Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Największa kradzież danych w historii CIA. Ujawniono, jak do niej doszło

5
Podziel się

Opublikowano raport na temat włamania do bazy CIA w 2016 roku. Do dziś nie udało się oszacować, ile danych zostało wówczas wykradzionych. Jednak był to prawdopodobnie największy taki wyciek w historii agencji wywiadowczej. Jak hakerom udało się włamać do systemu?

Największa kradzież danych w historii CIA. Ujawniono, jak do niej doszło
W 2016 miało miejsce największe w historii włamanie do bazy CIA (Getty Images, Justin Sullivan , Staff)
bEKKrmBN

Hakerzy zdobyli informacje przechowywane przez tajną jednostkę Center for Cyber Intelligence. Jak oszacowali autorzy raportu, prawdopodobna liczba skradzionych danych może wynosić nawet 34 terabajty, czyli ok. 2,2 miliarda stron tekstu.

Włamanie do bazy danych CIA. Jak do niego doszło?

Według CNN włamanie do bazy było możliwe z powodu niskiej jakości zabezpieczeń. Członkowie tajnej jednostki skupili wszystkie wysiłki na budowaniu broni cybernetycznej, jednocześnie zaniedbując inne kwestie.

bEKKrmBP
Nie prowadziliśmy rozpoznania ani skoordynowanych działań w kwestii znaków ostrzegawczych, że osoba lub osoby mające dostęp do niejawnych informacji CIA stanowią niedopuszczalne ryzyko dla bezpieczeństwa narodowego - CNN cytuje treść raportu CIA.

W konsekwencji zaniedbań hakerzy mieli ułatwiony dostęp do danych CIA i mogli je wykraść. Zdarzenie wyszło na jaw dopiero rok później, kiedy WikiLeaks upubliczniło wykradziony zbiór, zatytułowany "Vault 7". Wśród materiałów znajdowały się opisy części broni cybernetycznych.

bEKKrmBV

Przedstawiciele CIA nie chcą komentować treści raportu na temat zaniedbań. W sprawie zabrał głos jedynie jej rzecznik Timothy Barrett, który zapewnił, że członkowie agencji nie ustają w wysiłkach nad stworzeniem najwyższej klasy technologii, chroniącej przed stale ewoluującymi zagrożeniami.

Zobacz także: Zobacz też: Co Assange robił w ambasadzie. Nagranie kamer ochrony
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKKrmCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Panek
rok temu
Jakoś z Rosji czy Chin nie ma wycieków.
ip123
rok temu
No i co? Nie mieli PEGASUSA czy co? Dowiedzą się już wkrótce , jak to robią inni. Najlepiej podkładać ściśle tajne i wrażliwe dane -jak kukułka jajka - do innego gniazda. Może Poczta Stanów będzie dobrą przykrywką. My mamy POCZTĘ POLSKĄ S.A. z zasobami o wszystkich. Czy zostały dalej w bazie Poczty, bo nikt już nie informuje o faktach. A w elektronicznej poczcie , w Internecie nic nie ginie a bywa w "chmurze archiwalnej".
Goldengecko
rok temu
To tak jak w Bankach działających w Polsce zawsze jest że przerwa techniczna albo awaria od 30 lat nie słyszałem żeby jakiś bank podał że nie będą działały np. karty płatnicze w określonym czasie ze względu na atak Hakerski na bank
bEKKrmCr
Tyci
rok temu
Zawsze potem można wywołać kolejna wojnę pretekst już jest
Fazuzu
rok temu
Ściema. Podłożyli specjalnie nic nie znaczące, albo fałszywe dane pod słabe zabezpieczenia, żeby łatwo można było się włamać i je przechwycić. Do się nazywa decepcja, albo jak ktoś woli inaczej, dezinformacja. Co innego jest ważniejsze - czy Putin wybierze Trumpa na drugą kadencję, czy nie? Oto jest pytanie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić