Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

To była tajna lista. WHO otrzymała ją na piśmie. Wszystko jasne

80
Podziel się:

Wyciekła lista żądań, jakie Donald Trump stawiał Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ich spełnienie miało być warunkiem pozostania USA w strukturach organizacji. Kiedy jednak lista dotarła do WHO, stało się coś niespodziewanego.

To była tajna lista. WHO otrzymała ją na piśmie. Wszystko jasne
(YouTube)

Donald Trump już od dawna ma na pieńku z WHO. Zarzucał organizacji m.in. faworyzowanie Chin na arenie międzynarodowej. Prezydent USA uważał także, że organizacja zataiła ważne fakty na temat pandemii COVID-19, przez co uniemożliwiła rządom przygotowanie skutecznej strategii walki z wirusem.

Żądania wobec WHO. Wyciekła lista Trumpa

W maju 2020 r. Andrew Bremberg, ambasador USA w Genewie, udał się do siedziby organizacji i dostarczył listę żądań od Trumpa. Po ich wypełnieniu Amerykanie zgodziliby się na dalszą współpracę z WHO. Na liście było siedem żądań, które przedstawił teraz "New York Times".

Tego żądał Trump. Lista

  • Śledztwo ws. reakcji WHO na wybuch pandemii koronawirusa i ustalenie jej źródła.
  • Wezwanie Chin do dostarczenia próbek żywego koronawirusa oraz zaprzestanie cenzurowania chińskich lekarzy i dziennikarzy, którzy nagłaśniają sprawy związane z pandemią COVID-19.
  • Poparcie przez dra Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, dyrektora generalnego WHO, wprowadzania przez kraje ograniczeń w podróżowaniu w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.
  • Wysłanie przez WHO zespołu ekspertów do Tajwanu w celu zbadania skuteczności reakcji miejscowych władz w walce z pandemią koronawirusa.
  • Wstępna kwalifikacja leków i szczepionek, które mogą być pomocne w zwalczaniu koronawirusa, do użytku na całym świecie.
  • Wprowadzenie wprost proporcjonalnej reprezentacji przedstawicieli państw, które mają największy udział w finansowaniu Światowej Organizacji Zdrowia.
  • Poparcie dla propozycji zgłoszonych zmian przez G7: Stany Zjednoczone, Niemcy, Japonię, Francję, Wielką Brytanię oraz Włochy.

Kilka godzin po tym, jak lista została dostarczona WHO, Trump niespodziewanie ogłosił, że USA opuszczą struktury organizacji. Sam szef WHO, gdy tylko zapoznał się z listą od ambasadora USA, stwierdził, że nie jest zainteresowanie wchodzeniem w podobny układ. Dyrektor generalny WHO miał także przyznać współpracownikom, że czuje się tak, jakby znajdował w centrum konfliktu pomiędzy USA a Chinami.

Po tym, jak Donald Trump ogłosił, że USA opuszcza Światową Organizację Zdrowia, dyrektor generalny spotkał się z dziennikarzami. Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył wówczas, że ma nadzieję na ponowne nawiązanie współpracy z Amerykanami, która przez dziesięciolecia przynosiła całemu światu wiele korzyści.

To bardzo zmieniło zdrowie publiczne na całym świecie. Życzeniem WHO jest kontynuacja tej współpracy – oświadczył wówczas dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
Bob
2 lata temu
Bardzo mądre żądania i to było najlepsze co zrobił Donald Tramp! Obecnie wycofują w USA oleje palmowe utwardzane w żywności, oraz inne utwardzane. World-H=piekło- Organizacja decyduje o lekach na świecie i dąży do depopulacji. Glifosfat: opryski zbirów roślinnych, trujące zboża i kasze(ostatnio wycofane w Niemczech), GMO nieorganiczna żywność, asprtam, glukaminian sodu w wielu produktach zakamuflowany, parzące wnętrzności leki przeciwbólowe oparte na paracet-amolu i podobnych, prowadzące do udarów Opokan tabletki na kości i do smarowania Nitro-coś tam maść, i mnóstwo innych wybryków dla śmierci głupków lub mądrych a nie poinformowanych, ufnych medycynie. Boże ! Ratuj ! Zioła zakazywane. Od dawna wiadomo, od lat 20 i 30. ub.st. o lekach skutecznie zwalczających nowotwory. Narzucanie własnych wymogów wszystkim państwom w medycynie + żywności+ uprawach i hodowlach rolniczych ! WHO -to monopolista nad życiem i śmiercią ludzkości. Udowodnijcie że tak nie jest.- A gdzie taka Gretta Tunberg w tej sprawie?
kreska
2 lata temu
Wszystko wskazuje na to, że źródłem pandemii jest tak naprawdę USA z rozkazu Trumpa. Dlatego za wszelką cenę usiłuje on pozostać w Białym Domu, bojąc się, że kiedy przestanie być prezydentem ludzie, których zmusił do użycia amerykańskiej broni biologicznej przeciw Chinom, co stało się źródłem pandemii, wydadzą go i skończy w więzieniu.
Gosia1965
2 lata temu
WHO to przestępcza organizacja już dawno nie powinna istnieć jeszcze sprawa się nie wyjaśniła o molestowaniu i gwałceniu kobiet u nich w ich organizacji zastraszają cały świat i doprowadzają do upadku całej gospodarki na świecie i do zagłady jeszcze trochę WHO i kim doprowadza do konfliktów na całym świecie i dojdzie do IIIWojny światowej
zgred
2 lata temu
Tak jak kiedyś Liga Narodów kiedyś straciła możliwość działania i trzeba było ją zastąpić przez coś lepszego, tak i WHO jest już tak uwikłana w szemrane interesy finansowo-ideologiczne, że pora byłoby stworzyć w jej miejsce coś bardziej sensownego. A potem pomyśleć o ONZ, które też zaczyna tracić wiarygodność.
Joanna
2 lata temu
Trump to byl niesamowity prezydent. Podziwiam go. Taki prezydent przydalby sie Polsce. Ten Bidon do mnie nie przemawia. Nie wiem co powodowalo Amarykanami, ze wybrali akurat tak, a nie inaczej.
sigmapi
2 lata temu
przeciez to logika i sama madrosc - chyba jestem za glupi na ten artykul - piszac to jestescie chyba swiadomi tego, ze Prezydent USA mial i ma racje
Piotrek
2 lata temu
Who i wszystko jasne
hel
2 lata temu
Od dawna wiadomo, że WHO należy do jednych z najbardziej skorumpowanych organizacji więc uchylają się od odpowiedzi na niewygodne pytania.
Tylko pytam
2 lata temu
Z treści żądań wynika jasno, że Prezydent postawił Bardzo uczciwe, jasne i właściwe żądania wyjaśnień . Notabene, WHO bez żądań Prezydenta zobowiązane było samo z własnej inicjatywy przekazać takie wyjaśnienia WSZYSTKIM NARODOM ŚWIATA. Przecież za to mają płacone, to jest ich praca i obowiązek. Czy KTOŚ, KIEDYŚ ZROBI, "sTOP " TYM SZKODLIWYM, MIĘDZYNARODOWYM ................???????????????????????
Thorgalll
2 lata temu
Donald Trump nadal byłby prezydentem USA, gdyby nie zadarł z WHO. Sami najbogatsze osoby świata kryją się za tą organizacja terrorystyczną. Polityka Trumpa nie podoba się światowej lewicy, więc trzeba go usunąć ze stołka. Świat stoi na granicy przepaści, nie dajcie sobą manipulować. Niech Bóg będzie z wami.
realista
2 lata temu
Caritas Polska, może zastąpić WHO, ten Trump ma głowę do businessu
jaga
2 lata temu
Dobrze, że " tego wypadku przy pracy" w USA nie będzie. Wielka nadzieja na normalność, rozum, partnerstwo i szacunek. Wszystko, czego nie ma w Polsce, ale to już tuż, tuż.
Kali
2 lata temu
jak zacznie się wystawianie rachunków za pandemię - to będzie trzeba zacząć sie bać na serio
Cyk
2 lata temu
Przecież nikt niczego i nikomu nie udowodnił. Skad wiecie, że wirys powstał w Chinach. Bo tak powiedziały Stany Zjednoczone, które zresztą też finansowały badania w Wuchan?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić