Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Transmitowali wszystko na TikToku. Restauracja z kebabem zapłaci wysoką karę

0
Podziel się:

Restauracja z kebabem została ukarana grzywną po zorganizowaniu małej imprezy. Wydarzenie nagrywano i udostępniano na TikToku.

Transmitowali wszystko na TikToku. Restauracja z kebabem zapłaci wysoką karę
W restauracji z kebabem odbyła się spontaniczna impreza (Tik Tok, Balaclint)

Na nagraniu widać tłumy osób, które bawiły się i śmiały w jednej z restauracji z kebabami. Do zabawy doszło o 3:00 nad ranem w Brisbane w Australii. Żaden z uczestników nie miał maseczki ochronnej ani nie utrzymywał dystansu 1,5 metra.

Klienci tańczyli do piosenki "Pump it Up" w wykonaniu Endor. Wszyscy świetnie się bawili. W dobie koronawirusa zachowanie to nie należało jednak do najbardziej odpowiedzialnych. Australijska policja postanowiła ukarać właścicieli grzywną w wysokości 3700 funtów (ponad 18 tys. złotych).

Restauracja z kebabem ukarana grzywną

Policja stanu Queensland przypomniała, że należy przestrzegać wszystkich wprowadzonych nakazów. "Przedsiębiorcom i klientom przypomina się, aby zawsze przestrzegali wskazówek dotyczących zdrowia publicznego, w tym środków dystansu społecznego, żeby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 w Queensland".

Obecnie w całej Australii nakazuje się zachowanie odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej. W restauracjach może być określona liczba osób. Steve Gollschewski, zastępca komisarza policji w Queensland, przyznał, że był rozczarowany tym, jak ludzie zachowują się podczas pandemii koronawirusa.

W poniedziałek zaapelowano do młodzieży. W rozmowie z lokalnymi mediami przyznał, że młodzi ludzie powinni bardziej przestrzegać zasad dystansu społecznego i powinni być bardziej odpowiedzialni za swoje czyny.

W Australii od początku pandemii odnotowano 25 053 przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby wykryto 137 nowych przypadków. Zmarło 525 osób.

Zobacz także: Zobacz także: Skok misia koala. Zoo w Australii nagrało wyjątkowe zachowanie zwierzęcia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić