o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Strajk Kobiet. Dantejskie sceny pod TVP. Zobacz, co zrobił policjant

1190
Podziel się

Strajk Kobiet wciąż trwa. W środę przez ulice Warszawy znów przeszła demonstracja. Nie obyło się bez napiętych sytuacji. Posłance Monice Wielichowskiej podczas próby interwencji poselskiej złamano legitymację.

Strajk Kobiet. Dantejskie sceny pod TVP. Zobacz, co zrobił policjant
Strajk Kobiet - protesty pod siedzibą TVP (Twitter.com)
bDXHqaIB

Protesty z ramienia Strajku Kobiet trwają w Polsce od ponad miesiąca. W środę w Warszawie odbył się kolejny pochód. Tym razem gorąco było przede wszystkim pod siedzibą TVP i znów pod sejmem na ulicy Wiejskiej.

Pod siedzibą Telewizji Polskiej doszło do zatrzymań. Informację tę podał PAP, jednak nie ma jeszcze odpowiedzi policji w tej sprawie. Funkcjonariusze otoczyli uczestników pochodu i poinformowali przez megafon o tym, że nikt nie wyjdzie, póki nie zostanie wylegitymowany.

bDXHqaID

Działali również posłowie. W przypadku zatrzymań wkraczali z interwencją poselską. Podobnie zrobiła Monika Wielichowska.

Podczas jednej z interwencji, w obecności świadków, jeden z policjantów naruszył moją nietykalność. Popychając mnie złamał moją legitymację poselską. Nie chciał podać swojego służbowego numeru. Podał imię i nazwisko. Czy prawdziwe? Nie wiem. Kiedy na moment się odwróciłam - uciekł. Może nagrania, które uwieczniły nagranie pozwolą rozpoznać tego funkcjonariusza - relacjonuje Monika Wielichowska na Facebooku.
bDXHqaIJ
W kilku miejscach ze strony Policji zachowanie było agresywne i nieadekwatnie do sytuacji. Zdarzały się zatrzymania i wylegitymowania. Bezprawne - relacjonuje posłanka.

Sytuacja najbardziej napięta okazała się pod TVP. Funkcjonariusze użyli przeciwko protestującym gazu pieprzowego. Wśród strajkujących byli również nieumundurowani policjanci, którzy byli uzbrojeni w pałki teleskopowe i gaz łzawiący. Organizatorki Strajku Kobiet zapowiadają, że ci, którzy zostali poszkodowani lub będą mieli problemy z policją czy prokuraturą, mogą liczyć na wsparcie prawne.

bDXHqaIK
Zobacz także: Strajk Kobiet "dał głos" pod budynkiem TVP. Lempart na żywo łączyła się z TVN-em
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXHqaJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1190)
MATKA
5 miesięcy temu
Brawo Policja macie moje poparcie. A aktorkom dziękujemy,kamera, akcja : uderz policjanta a potem nagrywaj jaka to policja jest brutalna.
abc
5 miesięcy temu
A co ona tam szukała ,przecież jest zakaz zgromadzeń ,w Niemczech za brak maski na twarzy ,powalono jednego posła na ziemię i zakuto w kajdany ,nasza policja jest STANOWCZO ZA DELIKATNA
Maria
5 miesięcy temu
Głupi ludzie komu służycie, sami nie wiecie aja wam mówię, że pani lampart i jej prywatnym interesom
bDXHqaJf
Hej
6 miesięcy temu
Po zmianie władzy Panom policjantom należało by podziękować i za dzielne bicie, lub nie reagowanie, gdy ktoś inny bije kobiety zwolnić ze służby bez prawa do emerytury. Pamiętajmy jednak że za eskalacją działań policji stoi Kaczyński. Zbliżają się święta w telewizji zapowiadają , my mamy swój serial Kaczyński sam w domu. Jeśli będzie miał jakichś gości na święta to przyjdą ze strachu i w nadziei na to że coś zyskają.
JK 1981
6 miesięcy temu
O wiekszego trudno zucha niż był Jarek Conierucha Trzynastego se pospałem i dlatego nie widziałem Jak milicja bije ludzi, ciekowość to we mnie budzi Wyślę zatem Boa węża, niech z teleskopowego oręża użytek wreszcie zrobi, nie będę żałował kobiet!
RobRoy
6 miesięcy temu
Skrobaczki dalej szaleją. Olbrzymie obrażenia - złamano legitymację. Potrzebny śmigłowiec RLPR z psychiatrą i pilna reanimacja.
JAM ŁASICA
6 miesięcy temu
BRAWO POLICJA. Wbijajcie do mnie na kanał :). BEKA POLISH TV na You Tube
JAM ŁASICA
6 miesięcy temu
BRAWO POLICJA. Wbijajcie do mnie na kanał :). BEKA POLISH TV na You Tube
luka
6 miesięcy temu
Zawsze miałem te odziały za myślących chłopaków. Wiadomo, że mają stresującą robotę , ale ta grupa która tak zareagowała to powinna dostać dodatkową nazwę: też BOA (Bijący Obywateli Amatorzy)... aż mi trochę żal tych innych Antyterrorystów
LEJ
6 miesięcy temu
Strajkują kobiety bo mają migreny.
NVT.
6 miesięcy temu
BRAWO POLICJA!, BRAWO POLICJA!, BRAWO POLICJA!
La luz
6 miesięcy temu
Białoruś 🤬
piotr
6 miesięcy temu
Niby strajk kobiet a pani Lempart ani trochę kobiety nie przypomina.
bDXHqaIX
men
6 miesięcy temu
Autor tego artykułu nie ma pojęcia co to znaczą dantejskie sceny....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić