Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Sukces Kim Dzong Una. Korea Północna dogadała się z Chinami

65

Kim Dzong Un złożył obietnicę, że zatroszczy się o relacje z Chinami. Jak na razie lider Korei Północnej jej dotrzymuje. Państwowe media informują o kolejnych sukcesach Kima w rozwijaniu obustronnej przyjaźni.

Sukces Kim Dzong Una. Korea Północna dogadała się z Chinami
Kim Dzong Un i Xi Jinping (Getty Images, Chung Sung-Jun , Staff)

W październiku mieszkańcy Korei Północnej obchodzili 75. rocznicę powstania Partii Robotniczej. Prezydent Chin Xi Jinping wystosował z tej okazji list gratulacyjny, który skłonił Kim Dzong Una do obietnicy, że bardziej zatroszczy się o stosunki między sojuszniczymi państwami.

Korea Północna i Chiny dążą do poprawy stosunków

Jak informuje Yonhap News Agency, do tej pory Kim Dzong Unowi udaje się dotrzymać zobowiązań. YNA cytuje północnokoreańskie media, które podkreślały trwałość i siłę relacji łączących Chiny i Koreę Północną.

Niezłomną wolą naszej partii i narodu jest, aby dalej rozwijać stosunki między Koreą Północną a Chinami, tak aby świat zazdrościł i aktywnie wspierał osiągnięcia socjalistów poprzez przyjaźń i solidarność – cytuje doniesienia północnokoreańskich mediów Yonhap News Agency.
Zobacz także: Zobacz też: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych

Kim Dzong Un zdecydował się również zrewanżować Xi Jinpingowi za list gratulacyjny. Przywódca Korei Północnej zdecydował się przesłać prezydentowi Chin kosz z kwiatami. Odwiedził także cmentarz, na którym spoczywają chińscy żołnierze, polegli w wojnie koreańskiej.

Yonhap News Agency wskazuje, że jednym z powodów zacieśnienia relacji z Chinami przez Kima jest impas w rozmowach z Waszyngtonem. Lider Korei Północnej nie był w stanie dojść do porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych w kwestii denuklearyzacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić