aktualizacja 

Straszne wieści z WHO! Świat słucha z niepokojem

315

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje! Przez walkę z pandemią koronawirusa liczba zgonów z powodu malarii w Afryce Subsaharyjskiej może znacząco się zwiększyć.

Straszne wieści z WHO! Świat słucha z niepokojem
Dr Tedros Adhanom, szef WHO. Organizacja ostrzega przed malarią. (YouTube)

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia w 2019 roku na całym świecie z powodu malarii zmarło ponad 409 tys. osób. Większość z nich to dzieci z najbiedniejszych krajów Afryki. WHO szacuje, że w 2020 roku liczba zgonów z powodu malarii wzrośnie, ponieważ walka z koronawirusem utrudnia jednoczesną walkę z malarią.

Nasze szacunki są takie, że w zależności od poziomu zakłóceń w świadczeniu usług medycznych z powodu COVID-19 w Afryce Subsaharyjskiej może dojść do zwiększenia liczby zgonów z powodu malarii - od 20 tys. do 100 tys., z których większość będzie dotyczyć małych dzieci - powiedział Pedro Alsonso, dyrektor programu WHO przeciwko malarii.

Jak dodaje Alsonso, jest bardzo prawdopodobne, że wzrost liczby zgonów z powodu malarii będzie wyższy niż bezpośrednia liczba zgonów z powodu koronawirusa.

Raport WHO wykazał, że w 2019 roku, na malarię na całym świecie zachorowało 229 milionów ludzi. Z powodu ciągłego przenoszenia malarii przez komary w wielu częściach świata aż połowa populacji jest zagrożona zarażeniem się tą chorobą. WHO podkreśla, że co dwie minuty na malarię umiera dziecko.

Dyrektor wykonawczy Światowego Funduszu na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią, Peter Sands powiedział, że wyniki raportu WHO są "niezwykle aktualne".

Świat zdrowia, mediów i polityki został zaatakowany przez COVID, a mimo to zwracamy niewielką uwagę na chorobę [red. malarię], która wciąż zabija ponad 400 tys. ludzi rocznie, głównie dzieci - mówił Sands.
Zobacz także: Koronawirus na fermach norek. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić