o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Strajk Kobiet. Wzrośnie liczba zakażeń?

15
Podziel się

Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest dramatyczna. Pomimo tego w całej Polsce wciąż trwają protesty w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Eksperci przyjrzeli się temu, jak wpłynie to na liczbę zakażeń COVID-19.

Strajk Kobiet. Wzrośnie liczba zakażeń?
Zdjęcie z marszu we Wrocławiu. (PAP)
bErMeFsl

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest dramatyczna. Bite są kolejne rekordy zakażeń i śmiertelności, brakuje miejsc w szpitalach, sprzętu i rąk do pracy.

Mimo wszystko od ponad tygodnia w całym kraju trwają marsze i blokady miast. Strajk Kobiet stał się nie tylko protestem przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej, ale przede wszystkim jednym z największych marszy antyrządowych od lat.

bErMeFsn

Jak to wpłynie na liczbę zakażeń koronawirusem? Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało dla Dziennika Gazety Prawnej przewidywania w związku z tym, jak może wzrosnąć liczba zakażeń.

Według obliczeń, w całej Polsce zakażenia, po protestach, mogą wzrosnąć nawet o 5 tysięcy. Jednak eksperci uprzedzają, że dane te nie są dokładne. Analizowano utrzymany dystans społeczny na podstawie obserwacji przemieszczania się telefonów.

bErMeFst

Są też inne głosy w tej sprawie. Prof. Fisiak w rozmowie z WP zauważa, ze sytuacja zakażeń po protestach nie musi być dramatyczna. Jedynym warunkiem jest utrzymanie dystansu, odpowiednia higiena, a przede wszystkim zakrycie ust i nosa.

Jestem konsekwentny w swoich opiniach. Jeżeli przyjmujemy, że maseczki są skutecznym zabezpieczeniem w pomieszczeniach przy zachowaniu dystansu, przy skróceniu czasu kontaktu do minimum. Jeśli uważamy, że to wystarczające zabezpieczenie nawet na oddziałach szpitalnych, gdzie personel pracuje po kilka osób w gabinecie, podobnie w biurach. Tym bardziej powinno to działać na otwartej przestrzeni. Oczywiście, jeśli noszone są maseczki - mówi prof. Fisiak w rozmowie z WP Wideo.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy protesty kobiet spowodują falę nowych zakażeń? Prof. Flisiak komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErMeFsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
elkomno
6 miesięcy temu
trzeba wyeliminować z naszego zycia i inne zarazy dlatego Polacy najwyzszy czas wziasc sprawy w swoje i zrobic z nimi porzadek
moiklo
6 miesięcy temu
jedynym wyjsciem do walki z tym czyms jest uzycie gazu bojowego lub broni chemicznej z powierza i utylizacja bezpowrotna i miasta beda czyste
smutek
9 miesięcy temu
policję z Farncji zaproście -pokażą wam jak sie robi porządek na ulicach z takjimi "łachudrami "
bErMeFsP
smutek
9 miesięcy temu
te strajkujące "babsztyle " sa gorsze od komuny :(
67/65
9 miesięcy temu
Prośba do Pana Ministra Błaszczyka - utwórz Pan odziały ZOMO na ten czas , popatrz Pan w akta historyczne i utwórz Pan , oni juz zrobia w Polsce porządek - gwarantuję , lali nas kolorową wodą na przystankach twierdząc że to manifestacja - dziś to by się tym rozwydrzonym "draniom " przydało
lek-asz
9 miesięcy temu
robić zdjęcia i nie wpuszczać na leczenie i wymazy - niech same w...ja do Łukaszenki
Aramis
9 miesięcy temu
Tylko lempart jezt odpowiedxialna za choroby i smierc ludzi przez to ze wyprowadzila ich na ulice.Ale ona juz taka jest kocha tyko psy .w firmie ludzi nie szanuje to na ulicy bedzie szanowac .Kamieniczke we Wroclawiu ma piekna wspolnika wyrolowala i was biedne kobietki tez wyroluje.Ale same jej milionik dalyscie bedzie miala na dlugi sadowe.A ona juz ma wizytowke "premier lempart".A kto wie moze i prezydent? Aca jeszcze do lewakow nie kazdy musi podzielac wasze zdanie .Strajkowalo pol miliona w polsce xyje 38 milionow
polka
9 miesięcy temu
albo koniec protestów albo lockdown!
Era
9 miesięcy temu
Jesli juz to Google pewno zasugerowalo automatycznie to słowo..
Kaja
9 miesięcy temu
Po protestach hmmmmm a kiedy statystycznie sie protesty skoncza ?????
Doti
9 miesięcy temu
Statystyki no super , to czemu nie robią tak by je zmniejszyć przecierz rozwiązanie jest właśnie na ulicy. Rząd niech sie weźmie za ustawę i to rozsadnie a statystyki zmaleja odpowiedź jest prosta .
🤓🤓🙂
9 miesięcy temu
Tylno mi sie nie ważyć przyjmować zadnej do szpitala...
asdasd
9 miesięcy temu
Im szybciej zachorujemy tym szybciej się to wszystko skończy... im dłużej to trwa tym bardziej właśnie tak uważam.
bErMeFsH
Thor
9 miesięcy temu
Chcą zabijać dzieci , a przy okazji rodziców i dziadków . Co za różnica kogo . Ważna kariera polityczna .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić