o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Strajk Kobiet. 14-latek udostępnił post. Odwiedziła go policja

36
Podziel się

Na pewno nie tego spodziewał się Maciek. Uczeń ósmej klasy szkoły podstawowej w Krapkowicach udostępnił na Facebooku post dotyczący Strajku Kobiet, po czym do drzwi jego domu zapukała policja.

Strajk Kobiet. 14-latek udostępnił post. Odwiedziła go policja
14-latek zamieścił post dot. Strajku Kobiet. Reagowała policja (PAP)
bEicRRqt

Chłopak miał akurat lekcje zdalne i absolutnie nie spodziewał się wizyty policjantów. Gdy funkcjonariusze zapukali do drzwi jego domu, przywitała ich matka Maćka. Jeden był ubrany po cywilnemu, a drugi posiadał mundur.

Usłyszałem, że przyszli w związku z moją aktywnością na Facebooku, a dokładnie tym, że udostępniłem dalej post dotyczący "krapkowickiego spaceru" - mówi Maciej, cytowany przez "Dziennik Zachodni".
bEicRRqv

Później relacjonuje, że nawet nie dali mu dojść do głosu. Chłopak zdążył jedynie zapytać, czy to, co zrobił, jest nielegalne. Usłyszał w odpowiedzi, że jego zachowanie to nawoływanie do popełnienia czynu zabronionego.

To jednak nie wszystko. Nastolatek uważa, że jest zastraszany.

Policjanci nie poprzestali na reprymendach. Po zakończeniu czynności w domu, pojechali do szkoły podstawowej, w której uczy się Maciej, by powiadomić o sprawie jego wychowawczynię - podaje "Dziennik Zachodni".
bEicRRqB

Policja w domu 14-latka. Jest reakcja mundurowych!

Na te doniesienia medialne zareagowali już policjanci. Jak brzmi ich oficjalne stanowisko w te sprawie? Takie oświadczenie pojawiło się na stronie internetowej policji w Krapkowicach:

W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach społecznościowych, w tym na portalu Facebook - co do sytuacji z 17 listopada - informujemy, że są one dalekie od faktycznego przebiegu. Policjanci zabezpieczyli całość dokumentacji, która jak zawsze w sprawach dotyczących nieletnich, zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego.
bEicRRqC
Policjanci z Krapkowic, 17 listopada 2020 r. uzyskali informację, że na jednym z portali społecznościowych widnieją wpisy dotyczące planowanego na dzień 18 listopada 2020 roku zgromadzenia. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną i związanym z nią zakazem gromadzenia się funkcjonariusze podjęli czynności celem ustalenia organizatora. W ich trakcie policjanci ustalili, że jedną z osób, które na portalu społecznościowym czynnie propagują i nawołują do zgromadzenia, jest 14-letni chłopiec.
Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania, celem przeprowadzenia rozmowy profilaktyczno-informującej z jego rodzicami. W rozmowie z matką chłopca poinformowali o aktualnych przepisach prawa dotyczących zakazu organizacji zgromadzeń (- par.28 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6.11.2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w związku z art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach - art. 165 par.1 pkt. 1 K.K.). Nasze postępowanie wobec osób nieletnich zawsze podyktowane jest przede wszystkim ich dobrem.
Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich z dnia 26 października 1982 r., o tym zdarzeniu poinformowana została też dyrekcja szkoły. Ustawa również zobowiązuje policjantów do przekazania całości zebranych informacji do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicRRqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
MGTOW
6 miesięcy temu
Nie jestem za akcją policji, ale chłopiec już ma zadatki na pantoflarza wspierającego kobiety! Niech ten chłopiec poczyta o prześladowaniu mężczyzn i o ruchu MGTOW (Men Going Their Own Way), i niech przemyśli jeszcze raz sprawę.
Ula
7 miesięcy temu
Brawo policja niech rodzina za to gorzko zapłaci a młody za narażenie ludzkiego zdrowia zapłaci poprawczakiem
Podatnik
7 miesięcy temu
No i co psiarnia, mnie tez odwiedzicie. Jest wolność wypowiedzi czy wam sie podoba czy nie. Powiem też każdy ma prawo do swojego zdania
bEicRRqX
haaah
7 miesięcy temu
no proszę za wszystkim stał 14 latek, tyle się dało ustalić?
Hamilton
7 miesięcy temu
Ogromny sukces wice premiera od bezpieki. Udało się donieść wychowawczyni na 14 latka. Następnym razem ściągnąć posiłki policyjne z całego województwa. Możemy spać spokojnie jak Jarozbaw 13 grudnia.
Hamilton
7 miesięcy temu
Ło matko sfinto. To Kaczafi i nadprokurator Ziobro boją się już 14 latków.
aurelka
7 miesięcy temu
policjo polska! weź się za to do czego zostałaś powołana - do ochrony społeczeństwa przed przestępcami , a nie do walki z dziećmi.
aurelka
7 miesięcy temu
Niedługo policja w tym dzikim kraju zacznie prześladować przedszkolaki!Brawo polska policjo! Nie wstyd wam?
Aro
7 miesięcy temu
Uznanie dla Ciebie Maciek.Komuna się odrodziła,ale mam nadzieję , że nie na długo.
lech
7 miesięcy temu
no to PiS stracił bezpowrotnie całą rodzinę do głosoawnia na siebe czas im odpłaci . Jak za socjalizmu nastolatek by coś takiego zrobił dzisiaj byłby bohaterem może kombatantem a tak jest młodocianym przestępcą . Wszystko zależy od władzy która rządzi oraz od punktu siedzenia i patrzena
no ładnie
7 miesięcy temu
Kolejny dowód że policja ma uprzywilejowany dostęp do FB i metadanych. Lepiej chyba mieć konta na ruskim VK. No ale dalej, chłopaka się czepiają a tej Marty L. to już nie? Nietykalna?
pałała
7 miesięcy temu
Ale oni są taktyczno-specjalistyczno-morderczo-skuteczni!!! Dopadli 14 latka, od razu czuję się bezpieczniejszy w Polsce...
Mac
7 miesięcy temu
Skur....., czynności informujące - takich bzdur jeszcze nie słyszałem. Policja przekroczyła uprawnienia i to nie po raz pierwszy, mamy do czynienia z mobbingiem w placówce oświaty. Przekazanie sprawy do sądu rodzinnego ? niebywały szczyt głupoty i nadgorliwości. Rozumiem że zwierzchnik tych 2 pacanów odpowie finansowo za sprawę która jest z góry przegrana wraz ze swoimi pupilami ?. Czy ci idioci nie rozumieją że to co się dzieje i dalsze eskalowanie konfliktu z ich udziałem skończy się zamieszkami ?. A jak gów... się rozleje to wtedy będą się modlić o swoje miejsca pracy i kredyty, wtedy dopiero pomyślą - może... bo o to ich nie podejrzewam. Oczywiście polecenie wydał im przełożony bojący się o swój stołek, nie mniej zachowanie ich w miejscu zamieszkania również świadczy o ich bezmyślności. W tym kraju musi nastąpić przewrót z użyciem siły bo gdy policja powołana do innych celów niż partyjne zaczyna realizować te drugie to niestety obywatele będą się bronić i inaczej nie będzie.
bEicRRqP
ip123
7 miesięcy temu
Kolejny krok degradacji poziomu ..... I znowu to lubiana Opolszczyzna. A dopiero była informacja o kroku grupy posła Kukiza, a to przecież po sąsiedzku. A i Strzelce Opolskie blisko.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić