Środa Popielcowa a koronawirus. Ile osób może wejść do kościoła?

1

Pandemia koronawirusa jeszcze nie minęła, co sprawia, że w kościołach wciąż obowiązują limity. Ile osób może wejść do świątyni?

Środa Popielcowa a koronawirus. Ile osób może wejść do kościoła?
Środa Popielcowa. Ile osób może wejść do kościoła? (Pixabay)

17 lutego wypada Środa Popielcowa. To ważny dzień w kalendarzu katolickim. Rozpoczyna on wielki post, a więc czas oczekiwania na Wielkanoc.

Pandemia koronawirusa jeszcze nie minęła. W związku z tym obowiązuje szereg obostrzeń. Dotyczą one również kościołów.

W kościołach obowiązuje limit osób - max. 1 osoba na 15 mkw. Jednocześnie konieczne jest zachowanie odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Środa Popielcowa. Zmiana w zasadach

W Środę Popielcową najpierw ksiądz w milczeniu pobłogosławi popiół i pokropi go wodą święconą. Później zwróci się do wiernych, mówiąc: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" albo "Pamiętaj, że jesteś prochem, i w proch się obrócisz".

Następnie kapłan oczyszcza ręce, zakłada maskę ochronną, zasłaniając usta i nos, i posypuje głowy tym, którzy do niego przychodzą lub, jeśli to stosowne, idzie do tych, którzy stoją na swoich miejscach, nie wypowiadając żadnych słów - informuje Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić