o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BJ
|
aktualizacja

Substancja w lasach groźna dla ludzi. Horrendalna suma za wskazanie sprawcy

145
Podziel się

W lasach województwa kujawsko-pomorskiego pojawiają się tajemnicze beczki z substancją, która może stanowić zagrożenie nie tylko dla środowiska, lecz także dla zdrowia i życia ludzi.

Substancja w lasach groźna dla ludzi. Horrendalna suma za wskazanie sprawcy
Za pomoc w ujęciu sprawcy wyznaczono nagrodę 30 tys. zł. (Nadleśnictwo Szubin)
bEraBzQl

Niechciane odpady porzucane są przez nieznanych sprawców już od połowy marca. Do tej pory znaleziono je m.in. na terenie Bydgoszczy, Buszkowa, Antoniewa, Piecek i Łabiszyna.

Już jakiś czas temu Nadleśnictwo Szubin za wskazanie sprawcy oferowało nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Teraz ta kwota została potrojona. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu ogłosiła też, że chemikalia zawarte w beczkach mogą być niebezpieczne dla ludzi.

bEraBzQn
W lasach całego regionu zostały uruchomione dodatkowe partole Policji i Straży Leśnej oraz zamontowany sprzęt monitorujący. Ponadto teren, na którym istnieje potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, został objęty okresowym zakazem wstępu do lasu - czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy są proszeni, by, w razie natrafienia na kolejne porzucone w lesie beczki, natychmiast powiadamiali policję lub toruńską Dyrekcję Lasów Państwowych (tel. 606 856 811).

Leśnicy apelują też, by osoby mające informacje na temat wcześniejszych incydentów kontaktowały się z Nadleśnictwem Szubin (tel. 530 053 133), Nadleśnictwem Bydgoszcz (tel. 606 205 017), Nadleśnictwem Gniewkowo (tel. 600 237 555) lub RDLP w Toruniu (tel. 606 856 811). Jak przypominają, za wymierną pomoc można dostać aż 30 tys. zł.

bEraBzQt
Zobacz także: Toksyczne cmentarzysko na dnie oceanu. Przerażające odkrycie blisko Los Angeles
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEraBzQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
do zwariowani...
2 miesiące temu
coraz trudniej zdać odpady przemysłowe, coraz większe stawki narzucane przez przepisy= coraz więcej odpadów porzucanych po lasach i rowach. Banda kretynów, bez żadnej wiedzy , tworzy ustawy na kolanach, a to są skutki...
pobożny arab
2 miesiące temu
strzelać do takich bez ostrzeżenia i konfiskować mienie w całości
Zółtek
2 miesiące temu
CYT.która może stanowić zagrożenie nie tylko dla środowiska, lecz także dla zdrowia i życia ludzi.....Ponoć jesteśmy inteligentnym narodem,a nie potrafimy stwierdzić co za chemikalia,uczą chemii w szkołach,co drugi polak to inzynier,hahaha.
bEraBzQP
9809
2 miesiące temu
biskupy? ordo luris czy inna sekta? zgodnie z biblia ?
obywatel
2 miesiące temu
Ciekawe kto z rzadzacych bierze kase do kieszeni za przepuszczanie tych odpadow na granicy ?Co robi straz graniczna ?Tobie zabiora batona na granicy a tiry z chemikaliami to puszczaja jak komary .....ten kraj zszedl na psy.
JZM
2 miesiące temu
Katobiznesmeni.
Realista
2 miesiące temu
Ktoś wtajemniczony bierze za to łapówkę!!!
SzaryWilk
2 miesiące temu
To na pewno Putin
Chrońmy lasy ...
2 miesiące temu
Uwaga rząd PIS chce przyjąć poprawkę do ustawy o lasach druk nr 1098 Ustawa przewiduje to że lasy publiczne w Polsce będą mogły zostać wymienione na dowolny grunt (np. zdegradowany nieużytek, teren pofabryczny) lub budynek należący do prywatnego inwestora i to bez obowiązku dokonywania dopłat w przypadku różnej wartości zamienianych nieruchomości! Najwyraźniej posłom proponującym ustawę nie przeszkadzają straty dla budżetu Państwa! Decyzje o takich zamianach będą zapadały na szczeblu politycznym (Generalny Dyrektor Lasów Państwowych, Minister Środowiska, Minister Gospodarki), bez udziału społeczeństwa i kontroli sądowej. Wystarczy, że planowana na terenach leśnych inwestycja zostanie zinterpretowana jako przedsięwzięcie mające na celu „wspieranie rozwoju i wdrażanie projektów dotyczących energii lub transportu służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza”. Prawo nie dopuszcza jednak nakazu budowy konkretnej inwestycji na zbywanym terenie, w efekcie w lasach będzie mogło powstać dowolne przedsięwzięcie. Projekt poselski nie wymaga konsultacji społecznych, tak istotna zmiana prawa nie może odbywać się w zaciszu gabinetów prominentnych polityków, przy milczącej zgodzie Lasów Państwowych! Obowiązujące od 1997 r. prawo umożliwiało wymianę gruntów jedynie na potrzeby i cele związane z gospodarką leśną tak aby przeciwdziałać spekulacjom i chronić tereny leśne. W efekcie zamiast lasów będą rosły inwestycje także te szkodliwe dla ludzi i przyrody. Majątek wszystkich obywateli zostanie oddany za bezcen wąskiej grupie interesu, która wytnie las i zaleje ten teren betonem. Podczas gdy cała Unia Europejska dąży do objęcia ścisłą ochroną najcenniejszych lasów tak aby zatrzymać katastrofę klimatyczno-przyrodniczą, w Polsce grupa posłów szykuje nam dewastację kolejnych terenów leśnych. Nie ma zgody na zamach na polskie lasy!
sadf
2 miesiące temu
NIemcy
jaca
2 miesiące temu
Na lotnisku ci kabanosa z torby wyciagną bo niewolno a całe tiry z odpadami i smieciami wpuszczaja
IWK
2 miesiące temu
Trzeba powiększyć baze kontenerową w porcie północnym to takich odpadów przypłynie więcej
---
2 miesiące temu
Leśnicy za bardzo byli zajęci nauką jak się załatwić w lesie, a nie jakimiś bzdurami
bEraBzQH
STKMS
2 miesiące temu
Kara za mała, powinni płacić nie tylko siedzieć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić