o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Szymon Hołownia przedstawił nowego posła. Wcześniej wykluczono go z PO

5
Podziel się

Paweł Zalewski, były poseł Platformy Obywatelskiej, zdecydował się na dołączenie do Polski 2050 Szymona Hołowni. Ten ruch został oficjalnie zaprezentowany w czwartek.

Szymon Hołownia przedstawił nowego posła. Wcześniej wykluczono go z PO
Szymon Hołownia, Paweł Zalewski (PAP)
bESvNCwR

Koło parlamentarne Polski 2050 do tej pory liczyło siedem osób. Zaliczali się do niego: Hanna Gil-Piątek, Michał Gramatyka, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Wojciech Maksymowicz, Mirosław Suchoń i Tomasz Zimoch.

28 października do tego grona dołączył Paweł Zalewski, który niedawno opuścił Platformę Obywatelską. - Nasze koło parlamentarne powiększa się o znakomitego polityka, osobę, która sięga swoimi politycznymi korzeniami aż do czasów walki o niepodległość w latach 80 - mówił Szymon Hołownia na czwartkowej konferencji prasowej.

bESvNCwT
To uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który był swego czasu i w PiS, i był członkiem PO, dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc, że bardzo wzmocni naszą nadzieję na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi - dodawał.

Paweł Zalewski dołącza do Polski 2050. Czym się zajmie?

Hołownia zaznaczał, że Zalewski jest wybitnym specjalistą w zakresie polityki międzynarodowej. Właśnie tą tematyką ma się zajmować.

Paweł Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050. Mówił, że został przyjęty "bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie".

bESvNCwZ
Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon - wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom - powiedział Zalewski, cytowany przez polsatnews.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvNCxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Jemu
4 tyg. temu
blizej na wschód niz do Polskiej demokracji
2050
4 tyg. temu
bawi sie w zbieractwo a POtem płacze jak dzicia w żłobku
bez szyderstw
miesiąc temu
Hołownia, nowa jakość w parlamencie :) No śliski typek jesteś.
bESvNCxv
Czosnek
miesiąc temu
Głosowałem na niego dziś wiem że to wydmuszka jak posłowie z PO i PIS co razem się Bawili z Szumowski
zerb
miesiąc temu
Ci którzy podczas kadencji przechodzą do innych ugrupowań powinni być pozbywani mandatu posła.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić