Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Burza po emisji "Na dobre i na złe". Produkcja odpowiada na krytykę

9
Podziel się:

Nie wszystkim spodobał się jeden z ostatnich odcinków "Na dobre i na złe", który nagrany był na Kaszubach. Kaszubi poczuli się urażeni, ale produkcja uważa, że odbiór kontrowersyjnego odcinka był zupełnie inny.

Burza po emisji "Na dobre i na złe". Produkcja odpowiada na krytykę
Kadr z serialu. (Twitter.com)

Jeden z bohaterów serialu "Na dobre i na złe" postanowił zbadać swoje pochodzenie. W ten sposób trafił na Kaszuby i akcja serialu na chwilę z Leśnej Góry przeniosła się do Baraniej Huty (w rzeczywistości wieś Juszki). Odcinek został wyemitowany na antenie TVP 2 parę dni temu, jednak głosy po nim nie milkną. O złości Kaszubów na to, jak produkcja przedstawiła ich w serialu pisaliśmy tutaj: Obejrzeli "Na dobre i na złe" i nie wytrzymali. Pokazali, jaka jest prawda.

Produkcji zarzucono, że przedstawia Kaszubów w sposób stereotypowy. W sieci Kaszubi nie kryli żalu. Przedstawiciele "Na dobre i na złe" w oświadczeniu przesłanym Plejadzie wyjaśnili, jak podchodzą do komentarzy na temat kontrowersyjnego odcinka. Twierdzą, że większość widzów zareagowała pozytywnie.

Nie mamy poczucia, aby nasza produkcja pokazywała społeczność Kaszubów w złym świetle, bo po emisji odcinków zdecydowanie przeważają pozytywne komentarze. W serialu pokazaliśmy przepiękne kaszubskie plenery, język kaszubski i zanikające tradycje - opowiada produkcja serialu "Na dobre i na złe".
We wsi Juszki spotkaliśmy samych uprzejmych i gościnnych mieszkańców, a do ról kaszubskich zatrudniliśmy prawdziwych Kaszubów. Nie zapominajmy, że jest to serial fabularny, a nie dokumentalny i tak, jak nie istnieje Leśna Góra, tak nie istnieje Barania Huta - mówi dla Plejady Karolina Baranowska z firmy produkującej serial.
Zobacz także: Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska: "Ważne, że między nami kliknęło"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
emeryt
4 miesiące temu
Tradycja "pustej nocy" nie jest wyłącznie kaszubska. Była znana w innych regionach. Pamiętam.
Adam N 1973
4 miesiące temu
@ Hi Tusk. Bredzisz. Nie znasz historii. Jesienią 1939 Niemcy zabili więcej kaszubskich działaczy niż ludzi elit z głębi Polski. Piaśnica i inne egzekucje patriotów były wcześniej niż egzekucje w Palmirach czy innych miejscach GG. Na Pomorzu Forster przyznawał volkslisty wielu ludziom bez pytania się o zdanie. Później z takich rodzin brano do wojska, za odmowę groziła śmierć, a dla rodziny wysyłka do obozu koncentracyjnego. Nie wnikałem dokładnie w historię rodziny Tuska. Jego zachowanie i zamiłowanie do Niemiec może zdradzać, że rzeczywiście w historii jego dziadka jaką przedstawił Kurski może być trochę prawdy, ale nie uogólniaj. Kaszëbi nigdy nie byli przeciw Polsce, poza małą grupą która POdszywa się pod Kaszëbów, tak jak wierni PO Europejczycy POdszywają się pod Polaków. Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Polszczi
Hi tusk
4 miesiące temu
Kazdy Kaszeba ma w rodzinie lub mial kogos kto sluzyl w Wermachcie przeciwko naszemu krajowi podobnie jak Slunzoki
Iza
4 miesiące temu
Podoba mi się serial jak i ostatni odcinek i takiej służby zdrowia bym sobie i wszystkim życzła.
Adam N 1973
4 miesiące temu
@ Jakub. Mylisz się. Można być i Polakiem i Kaszubą. Nie można być za to jednocześnie Polakiem i Niemcem, tutaj trzeba wybrać. Ale w mainstreamie próbują przeforsować narrację że teraz wszyscy jesteśmy Europejczykami. I jakieś 25% naszego społeczeństwa przyznaje im rację
5901764392149
4 miesiące temu
a ten tam to nie husarz z makdonalda?
Ale jaja ...
4 miesiące temu
Chomik w roli z Kaszuba ...
Jakub
4 miesiące temu
A kto to są Kaszubi??? Albo jesteś Polak albo nie. Zerojedynkowo.
bogu
4 miesiące temu
Ile trzeba dac żeby dostać się do szpitala w Leśnej Górze? Może ktoś ma telefon do prof. Falkowicza ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić