o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Strajk Kobiet. Napisała #niestrajkuje. Reakcja internautów była zaskoczeniem

279
Podziel się

Studentka z Gdańska Agnieszka Wierzbicka długo milczała ws. decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W końcu wyjawiła, że #niestrajkuje. Zdziwiła się reakcjami innych.

Strajk Kobiet. Napisała #niestrajkuje. Reakcja internautów była zaskoczeniem
Zdradziła, że nie strajkuje. Niespodziewane reakcje (Instagram)
bDJvQIZN

Na Twitterze trenduje ostatnio #niestrajkuje. Ten hashtag jest udostępniany przez coraz więcej młodych kobiet. Na taki ruch zdecydowała się m.in. Agnieszka Wierzbicka, studentka z Gdańska.

Solidaryzuję się ze wszystkimi kobietami, które czują się zaszczute i piętnowane, które czują, że płacą bardzo wysoką cenę za wierność sobie. Ze wszystkimi, które straciły znajomych i przyjaciół przez ostatni tydzień. Które czują, że jest im odbierana wolność słowa. Z tymi wszystkimi, które się zwyczajnie boją - napisała na Instagramie.
bDJvQIZP

Wcześniej milczała, bo miała poważne obawy. Wydawało jej się, że gdy podzieli się swoim stanowiskiem, to będzie to wsadzenie kija w mrowisko. Tymczasem wyrażenie opinii okazało się bezbolesne.

"Strajk Kobiet". Niektórzy robią to dla przyjemności?

Agnieszka nie ukrywa, że nie jest zwolenniczką strajków. Twierdzi nawet, że udział w tego typu manifestacjach stał się po prostu modny.

Nie podobają mi się strajki. Ostatnio, jak byłam "na mieście" podeszła do mnie kobieta i zapytała, gdzie dzisiaj będzie impreza. Znam osoby, które uczestniczą w zgromadzeniach, aby sobie pokrzyczeć, wyjść z domu, pobyć w grupie. Przeszkadzają mi wykrzykiwane wulgaryzmy i często spotykana mowa nienawiści. Większość osób, które idzie w strajku, w mojej opinii, robi to dla przyjemności, nie rozumiejąc postulatów - zaznacza w rozmowie z kobieta.wp.pl.
bDJvQIZV

Wierzbicka uważa ponadto, że "każdy ma prawo do życia". - Nie zgadzam się z aborcją, uważam, że to zabijanie niewinnych dzieci. Pomijam już to, że często diagnozy lekarskie bywają błędne - mówi studentka z Gdańska.

Co ciekawe, wiele osób poparło Agnieszkę. W zasadzie to ją zdziwiło, bo myślała, że zostanie zlinczowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJvQIZW
bDJvQJaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(279)
Guma
4 miesiące temu
Mądre słowa popieram i pozdrawiam.
Szacunek
4 miesiące temu
Jesteś stuprocentową kobietą,mądra i roztropna! Lempart i spółka nie dorastają Pani do pięt. W dodatku piękna kobieta, powodzenia i zdrówka życzę.
ogrodnik
4 miesiące temu
Brawo #niestrajkuje , odważne dziewczyny i kobiety, brawo jestem z Wami. Pokażcie że można mieć kulturę.
bDJvQJar
sygnały dnia
4 miesiące temu
"Reakcja internautów była zaskoczeniem" no i jakim zaskoczeniem jaka reakcja bo jak zwykle z artykułu nic nie wynika. Oczywiście popieram postawę tej studentki jest 100% trafiona.
Anioł
4 miesiące temu
Jestem z Tobą. Chociaż dzieli nas niecałe 600km.
Najnowsze komentarze (279)
Jer
4 miesiące temu
Przeciez to wszystko propaganda fake, a wy to lykacie, nie chcecie nie strajkujcie, przymusu nie ma
rafał
4 miesiące temu
Strajkujące mówią że one decydują o swoim ciele i mają prawo żądać aborcji. Tylko w tym ciele jest drugie ciało o innym DNA i sercu.Niechby posłuchały ginekologa jak bardzo cierpi z bólu usuwane dziecko tak się broni,że z konieczności trzeba usuwać po kawałku. Przekażcie rodzice swoim dzieciom.
grażynkawinal
4 miesiące temu
popieram niestrajkujących niech włączą się panowie.Strajkujące nich jadą do Niemiec to zapłacą tys, marek. Jak tak chce im się strajkować to życzę im zakażenia. Aborcja dla pani Lemart jest tylko przykrywką.
Villy
4 miesiące temu
Ci co demonstrują na ulicach sami sobie szkodzą ,jeśli robią to dla zabawy to tym gorzej,mam w rodzinie kilku covidowców i nie jest lekko przez to przejść ,przez głupotę młodych chorują i giną ich bliscy,a jak to zwykle bywa są kobiety prolive i takie proaborcja,wszystkim nie dogodzi,potrzebny kompromis.Zresztą dlaczego lewica czyli mniejszość ma decydować o większości,kolejny absurd.......
KJAK
4 miesiące temu
Tak trzymać
Iza
4 miesiące temu
Popieram,madra kochana dziewczyno
Krzysztof
4 miesiące temu
Twoja opinia może ranić innych ale aborcja nikogo nie rani ciekawe obejzyjcie sobie film z aborcji dziecko walczy do końca
Krzysztof
4 miesiące temu
Twoja opinia może ranić innych ale aborcja nikogo nie rani ciekawe obejzyjcie sobie film z aborcji dziecko walczy do końca
bDJvQJaj
Ewa
4 miesiące temu
Popieram Cię w stu procentach. Każdy ma prawo do życia. Także ten ułomny, ciężko chory, nieuleczalnie chory, każde dziecko bez wyjątku ma PRAWO się urodzić.
gość
4 miesiące temu
Wszystkich uczestników strajku na wolontariat do szpitali covidowych!
Gosia
4 miesiące temu
Bardzo mądrze i dojrzałe, popieram w 100%, brawo dziewczyno 👍
Mirek 7/XX
4 miesiące temu
BRAWO! popieram na 1111%
Babcia
4 miesiące temu
Więcej Takich Studentek
gliwiczanka
4 miesiące temu
Nie strajkuję, bo mam całkiem odmienne zdanie. KTO IM DAŁ PRAWO MÓWIĆ W IMIENIU "WSZYSTKICH KOBIET"? Wybór powinny mieć tylko te, których ŻYCIE zagrożone jest w wyniku ciąży. Nawet gwałt nie powinien być przesłanką. Dziecko ma prawo żyć, nie zależnie od tego, w jaki sposób zostało poczęte.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić