Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Straszne wieści z WHO! Świat słucha z niepokojem

242
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje! Przez walkę z pandemią koronawirusa liczba zgonów z powodu malarii w Afryce Subsaharyjskiej może znacząco się zwiększyć.

Straszne wieści z WHO! Świat słucha z niepokojem
Dr Tedros Adhanom, szef WHO. Organizacja ostrzega przed malarią. (YouTube)
bEUICeGJ

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia w 2019 roku na całym świecie z powodu malarii zmarło ponad 409 tys. osób. Większość z nich to dzieci z najbiedniejszych krajów Afryki. WHO szacuje, że w 2020 roku liczba zgonów z powodu malarii wzrośnie, ponieważ walka z koronawirusem utrudnia jednoczesną walkę z malarią.

Nasze szacunki są takie, że w zależności od poziomu zakłóceń w świadczeniu usług medycznych z powodu COVID-19 w Afryce Subsaharyjskiej może dojść do zwiększenia liczby zgonów z powodu malarii - od 20 tys. do 100 tys., z których większość będzie dotyczyć małych dzieci - powiedział Pedro Alsonso, dyrektor programu WHO przeciwko malarii.
bEUICeGL

Jak dodaje Alsonso, jest bardzo prawdopodobne, że wzrost liczby zgonów z powodu malarii będzie wyższy niż bezpośrednia liczba zgonów z powodu koronawirusa.

Raport WHO wykazał, że w 2019 roku, na malarię na całym świecie zachorowało 229 milionów ludzi. Z powodu ciągłego przenoszenia malarii przez komary w wielu częściach świata aż połowa populacji jest zagrożona zarażeniem się tą chorobą. WHO podkreśla, że co dwie minuty na malarię umiera dziecko.

Dyrektor wykonawczy Światowego Funduszu na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią, Peter Sands powiedział, że wyniki raportu WHO są "niezwykle aktualne".

bEUICeGR
Świat zdrowia, mediów i polityki został zaatakowany przez COVID, a mimo to zwracamy niewielką uwagę na chorobę [red. malarię], która wciąż zabija ponad 400 tys. ludzi rocznie, głównie dzieci - mówił Sands.
Zobacz także: Koronawirus na fermach norek. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUICeHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(242)
Mmmmmmm
rok temu
Malaria jest z brudu ,wody pitnej z bakteriami ,braku żywności,higieny.Zacznijcie wy banda złodzieji,mordercy myśleć o tym żeby tam budować szkoły domy,drogi wodę zdrowa żeby mieli itd. Zaprzestańcie tam stawiać zakłady,fabryki,toksyczne i dpady ws edzie,wody pitnej nie ma zakręcacie im,,itd. Bandyci zachodni i Amerykance.
DOROTA
rok temu
Jeżeli chcecie znać prawdę przeczytajcie moje świadectwo na: pojednanie . eu . To jest świadectwo o naszym prawdziwym pochodzeniu i naszym przeznaczeniu. To świadectwo cudu, jakiego doświadczyłam. Tylko Pan Bóg jest w stanie uleczyć wszystko co chore: ciało i duszę. Ja to przeżyłam na sobie. Nie ma innego ratunku niż Pan Bóg, który jest Naszym Stwórcą i Prawdą. Tam jest nasz ratunek. PRZECZYTAJCIE I UWIERZCIE, ponieważ to wszystko jest PRAWDĄ.
ehe
rok temu
No i? Zrobią coś z tym? A z covidem? Czy tylko (jak zwykle) straszą? A no tak, za to przecież dostają pieniążki od pewnego bardzo bogatego pana, który twierdził, że jest nas za dużo w świecie...
bEUICeHn
czytelnik
rok temu
Mam pomysł. Kupmy temu panu lustro. Prawdopodobnie sprawi to, że przestanie występować w mediach.
healer
rok temu
to ŻART?? Skuteczny lek na malarię - chinina - znany jest od a XIX wieku jak nie wcześniej...a współcześnie stosuje się środki syntetyczne o mniejszych skutkach ubocznych. To tylko kwestia sfinansowania leczenia i dystrybucji....
julian
rok temu
przyjrzyjcie się logo WHO - wierzycie "Wężowi" ? Wąż już od czasów starożytnych symbolizował zdradę i podstęp.. to symbol boga Hermesa, Hermes okradł wszystkich bogów olimpijskich !!!
jaco
rok temu
kurde co by było na ziemi gdyby???? miliony , setki milionów u bram unii europejskiej
niech
rok temu
ten pan przestanie firmować swoją twarzą te głupoty - może są tacy , którzy w nie wierzą ale większość zaczyna mieć odmienne zdanie
Uważajcie
rok temu
Strona inernetowa reklamowana w komentarzach instaluje złośliwe oporogramowanie!!!
Co za typ!?
rok temu
Nie pokazujecie mi więcej tego gościa bo budzi we mnie co najmniej mieszane uczucia...
Eva
rok temu
Oni są tak wiarygodni jak nasz rząd
dfgdf
rok temu
Przepraszam, ale co do tego ma kowid, no że ta malaria tam jest to? Przecież to demagogia na poziomie przedszkola.
Gagafafyaya
rok temu
A co w związku złym, zamierza zrobić WHO? Czy tylko straszyć ?
bEUICeHf
realista
rok temu
Akurat co do WHO, to Trump miał 100 % racji. Klasyczna agenda ONZ, gdzie mnóstwo urzędników dostaje świetne pieniądze, za nic nierobienie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić