aktualizacja 

Szok, co zrobił 17-latek. Chłopak odpowie jak dorosły

159

Przerażające zachowanie 17-latka, który usiłował zabić swoją niepełnosprawną ciotkę. Chłopak stanie przed sądem, będzie odpowiadał jako dorosły. Za to, co zrobił kobiecie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Szok, co zrobił 17-latek. Chłopak odpowie jak dorosły
Policja (Materiały WP, Getty Images)

Do zdarzenia doszło w miejscowości Marynin w powiecie chełmskim. Policja otrzymała wezwanie do jednego z domów, gdzie miało miejsce usiłowanie zabójstwa. 17-letni sprawca chciał pozbawić życia niepełnosprawną kobietę, swoją ciotkę.

Jak dowiadujemy się z serwisu Lublin112, 17-latek najpierw raził kobietę prądem. W ten sposób chciał dokonać zabójstwa. Gdy to nie poskutkowało, chwycił poduszkę i zaczął dusić kobietę.

Niepełnosprawna kobieta przeżyła, a chłopak, który usiłował ją zabić, uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że był to członek jej rodziny. Policja rozpoczęła poszukiwania. Okazało się, że 17-latek, który w popłochu wybiegł z domu, został odnaleziony w pobliżu Lublina (w gminie Jabłonna).

Jak podaje lubelski serwis, sprawcą zajął się już prokurator. Przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Chłopak nie przyznał się jednak do winy. Skierowano wniosek do sądu o areszt tymczasowy.

Nastolatek ma odpowiadać przed sądem jako osoba dorosła. Po ukończeniu 17 roku życia osoby nieletnie, które popełniły przestępstwo, odpowiadają na zasadach przewidzianych w Kodeksie Karnym. Za popełniony czyn 17-latkowi z Marynina grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić