
Co posłanka robiła na nielegalnej demonstracji ? Za to jej płacimy ?
duda
2 miesiące temu
zapomniała pani o dyrekcji dzwonkow tramwajowych, tam tez koniecznie trzeba zglosic
...
2 miesiące temu
Krystyna Pawłowicz – cudowne dziecko socjalizmu. Kolejny poseł PiS funkcyjnym członkiem SZSP, przybudówki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, następnie w roku 1979 przynależała do Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, organizacji działającej pod silną kontrolą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej" – napisał na Facebooku były poseł Zbigniew Nowak.
Marczak
2 miesiące temu
Polska powinna znać swoich obrońców i bohaterów
e-pałka
2 miesiące temu
Skoro policjantom przełożeni nie potrafią wytłumaczyć, że mają nie bić protestujących kobiet, to może ich własne żony powinny ich przekonać.
???
2 miesiące temu
co to za jedna?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić