o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Spór posłanki z policją. Pawłowicz: "Prokurator będzie wiedział, co dalej robić"

577
Podziel się

Stołeczna policja ma pretensje do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus za ujawnienie danych osobowych policjanta. Przez to jego żona miała paść ofiarą internetowego hejtu. Posłanka Lewicy zarzuca KSP manipulację i domaga się przeprosin. Do sprawy włączyła się Krystyna Pawłowicz.

Spór posłanki z policją. Pawłowicz: "Prokurator będzie wiedział, co dalej robić"
Krystyna Pawłowicz komentuje sprawę sporu posłanki Joanny Scheuring-Wielgus z policją. (ONS)
bEsnjMPp

W trakcie czwartkowych protestów z ramienia Strajku Kobiet przed Sądem Okręgowym w Warszawie doszło do zamieszek z policją. Podczas protestu jeden z funkcjonariuszy przewrócił kobietę na ziemię, co zostało nagrane przez dziennikarzy.

Nagranie z czwartkowej demonstracji opublikowała stołeczna policja. Na krótkim filmie widać Joannę Scheuring-Wielgus, która wypowiada głośno nazwisko policjanta. KSP sugeruje, że posłanka jest odpowiedzialna za hejt pod adresem żony policjanta.

bEsnjMPr
Jak dużym zagrożeniem są hejterzy mówili politycy, mówiła organizatorka Strajku Kobiet. Tymczasem obecna na miejscu posłanka po uzyskaniu imienia i nazwiska policjanta przekazuje je protestującym. Żona funkcjonariusza na prywatnym FB zaczęła otrzymywać już hejterskie wpisy - czytamy we wpisie warszawskiej policji.

Posłanka Lewicy, mówi jednak o manipulacji ze strony policji i domaga się przeprosin. Scheuring-Wielgus opublikowała także dłuższe nagranie z czwartkowej demonstracji na swoim profilu na Facebooku. Na filmie widać jak policjant przewraca demonstrantkę.

bEsnjMPx

Następnie słychać posłankę i innych manifestantów, którzy chcą, aby policjant się przedstawił, wtedy funkcjonariusz podaje swoje dane przy wszystkich, posłanka później je głośniej powtórzyła.

Piękna manipulacja policji KSP. Dlaczego pomijacie to co wydarzyło się wcześniej i dlaczego proszę o dane? (...) Domagam się przeprosin, a jeśli ich nie będzie, spotkamy się w sądzie - czytamy na Twitterze Joanny Scheuring-Wielgus.
bEsnjMPy

Krystyna Pawłowicz: "złożyć zawiadomienie do prokuratury"

Sprawę skomentowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.

Koniecznie trzeba to zgłosić do Marszałka Sejmu i Komisji Etyki Poselskiej, do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez tę poseł. Prokurator będzie wiedział, co dalej robić - napisała Krystyna Pawłowicz w mediach społecznościowych.
bEsnjMPz
Zobacz także: Strajk kobiet. Władza "przekupiła" policję podwyżkami? Ekspert mówi wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsnjMPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(577)
Tak
8 miesięcy temu
Kazda osoba wykonujaca czynnosci publiczne:policjant,strazak,straz miejska,zonierz,osoba w mundurze,musi miec plakietke z nazwiskiem,takie sa przepisy.Idzie na akcje publiczna wiec,kazdy ma prawo poznac nazwisko funkjanuriusza publicznego.Jesli ktos tu zlamal prawo to policjant.
Olo
9 miesięcy temu
Pawłowicz powinna w TVPis dzieci na dobranoc straszyć bo do niczego innego się nie nadaje.
Jaco
9 miesięcy temu
Policjant ma obowiązek się przedstawić.
bEsnjMPT
Jaja
9 miesięcy temu
A ja zawsze myślałem, że Pawłowicz to mężczyzna!
milicja
9 miesięcy temu
Zamaskowany policjant uderzył kobietę i jest wielce oburzony że śmią mu grozić. Jaki odważny. Niech skopie jeszcze kilka dzieciaków. A może biciem dzieci zajmuje się jego żona. On bije tylko kobiety?
Halina
9 miesięcy temu
Ludzie, skończcie z tą nagonką na policjantów. Strajki są nielegalne, a policja jest od wyegzekwowania przestrzegania prawa. to, że policjant się wylegitymuje, oznacza, że potwierdza swoje uprawnienia do wykonywania określonych czynności i tylko tyle. Na pewno nie jest to zgoda na upublicznienie jego danych osobowych. A może policja też powinna zamieszczać w Internecie informacje typu pan ten i ten został przesłuchany, bo bije żonę itp.. I ci posłowie, popierający czynne protesty, robiący sobie reklamę walczących o prawa kobiet, to osoby kpiące z prawa i sztucznie wyolbrzymiające wszystko. Skrajna lewica już rządziła w Polsce. Chcecie powrotu do komunizmu? Teraz istotna jest walka z pandemią, a do tego potrzebna jest odpowiedzialność, ale także szacunek do służby zdrowia i do policji. Chyba, że sami chcecie się leczyć i dbać o przestrzeganie prawa.
bye
9 miesięcy temu
to jest jakiś zart ? ... za swoje zachowanie nieuzasadnioną agresję i napaść na tą kobietę powinien zostać dyscyplinarnie wydalony ze służby !!! gdzie to panstwo prawa i sprawiedliwości ze zbyszek go jeszcze broni ?!
piter
9 miesięcy temu
Kurna podaj adres a wpadniemy
????
9 miesięcy temu
Co posłanka robiła na nielegalnej demonstracji ? Za to jej płacimy ?
duda
9 miesięcy temu
zapomniała pani o dyrekcji dzwonkow tramwajowych, tam tez koniecznie trzeba zglosic
...
9 miesięcy temu
Krystyna Pawłowicz – cudowne dziecko socjalizmu. Kolejny poseł PiS funkcyjnym członkiem SZSP, przybudówki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, następnie w roku 1979 przynależała do Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, organizacji działającej pod silną kontrolą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej" – napisał na Facebooku były poseł Zbigniew Nowak.
Marczak
9 miesięcy temu
Polska powinna znać swoich obrońców i bohaterów
e-pałka
9 miesięcy temu
Skoro policjantom przełożeni nie potrafią wytłumaczyć, że mają nie bić protestujących kobiet, to może ich własne żony powinny ich przekonać.
bEsnjMPL
???
9 miesięcy temu
co to za jedna?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić