Szef TikToka rezygnuje przez Donalda Trumpa

0

Szokujące doniesienia z USA. Kevin Mayer zrezygnował ze stanowiska CEO TikToka. Powodem decyzji mają być groźby usunięcia aplikacji w USA, o których mówi prezydent Donald Trump.

Szef TikToka rezygnuje przez Donalda Trumpa
Kevin Mayer (GETTY, Jesse Grant)

Szef TikToka rezygnuje. Kevin Mayer poinformował, że nie będzie dłużej pełnił obowiązków CEO w firmie. Powodem rezygnacji mają być działania Donalda Trumpa. Prezydent USA chce, aby popularna wśród młodzieży aplikacja została usunięta ze Stanów Zjednoczonych. Nieprzychylność Trumpa spowodowana jest faktem, że TikTok należy do chińskiej firmy ByteDance. Jego zdaniem aplikacja jest narzędziem dezinformacji w rękach władz Chin.

Mayers poinformował o swojej decyzji na łamach "Financial Times". Jego przygoda z firmą nie trwała długo. Stanowisko obejmował w maju tego roku, jednak jak tłumaczy nie spodziewał się takich napięć politycznych ze strony Amerykanów. Przedtem pracował jako jeden z szefów streamingu w Disney+.

W ostatnich tygodniach, gdy otoczenie polityczne gwałtownie się zmieniło, dokonałem znaczącej refleksji na temat tego, czego będą wymagać korporacyjne zmiany strukturalne i co to będzie oznaczać dla roli którą pełnię [...] - napisał Mayer w liście pożegnalnym dla pracowników.

TikTok poparł decyzję

Władze TikToka w oświadczeniu przyznały, że rozumieją decyzję Mayera. Na końcu podziękowały mu i życzyły powodzenia. Obowiązki Amerykanina przejmie teraz Vanessa Pappas, dotychczas pełniąca funkcję dyrektora generalnego TikToka w USA.

Zobacz także: Car-bomba. Rosja publikuje nieznane nagranie detonacji największej bomby atomowej w historii

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić