Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Syreny alarmowe w całej Polsce. Co się dzieje?

33
Podziel się:

Syreny alarmowe w całej Polsce. Co oznaczają? Jak powinniśmy się zachować? Co robić, gdy usłyszymy syreny?

Syreny alarmowe w całej Polsce. Co się dzieje?
Syreny alarmowe (Pixabay)

Syreny alarmowe w Polsce

Co to oznacza, gdy słyszymy syreny alarmowe? Dlaczego wyją? Jak się okazuje, w dniach 6-9 października 2020 roku w całej Polsce odbywają się ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20 z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej.

Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. Dlaczego słychać syreny alarmowe?

Jak przekazały urzędy wojewódzkie, m.in. Małopolski Urząd Wojewódzki, w ramach ćwiczenia na 6 października 2020 roku zaplanowano użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza.

Na czym polegają ćwiczenia z użyciem syren alarmowych? Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20 z użyciem syren alarmowych to trening postępowania na wypadek, gdyby obcy statek powietrzny, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej, naruszył przestrzeń powietrzną Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak długo wyją syreny alarmowe? Podczas ćwiczeń przez 3 minuty jest emitowany modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu, a z kolei odwołanie alarmu następuje poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren.

Gdzie dokładnie słychać syreny alarmowe? Według informacji podanych przez Śląski Urząd Wojewódzki, alarmowanie z użyciem syren odbywa się tylko w lokalizacjach znajdujących się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.

Syreny alarmowe. Jak się zachować?

W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności - przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.
Zobacz także: Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem. Wicemarszałek: "Czuję się z tym kiepsko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Kika
2 lata temu
Czyli szykują ludzi do czegoś poważnego ...
Leon
2 lata temu
W prawdziwej sytuacji nie zdążą zawyc iskandery lecą 6 min do każdego miejsca w Polsce nawet nikt Nas nie ostrzeże
Leon
2 lata temu
Szykujcie się
Fifka
2 lata temu
Jeszcze trochę będziemy pewnie się okopywać...i stawiać barykady.(paranoja)
Nico
2 lata temu
Chore straszenie ludzi
KtosikKtoś
2 lata temu
W Niemczech w zeszym miesiacu tez byly takie cwiczenia!
osa,,,
2 lata temu
i jak by nastapił atak to tez by społeczeństwo uznało ,że sa ćwiczenia i nic by nie zrobiło
sami swoi
2 lata temu
Jeśli nasz "żont" sprawdza syreny alarmowe w całej Polsce "nie mówiąc nic nikomu", to znaczy, że "nasi przy wódcy" już wkrótce, realnie spodziewają się iskanderów, więc muszą biegusiem przeprowadzać ćwiczenia dla własnych rodzin rozproszonych po kraju. Reszta "nie powinna podejmować żadnych czynności". Przecież i tak w żadnym polskim mieście nie ma schronów dla zwykłych ludzi, bo dla całej reszty jest tylko "ch.., d..., i kamieni kupa"...
obserwator
2 lata temu
GDZIE SĄ SCHRONY??? MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ??
Ija
2 lata temu
Dziwne to bo w Niemczech kilka dni temu tez byly takie próby? Przypadek? Nie sadzę! Cos sie kroi grubego i to na dniach, podtrzymali sztucznie przez lato sztuczną pandemię, teraz w porze jesienno zimowej będą mieli pretekst żeby znowu wszytko zamknąć tylko ludzie przejrzeli na oczy i będą grube protesty! Szykują się do tłumienia protestów!
alarm!
2 lata temu
Takiego zagrożenia jeszcze w bankach nie było Jako osoba, która funkcjonuje w tej branży od prawie trzech dekad, prezes podkreśla, że od połowy lat dziewięćdziesiątych banki nigdy nie były tak osłabione i zagrożone jak teraz. Dodaje, że już obecnie, według Komisji Nadzoru Finansowego, coraz więcej banków raportuje ponoszenie strat finansowych. Skutkuje to między innymi rosnącymi obciążeniami na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. - Przez ostatnie 10 lat wpłaty te wyniosły 21 miliardów złotych.
Paranoja
2 lata temu
Zrobili to specjalne by wszyscy czuli strach - zaraz dowala nam kolejne restrykcje bo niby to ma nas zabezpieczyć , a po takich akcjach ludzie w strachu zrobią wszystko co im się każe
afrykaner
2 lata temu
wrogie samoloty i rakiety strącimy latającymi kropidłami.
artysta
2 lata temu
RENEGADE/SAREX-20 typowo polska nazwa i polskie słownictwo. W tym kraju to tylko na banknotach i dokumentach jest po polsku a reszta to w amerykańskich łapach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić