Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

#StopFurChallenge. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział prezesowi PiS

45

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zainicjował #StopFurChallenge. Uczestnicy wyzwania mają wyrażać poparcie dla tzw. "piątki dla zwierząt". Teraz do akcji przyłączył się premier Mateusz Morawiecki.

#StopFurChallenge. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział prezesowi PiS
Mateusz Morawiecki dołączył do #StopFurChallenge (PAP)

Akcja #StopFurChallenge rozpoczęła się w sobotę. Jako pierwszy wziął w niej udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - mówi w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych.

Lider PiS do akcji nominował m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. Ten w krótkim materiale wideo przekonuje, że "zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości; to także po prostu zwykła ludzka przyzwoitość".

Chcemy pomóc zwierzętom, ale tak naprawdę pomagamy również samym sobie, pomagamy ludziom, bo to, jak traktujemy zwierzęta, mówi wiele o nas. Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych braci mniejszych po prostu ludzcy - mówi premier w nagraniu, które pojawiło się na Twitterze.

"Można naprawdę bardzo dobrze wyglądać nie zakładając futrzanego okrycia"

Premier Morawiecki zaznacza ponadto, że "jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też na nas ciąży szczególna odpowiedzialność za tę naturę".

Przecież w XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać nie zakładając futrzanego okrycia - twierdzi szef rządu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić