o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Spór wokół Westerplatte. Aleksandra Dulkiewicz jednak przemówiła

22
Podziel się

Decyzja MON o tym, że Aleksandra Dulkiewicz nie przemówi na obchodach 81-lecia wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, była szeroko komentowana. Prezydent Gdańska zabrała jednak głos w sprawie.

Spór wokół Westerplatte. Aleksandra Dulkiewicz jednak przemówiła
Aleksandra Dulkiewicz. (PAP, Marcin Gadomski)
bDYPuxYl

Gdańsk przez 20 lat był organizatorem obchodów rocznicowych wybuchu II wojny światowej. W tym roku zasady się zmieniły i ich gospodarzem było Wojsko Polskie. W związku z tym, decyzją MONu, prezydent miasta Gdańsk, Aleksandra Dulkiewicz, nie przemówiła na uroczystości.

Decyzja to wywołała niemałą dyskusję. To pierwszy raz, kiedy podczas uroczystości nie znalazło się miejsce dla głowy miasta Gdańsk. Mimo wszystko Aleksandra Dulkiewicz postanowiła zabrać głos zostawiając swoje przemówienie w Wyborczej.

bDYPuxYn
Czy można odebrać Gdańskowi Westerplatte? Nie można - pytała w przemowie prezydent Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła również, że nie o samą przemowę przechodzi, ponieważ nie jest ona istotą pamięci. Nie przekreśliło to planów odwiedzenia miejsc pamięci przez prezydent Gdańska.

To dobrze, że państwo swoim autorytetem chce oddać hołd bohaterom. Trudna do zaakceptowania jest metoda, jaką przeprowadzono tę operację. Bez dialogu, na siłę, w trybie rozkazującym - mówi Dulkiewicz
bDYPuxYt
Zobacz także: Andrzej Duda o konieczności przejęcia Westerplatte. "Miejsce było zaśmiecone"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYPuxYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
polak
8 miesięcy temu
Może zamiatać ulice w Niemczech a nie zabierać głos
2222
8 miesięcy temu
Zapomniana obietnica repolonizacji mediów! Należy zacząć od GW i to im wcześniej tym lepiej. Niech obecny właściciel wyda coś z tego gatunku w Izraelu, zamiast zaśmiecać media w Polsce. Pani Dulkiewicz może zabrać głos w niemieckiej prasie, bliższej jej sercu.
kol
8 miesięcy temu
Może gadać w wyborczej albo w Niemczech
bDYPuxYP
no name
8 miesięcy temu
Mój pies w wigilie też przemówił
gość
8 miesięcy temu
Arogancja tej pani nie ma granic.Bardzo dobrze się stało,że wojsko przejęło ten teren,bo ten syf,który tam panował był nie do zaakceptowania! Jak można było do tego dopuścić? Wstyd i hańba pani Dulkiewicz! Wstyd,wstyd,po stokroć wstyd!
sdSDA
8 miesięcy temu
To jest spór czy Niemcy zawinili w czasie II Wojny Światowej czy nie. Stąd różne zabiegi zmierzające do torpedowania uroczystości, zaniedbania terenu by uległ degradacji i zapomnieniu.
Przemówiła
8 miesięcy temu
w "GW'nie. To najwłaściwsze medium dla takich ekskrementów.
babcia
8 miesięcy temu
Gdańsk przeszkadza władzy od lat 60...a ta władza jest wyjątkowo zajadła !!! ale spokojnie, najwyżej wywołają w końcu zamieszki...
jf.
8 miesięcy temu
W czym problem? O ile pamiętam to Westerplatte broniło wojsko polskie, a ówczesne władze Gdańska były proniemieckie i to się nie zmieniło
Bard
8 miesięcy temu
Jestem z Gdańska i dobrze, że wyrwano z łap włodarzy gdańskich to miejsce. Jestem zdziwiony, że nie urządzono tam wysypiska śmieci bo tylko tego tam brakowało. Choć było już blisko. Jedynym dniem pamięci w roku o Westerplatte, był 1 września. A potem zasłona.
Polak
8 miesięcy temu
Zamieściła w gazecie wyborczej- innych gazet nie ma?
makabra
8 miesięcy temu
Taka znana osobowość i tylko 10 wpisów a gdzie reszta???? usunięta????
ssed
8 miesięcy temu
Nie idzie już patrzeć na tą Dulkiewicz, cały czas nic jej się podoba, jakby to było jej prywatne miasto.
bDYPuxYH
wyborca
8 miesięcy temu
Ten facet może zohydzic człowiekowi każdą okazję jak się patrzy na jego wyraz twarzy gdy przemawia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić