aktualizacja 

Świętowali urodziny Hitlera. Pod dom przynieśli nawet kwiaty

68

Przynieśli bukiet białych róż pod dom, w którym urodził się Adolf Hitler i salutowali na jego cześć pozując do fotografii. Skandaliczne zachowanie grupy młodych Austriaków ukróciła policja, która

Świętowali urodziny Hitlera. Pod dom przynieśli nawet kwiaty
Dom narodzin Adolfa Hitlera nadal wzbudza niezdrowe emocje (wikimedia commons)

Kwiaty i salut rzymski pod domem przywódcy III Rzeszy w dniu jego urodzin miały być jedynie żartem. Tak tłumaczyły to dwie pary młodych Austriaków, którzy zostali zatrzymani przez miejscową policję.

"Żarty" przestały jednak być śmieszne w chwili, gdy w telefonach młodych osób znaleziono nazistowskie treści. Ponieważ używanie symboli nazistowskich jest w Austrii przestępstwem, sprawa trafiła do prokuratury. A wielbiciele Hitlera mogą nawet trafić za kratki.

Budynek w Braunau am Inn, gdzie 20 kwietnia 1889 roku urodził się Adolf Hitler i gdzie mieszkał wraz z rodziną do trzeciego roku życia, miał być wyburzony po tym jak władze Austrii wykupiły go w 2016 roku. Wcześniej należał do Gerlinde Pommer, potomkini pierwszych właścicieli jeszcze sprzed narodzin tyrana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hitler przejęty śmiercią Piłsudskiego. Tak naziści zmienili swoje plany wobec Polski

Ostatecznie, dokładnie w 2020 roku, budynek został po latach sporów przeznaczony na komisariat policji i centrum szkoleniowe. Po remoncie, który planowany jest w 2026 roku, ma służyć jako miejsce doskonalenia się funkcjonariuszy w zakresie praw człowieka.

Budynek przez lata wzbudzał kontrowersje, a okoliczni mieszkańcy twierdzili, że przyciąga wielbicieli totalitaryzmu. I faktycznie, znów pojawili się pod domem Adolfa Hitlera, by uczcić jego urodziny kwiatami i nazistowskimi salutami. Teraz mogą trafić za kratki i będą musieli się tłumaczyć z posiadania zakazanych treści.

Adolf Hitler był Austriakiem, który zdobył w Niemczech władzę, a potem przyłączył do III Rzeszy swoją ojczyznę. Niedoszły malarz wywołał II wojnę światową i ma na sumieniu śmierć dziesiątek milionów ludzi. Nie można się więc dziwić, że mieszkańcy Braunau am Inn wstydzą się domu, w którym żył krwawy dyktator.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić