Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

W dniach 6-9 października zawyją syreny alarmowe. Wiemy, dlaczego

6

Od 6 do 9 października w naszym kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE- SAREX-20. W ich trakcie należy się spodziewać dźwięku syren alarmowych.

W dniach 6-9 października zawyją syreny alarmowe. Wiemy, dlaczego
Na terenie naszego kraju zawyją syreny (Getty Images)

O ćwiczeniach RENEGADE-SAREX-20 donoszą m.in. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie i Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Przekazywane komunikaty wskazują na to, że w ramach ćwiczeń uruchamiane będą trzyminutowe modulowane dźwięki syren, oznaczające ogłoszenie alarmu.

Będzie on także odwoływany poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Warto mieć to na uwadze i absolutnie nie przejmować się tym, kiedy zawyją syreny. To będą wyłącznie ćwiczenia. Nie należy więc podejmować żadnych kroków.

Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności - donosi Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Zawyją syreny alarmowe. O której?

Na razie nie podano informacji o tym, kiedy syreny zawyją w poszczególnych rejonach Polski. Jest to uzależnione od przebiegu ćwiczeń. Takich alertów powinni się jednak spodziewać mieszkańcy całego kraju.

Raz jeszcze podkreślamy, że nie ma absolutnie żadnych powodów do obaw. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić