Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Święto Wojska Polskiego. Czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny od pracy?

2
Podziel się:

15 sierpnia w Polsce obchodzone jest Święto Wojska Polskiego oraz Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To ustawowo dzień wolny pracy. W tym roku wypada jednak w sobotę. Czy będzie można odebrać wolne za ten dzień?

Święto Wojska Polskiego. Czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny od pracy?
(pixabay.com)

Sobota 15 sierpnia jest ustawowo wolna od pracy. Obchodzimy tego dnia dwa święta - kościelne Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i państwowe Święto Wojska Polskiego.

Święto Wojska Polskiego

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje od 13 sierpnia 1992 i obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiego w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

To święto kościelne obchodzone właśnie 15 sierpnia. Święto obchodzone jest na pamiątkę wzięcia do nieba Najświętszej Maryi Panny z ciałem i duszą, po zakończeniu jej ziemskiego życia. To jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim.

Ponieważ czerwona kartka wypada w tym roku w sobotę, dzień wolny będzie można odebrać na tygodniu. Termin ten najczęściej jest wybierany po wcześniejszym ustaleniu pracownika z pracodawcą. Dodatkowy dzień wolny należy jednak odebrać w tym samym miesiącu, w którym wypada święto. Pracodawca może otrzymać karę za nieprzestrzeganie tych zasad w wysokości od 1 do 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Pani Nikt
2 lata temu
6 lat pracy i żaden z pracowników, podczas mojej kariery zawodowej nie otrzymał wolnego za święto przypadającee w sobotę...zgłosić? Chce mieć święty spokój, a pracodawca zawsze będzie płakał najgłośniej...
Moj Nick
2 lata temu
Absurd
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić