Suspendowany ksiądz skazany. Jacek M. dostał aż dwa wyroki

347

Jacek M., który jest byłym księdzem z Wrocławia usłyszał dwa wyroki sądu. Znany z nacjonalistycznych treści i szokujących haseł suspendowany duchowny spędzi min. 30 godzin na pracach społecznych.

Suspendowany ksiądz skazany. Jacek M. dostał aż dwa wyroki
Jacek M. (Facebook)

Jacek M. 11 listopada zwołał marsz "antybanderowski". Na miejscu pojawiło się ok. 2 tys. osób, jednak problemy techniczne skutecznie utrudniły pochód. Finalnie przedstawicielka prezydenta Wrocławia nakazała rozwiązać zgromadzenie uzasadniając to łamaniem przepisów.

Suspendowany ksiądz nie ukrywał swojej wściekłości. Wykrzykiwał wyzwiska i obelgi. "Lewacki szmatławiec" o Gazecie Wyborczej, "cwel" o ukraińskim biskupie, "kolorowi przestępcy" - o uchodźcach - relacjonuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Takich marszów Jacek M. organizował już w przeszłości kilka. Na każdym z nich pojawiały się kontrowersyjne hasła. Między innymi nawoływanie do nienawiści wynikającej z różnic - czy to narodowościowych, czy religijnych. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił sprawę do sądu. 12 listopada poinformowano o wydaniu wyroku na Jacka M.

M. został skazany na 10 miesięcy, a w drugim procesie na 12 miesięcy ograniczenia wolności i prace społeczne po 30 godzin miesięcznie. Ponadto ma ponieść koszty sądowe. Jak podaje OMZRiK były ksiądz wykazał, że nie stać go na takie koszta, ponieważ pracuje na 1/8 etatu, stąd taka liczba godzin prac społecznych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Sankcje dla Białorusi? Znamy stanowisko prezydenta
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić