o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Straszne wieści z WHO! Świat słucha z niepokojem

242
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje! Przez walkę z pandemią koronawirusa liczba zgonów z powodu malarii w Afryce Subsaharyjskiej może znacząco się zwiększyć.

Straszne wieści z WHO! Świat słucha z niepokojem
Dr Tedros Adhanom, szef WHO. Organizacja ostrzega przed malarią. (YouTube)
bDArtBDV

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia w 2019 roku na całym świecie z powodu malarii zmarło ponad 409 tys. osób. Większość z nich to dzieci z najbiedniejszych krajów Afryki. WHO szacuje, że w 2020 roku liczba zgonów z powodu malarii wzrośnie, ponieważ walka z koronawirusem utrudnia jednoczesną walkę z malarią.

Nasze szacunki są takie, że w zależności od poziomu zakłóceń w świadczeniu usług medycznych z powodu COVID-19 w Afryce Subsaharyjskiej może dojść do zwiększenia liczby zgonów z powodu malarii - od 20 tys. do 100 tys., z których większość będzie dotyczyć małych dzieci - powiedział Pedro Alsonso, dyrektor programu WHO przeciwko malarii.
bDArtBDX

Jak dodaje Alsonso, jest bardzo prawdopodobne, że wzrost liczby zgonów z powodu malarii będzie wyższy niż bezpośrednia liczba zgonów z powodu koronawirusa.

Raport WHO wykazał, że w 2019 roku, na malarię na całym świecie zachorowało 229 milionów ludzi. Z powodu ciągłego przenoszenia malarii przez komary w wielu częściach świata aż połowa populacji jest zagrożona zarażeniem się tą chorobą. WHO podkreśla, że co dwie minuty na malarię umiera dziecko.

Dyrektor wykonawczy Światowego Funduszu na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią, Peter Sands powiedział, że wyniki raportu WHO są "niezwykle aktualne".

bDArtBEd
Świat zdrowia, mediów i polityki został zaatakowany przez COVID, a mimo to zwracamy niewielką uwagę na chorobę [red. malarię], która wciąż zabija ponad 400 tys. ludzi rocznie, głównie dzieci - mówił Sands.
Zobacz także: Koronawirus na fermach norek. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDArtBEe
bDArtBEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(242)
Faraon
2 miesiące temu
Tą zakłamaną organizacje dawno powinno się rozwiązać. Malaria była od wieków i jakoś z dziwnych powodów nie ma na nią skutecznego lekarstwa natomiast na covid19 jest wyprodukowali szybciutko jakiś syf którym chcą nas szczepić.Zakłamane skorumpowane barbarzyństwo.
AfricaEmigr
2 miesiące temu
I to nie jest tylko malaria i nie dotyczy tylko dzieci...covid to nic w porownaniu z ludzmi umierającymi z powodu braku pracy,głodu,nędzy i innych chorob.Widze to codziennie, bo mieszkam niedaleko slumsów w Kampali..pozdro z Ugandy, w ktorej nie bylo i nie ma wirusa ale jest problem NWO.
Ded
2 miesiące temu
Nie przejmujcie się, za chwilę covid-21
bDArtBEz
qqq
2 miesiące temu
who to wroga propaganda nwo
iDzieciPatrza
2 miesiące temu
nie P0kazujcie tego czegos, mozna raka oczu dostac.
Najnowsze komentarze (242)
Mmmmmmm
2 miesiące temu
Malaria jest z brudu ,wody pitnej z bakteriami ,braku żywności,higieny.Zacznijcie wy banda złodzieji,mordercy myśleć o tym żeby tam budować szkoły domy,drogi wodę zdrowa żeby mieli itd. Zaprzestańcie tam stawiać zakłady,fabryki,toksyczne i dpady ws edzie,wody pitnej nie ma zakręcacie im,,itd. Bandyci zachodni i Amerykance.
DOROTA
2 miesiące temu
Jeżeli chcecie znać prawdę przeczytajcie moje świadectwo na: pojednanie . eu . To jest świadectwo o naszym prawdziwym pochodzeniu i naszym przeznaczeniu. To świadectwo cudu, jakiego doświadczyłam. Tylko Pan Bóg jest w stanie uleczyć wszystko co chore: ciało i duszę. Ja to przeżyłam na sobie. Nie ma innego ratunku niż Pan Bóg, który jest Naszym Stwórcą i Prawdą. Tam jest nasz ratunek. PRZECZYTAJCIE I UWIERZCIE, ponieważ to wszystko jest PRAWDĄ.
ehe
2 miesiące temu
No i? Zrobią coś z tym? A z covidem? Czy tylko (jak zwykle) straszą? A no tak, za to przecież dostają pieniążki od pewnego bardzo bogatego pana, który twierdził, że jest nas za dużo w świecie...
czytelnik
2 miesiące temu
Mam pomysł. Kupmy temu panu lustro. Prawdopodobnie sprawi to, że przestanie występować w mediach.
healer
2 miesiące temu
to ŻART?? Skuteczny lek na malarię - chinina - znany jest od a XIX wieku jak nie wcześniej...a współcześnie stosuje się środki syntetyczne o mniejszych skutkach ubocznych. To tylko kwestia sfinansowania leczenia i dystrybucji....
julian
2 miesiące temu
przyjrzyjcie się logo WHO - wierzycie "Wężowi" ? Wąż już od czasów starożytnych symbolizował zdradę i podstęp.. to symbol boga Hermesa, Hermes okradł wszystkich bogów olimpijskich !!!
jaco
2 miesiące temu
kurde co by było na ziemi gdyby???? miliony , setki milionów u bram unii europejskiej
niech
2 miesiące temu
ten pan przestanie firmować swoją twarzą te głupoty - może są tacy , którzy w nie wierzą ale większość zaczyna mieć odmienne zdanie
bDArtBEr
Uważajcie
2 miesiące temu
Strona inernetowa reklamowana w komentarzach instaluje złośliwe oporogramowanie!!!
Co za typ!?
2 miesiące temu
Nie pokazujecie mi więcej tego gościa bo budzi we mnie co najmniej mieszane uczucia...
Eva
2 miesiące temu
Oni są tak wiarygodni jak nasz rząd
dfgdf
2 miesiące temu
Przepraszam, ale co do tego ma kowid, no że ta malaria tam jest to? Przecież to demagogia na poziomie przedszkola.
Gagafafyaya
2 miesiące temu
A co w związku złym, zamierza zrobić WHO? Czy tylko straszyć ?
realista
2 miesiące temu
Akurat co do WHO, to Trump miał 100 % racji. Klasyczna agenda ONZ, gdzie mnóstwo urzędników dostaje świetne pieniądze, za nic nierobienie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić