o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

To była tajna lista. WHO otrzymała ją na piśmie. Wszystko jasne

79
Podziel się

Wyciekła lista żądań, jakie Donald Trump stawiał Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ich spełnienie miało być warunkiem pozostania USA w strukturach organizacji. Kiedy jednak lista dotarła do WHO, stało się coś niespodziewanego.

To była tajna lista. WHO otrzymała ją na piśmie. Wszystko jasne
(YouTube)
bDzwLMxx

Donald Trump już od dawna ma na pieńku z WHO. Zarzucał organizacji m.in. faworyzowanie Chin na arenie międzynarodowej. Prezydent USA uważał także, że organizacja zataiła ważne fakty na temat pandemii COVID-19, przez co uniemożliwiła rządom przygotowanie skutecznej strategii walki z wirusem.

Żądania wobec WHO. Wyciekła lista Trumpa

W maju 2020 r. Andrew Bremberg, ambasador USA w Genewie, udał się do siedziby organizacji i dostarczył listę żądań od Trumpa. Po ich wypełnieniu Amerykanie zgodziliby się na dalszą współpracę z WHO. Na liście było siedem żądań, które przedstawił teraz "New York Times".

bDzwLMxz

Tego żądał Trump. Lista

  • Śledztwo ws. reakcji WHO na wybuch pandemii koronawirusa i ustalenie jej źródła.
  • Wezwanie Chin do dostarczenia próbek żywego koronawirusa oraz zaprzestanie cenzurowania chińskich lekarzy i dziennikarzy, którzy nagłaśniają sprawy związane z pandemią COVID-19.
bDzwLMxF
  • Poparcie przez dra Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, dyrektora generalnego WHO, wprowadzania przez kraje ograniczeń w podróżowaniu w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.
  • Wysłanie przez WHO zespołu ekspertów do Tajwanu w celu zbadania skuteczności reakcji miejscowych władz w walce z pandemią koronawirusa.
  • Wstępna kwalifikacja leków i szczepionek, które mogą być pomocne w zwalczaniu koronawirusa, do użytku na całym świecie.
  • Wprowadzenie wprost proporcjonalnej reprezentacji przedstawicieli państw, które mają największy udział w finansowaniu Światowej Organizacji Zdrowia.
bDzwLMxG
  • Poparcie dla propozycji zgłoszonych zmian przez G7: Stany Zjednoczone, Niemcy, Japonię, Francję, Wielką Brytanię oraz Włochy.

Kilka godzin po tym, jak lista została dostarczona WHO, Trump niespodziewanie ogłosił, że USA opuszczą struktury organizacji. Sam szef WHO, gdy tylko zapoznał się z listą od ambasadora USA, stwierdził, że nie jest zainteresowanie wchodzeniem w podobny układ. Dyrektor generalny WHO miał także przyznać współpracownikom, że czuje się tak, jakby znajdował w centrum konfliktu pomiędzy USA a Chinami.

bDzwLMxH

Po tym, jak Donald Trump ogłosił, że USA opuszcza Światową Organizację Zdrowia, dyrektor generalny spotkał się z dziennikarzami. Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył wówczas, że ma nadzieję na ponowne nawiązanie współpracy z Amerykanami, która przez dziesięciolecia przynosiła całemu światu wiele korzyści.

To bardzo zmieniło zdrowie publiczne na całym świecie. Życzeniem WHO jest kontynuacja tej współpracy – oświadczył wówczas dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzwLMxI
bDzwLMya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Trump
2 miesiące temu
Bardzo słuszne żadania od przekupionego przez Chiny WHO. Popieram prezydenta Trumpa w tych żadaniach
Henryk
2 miesiące temu
Nie wiem jakie były pozostałe żądania, ale te, wymienione powyżej są całkiem rozsądne. Jeżeli WHO nie chciała ich spełnić znaczy, że ma nieczyste sumienie. Może ONZ powinien przyjrzeć się działalności WHO i sprawdzić transparentność działań i decyzji. Nie wiem dlaczego ale Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus nie budzi zaufania. Z wyglądu i jego wypowiedzi, pokrętnych i często sprzecznych ze sobą, jawi mi się jako niezły kombinator o nieszczerych intencjach.
Client
2 miesiące temu
Po co komu ta prywatna organizacja zwana who? Ciekaw jestem czy Polska coś im płaci?
bDzwLMyb
Avocado
2 miesiące temu
miejsce po USA wypelnia z Chiny - jak nie bedzie pieniedzy z USA to Chinczycy z checia zaplaca "za badania" & dostana takie wyniki za jakie zaplaca. WHO to organizacja zlodzieji i oszustow. WHO nic nie zrobila z Chinami w sprawie pandemii TAK SAMO jak UN nic nie zrobilo w Ugandzie jak Tutsi & Hutu walczyli. POLITYKA & PIENIADZ RZADZI SWIATEM.
No
2 miesiące temu
Po co komu ta oszukańcza organizacja. Generalnie jak do tej pory tylko wprowadza zamentu. Żadnych konkretów w walce z zaraza. Tylko straszą.
Najnowsze komentarze (79)
kreska
miesiąc temu
Wszystko wskazuje na to, że źródłem pandemii jest tak naprawdę USA z rozkazu Trumpa. Dlatego za wszelką cenę usiłuje on pozostać w Białym Domu, bojąc się, że kiedy przestanie być prezydentem ludzie, których zmusił do użycia amerykańskiej broni biologicznej przeciw Chinom, co stało się źródłem pandemii, wydadzą go i skończy w więzieniu.
Gosia1965
2 miesiące temu
WHO to przestępcza organizacja już dawno nie powinna istnieć jeszcze sprawa się nie wyjaśniła o molestowaniu i gwałceniu kobiet u nich w ich organizacji zastraszają cały świat i doprowadzają do upadku całej gospodarki na świecie i do zagłady jeszcze trochę WHO i kim doprowadza do konfliktów na całym świecie i dojdzie do IIIWojny światowej
zgred
2 miesiące temu
Tak jak kiedyś Liga Narodów kiedyś straciła możliwość działania i trzeba było ją zastąpić przez coś lepszego, tak i WHO jest już tak uwikłana w szemrane interesy finansowo-ideologiczne, że pora byłoby stworzyć w jej miejsce coś bardziej sensownego. A potem pomyśleć o ONZ, które też zaczyna tracić wiarygodność.
Joanna
2 miesiące temu
Trump to byl niesamowity prezydent. Podziwiam go. Taki prezydent przydalby sie Polsce. Ten Bidon do mnie nie przemawia. Nie wiem co powodowalo Amarykanami, ze wybrali akurat tak, a nie inaczej.
sigmapi
2 miesiące temu
przeciez to logika i sama madrosc - chyba jestem za glupi na ten artykul - piszac to jestescie chyba swiadomi tego, ze Prezydent USA mial i ma racje
Piotrek
2 miesiące temu
Who i wszystko jasne
hel
2 miesiące temu
Od dawna wiadomo, że WHO należy do jednych z najbardziej skorumpowanych organizacji więc uchylają się od odpowiedzi na niewygodne pytania.
Tylko pytam
2 miesiące temu
Z treści żądań wynika jasno, że Prezydent postawił Bardzo uczciwe, jasne i właściwe żądania wyjaśnień . Notabene, WHO bez żądań Prezydenta zobowiązane było samo z własnej inicjatywy przekazać takie wyjaśnienia WSZYSTKIM NARODOM ŚWIATA. Przecież za to mają płacone, to jest ich praca i obowiązek. Czy KTOŚ, KIEDYŚ ZROBI, "sTOP " TYM SZKODLIWYM, MIĘDZYNARODOWYM ................???????????????????????
bDzwLMxT
Thorgalll
2 miesiące temu
Donald Trump nadal byłby prezydentem USA, gdyby nie zadarł z WHO. Sami najbogatsze osoby świata kryją się za tą organizacja terrorystyczną. Polityka Trumpa nie podoba się światowej lewicy, więc trzeba go usunąć ze stołka. Świat stoi na granicy przepaści, nie dajcie sobą manipulować. Niech Bóg będzie z wami.
realista
2 miesiące temu
Caritas Polska, może zastąpić WHO, ten Trump ma głowę do businessu
jaga
2 miesiące temu
Dobrze, że " tego wypadku przy pracy" w USA nie będzie. Wielka nadzieja na normalność, rozum, partnerstwo i szacunek. Wszystko, czego nie ma w Polsce, ale to już tuż, tuż.
Kali
2 miesiące temu
jak zacznie się wystawianie rachunków za pandemię - to będzie trzeba zacząć sie bać na serio
Cyk
2 miesiące temu
Przecież nikt niczego i nikomu nie udowodnił. Skad wiecie, że wirys powstał w Chinach. Bo tak powiedziały Stany Zjednoczone, które zresztą też finansowały badania w Wuchan?
krystof
2 miesiące temu
a ja zadam ujawnienia co amerykanie po II wojnie ukradli w europiei japonii
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić