Wróć na
Mateusz Domański
|

#StopFurChallenge. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział prezesowi PiS

37
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zainicjował #StopFurChallenge. Uczestnicy wyzwania mają wyrażać poparcie dla tzw. "piątki dla zwierząt". Teraz do akcji przyłączył się premier Mateusz Morawiecki.

#StopFurChallenge. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział prezesowi PiS
Mateusz Morawiecki dołączył do #StopFurChallenge (PAP)
bCYagDpN

Akcja #StopFurChallenge rozpoczęła się w sobotę. Jako pierwszy wziął w niej udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - mówi w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych.
bCYagDpP

Lider PiS do akcji nominował m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. Ten w krótkim materiale wideo przekonuje, że "zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości; to także po prostu zwykła ludzka przyzwoitość".

Chcemy pomóc zwierzętom, ale tak naprawdę pomagamy również samym sobie, pomagamy ludziom, bo to, jak traktujemy zwierzęta, mówi wiele o nas. Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych braci mniejszych po prostu ludzcy - mówi premier w nagraniu, które pojawiło się na Twitterze.

"Można naprawdę bardzo dobrze wyglądać nie zakładając futrzanego okrycia"

Premier Morawiecki zaznacza ponadto, że "jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też na nas ciąży szczególna odpowiedzialność za tę naturę".

bCYagDpV
Przecież w XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać nie zakładając futrzanego okrycia - twierdzi szef rządu.
bCYagDqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
AAAAAA
7 dni temu
Najpierw skłócił ludzi, teraz skłóci zwierzęta.
yelek
7 dni temu
I tak za nas ktos inny bedzie te futra produkował, jak zwykle chodzi o to samo. Walczą z naszymi kurami, bydlem i teraz z futrami na eksport. Żeby wszyscy na okolo robili na nas interes. Ciekawe co ci za to wzieli.
hedex
7 dni temu
Kpina! Lobby niemieckiego przemysłu utylizacji odpadów mięsnych naciska na likwidację tej branży aby przejąc rynek wart MILIARD! Kpina, bo to oznacza znaczy wzrost kosztów produkcji mięsa!
bCYagDqr
gość
7 dni temu
50 naszych Mln zł dla poszkodowanych opozycjonistów lekką ręką rozdaje Morawiecki, ciekawe co by powiedział Morawianin jakby Białoruś u nas wspierała kod, żaden kraj nie wtrąca się tak jak Polska, czy na Białorusi musi być demokracja? nie mogą rządzić się jak chcą? gdzie w TV obojętnie jakiej stacji wypowiedzi zwolenników Łukaszenki? ma samych przeciwników? Gdyby za granicą pokazywać tylko Kodowców to pomyśleliby że w Polsce są sami przeciwnicy reżimu, wiec jak obcokrajowcy czy nawet rodacy mają sobie wyrobić opinie? obawiam się że przez ich głupotę przyjdzie nam kiedyś zapłacić.
gosc
7 dni temu
Co chcą przeforsować/ukryć pod tą akcją? A może się mylę i przemawia przez nich DOBRO w czystej postaci.
Najnowsze komentarze (37)
aaa
4 dni temu
NO I JAK
dalej
5 dni temu
no do góry
kowalski
5 dni temu
no i co wkoncu z tymi norkami
J23
6 dni temu
Himalaje hipokryzji
fad
6 dni temu
Najpierw wyjaśnić skąd pochodził majątek przepisany na żonę. Reszta to takie sobie bzdety.
dj12
6 dni temu
A tata Rydzyk jakie ma zdanie?
cebulak
6 dni temu
A ja nie popieram, jeszcze trochę to ludzie będą jedli szczaw i mirabelki,paśli się na trawie,żyli w oborze a zwierzęta w domach.Istny cyrk. A Niemcy, Ukraińcy czy inni dalej będą hodować zwierzęta futerkowe.A to że w Holandii sorry w Niderlandach gazuje się ptaki na polach,aby siewnego ziarna nie wydziobywały z ziemi, to o tym się nie mówi? Co za rząd, co temu Jarkowi przyszło do głowy.
cbk
6 dni temu
Takie sztuczne futerko, jak długo się rozkłada? 200 lat, 500? A ile trujących ścieków zostaje wydalonych podczas produkcji takiego humanitarnego futerka?
bCYagDqj
emi
6 dni temu
To wygląda jak szantaż emocjonalny tylko na poziomie hipokryzji politykow. To, że uważam, że Tusk i PO to najwięksi złodzieje i powinni siedzieć w takich klatkach jak norki, nie znaczy, że mam popierać wrogów mojego wroga. To co wyprawia terAZ kACZYŃSKI Z TĄ AKCJĄ to kpina. Taka licytacja- kto bardzie kocha zwierzaki.
Lód
6 dni temu
To wyjdźcie na ulice waleczni Polacy, co? ciężko?. 500 + was blokuje. Jesteście przegranym narodem. Dobrze wam tak. A to dopiero początek waszego końca. Niedługo znikniecie. Oby na zawsze.
Polak
6 dni temu
To może jaszcze zakaz hodowli świń i bydła na mięso.Prawdziwe futro kosztuje i nie kupuje się go na 1-sezon, a kto zapłaci za utylizację tanich sztucznych futer a może po prostu do oceanu z nimi .
Henoch
6 dni temu
Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem podniebnym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!
lolek
6 dni temu
Wygląda jakby kłamał
ja sie pytam
6 dni temu
to wkoncu sa za tym rolnictwem czy nie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić