Straszne zdjęcia z granicy. Utknęły między zasiekami

101

20 żubrów utknęło między zasiekami na granicy Polski i Białorusi. Zwierzęta znalazły się w śmiertelnej pułapce bez dostępu do pożywienia.

Straszne zdjęcia z granicy. Utknęły między zasiekami
20 żubrów utknęło między zasiekami. (Facebook, Adam Wajrak)

Przyrodnik i dziennikarz Adam Wajrak poinformował w czwartek na Facebooku o 20 żubrach, które utknęły na granicy. Zwierzęta zostały zamknięte przez zasieki polskie i białoruskie. Nie mogą przejść w żadną stronę przez co pozbawione są dostępu do wody i jedzenia.

Między płotami w Puszczy powstały kieszenie, które stały się śmiertelną pułapką dla zwierząt. Między białoruską sistiemą a polską concertiną (drutem żyletkowym) jest zamkniętych i skazanych de facto na śmierć głodową około 20 żubrów. To dość pewna informacja pochodząca i z białoruskich źródeł i polskich nazwijmy to wojskowych - pisze dziennikarz "Gazety Wyborczej" Adam Wajrak na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Interwencję w tej sprawie podjęli działacze Polski 2050. Hanna Gill-Piątek, koordynator tego ruchu ds. samorządów (były wojewoda i wicemarszałek podlaski) Maciej Żywno oraz doradczyni Polski 2050 ds. środowiska Katarzyna Jagiełło zwrócili się w czwartek do wojewody oraz premiera Morawieckiego, by jak najszybciej uwolnić zwierzęta.

Zobacz także: Piąta fala rośnie w siłę. Lekarz apeluje do Polaków
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić