Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Szokujący problem Aerofłotu. Personel musi pilnować papieru toaletowego

Podziel się:

Źle się dzieje z rosyjskim przewodnikiem. Linie lotnicze Aerofłot szukają nowych sposobów na oszczędzanie pieniędzy w związku z nałożonymi sankcjami. Doszło do kuriozalnej sytuacji, że zaczęto oszczędzać na papierze toaletowym.

Szokujący problem Aerofłotu. Personel musi pilnować papieru toaletowego
Szokujący problem Aerofłotu. Personel musi pilnować papieru toaletowego (GETTY, NurPhoto)

O szokującym problemie przewoźnika napisał niezależny dziennik "The Moscow Times". Stewardessy mają od teraz pilnować, aby pasażerowie z samolotu nie wynosili papieru toaletowego, jak i chusteczek oraz ręczników papierowych.

Jak czytamy, załogi miały otrzymać służbowe polecenie wprowadzenia takich środków w trybie testowym, który ma trwać od 3 do 10 czerwca. W przypadku sukcesu programu, działanie zostanie wprowadzone na stałe.

Dodatkowo, rolki nigdy nie powinny być pozostawiane w dostępnych miejscach, aby pasażerowie przypadkowo do nich nie dotarli. Po wylądowaniu wszystkie niewykorzystane materiały muszą zostać policzone, zaplombowane i zwrócone. Wprowadzenie ścisłego spisu produktów papierniczych ma przynieść oszczędności.

Przypomnijmy, że Sankcje na Aeroflot nałożyły m.in. Unia Europejska i Stany Zjednoczone. Narodowy przewoźnik Rosji znalazł się też na czarnej liście UE. Są na niej linie lotnicze, które nie spełniają międzynarodowych standardów bezpieczeństwa i dlatego zabroniono im korzystać z europejskiego nieba oraz lotnisk.

Co ciekawe, aby utrzymać swoją flotę samolotów w ruchu, rosyjski Aeroflot będzie musiał rozpocząć demontaż niektórych maszyn na części.

Sankcje utrudniają życie

We wtorek 7 czerwca spółka poinformowała, że z powodu zachodnich sankcji i zamkniętych przestrzeni powietrznych jest zmuszona do podniesienia kapitału i nieplanowanego wcześniej wyemitowania akcji o łącznej wartości 3 mld dolarów.

Warto podkreślić, że od 2020 r. w Areofłocie wydatki przewyższają wpływy. W 2020 r. było to 80 mld rubli, w 2021 r. 50 mld rubli, a w 2022 r. ma wykazać straty na poziomie 40 mld rubli.

Zobacz także: Rozbił samochód na latarni. Pokaz głupoty amerykańskiego kierowcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić