Ta kartka naprawdę wisiała w restauracji. Właściciel skazany

632

Restaurator z Częstochowy i działacz Konfederacji nie chciał, by w jego barze pojawiali się "lewacy" i przedstawiciele wielu innych grup społecznych i zawodowych. Zabronił też wstępu do lokalu radnej. Sprawa trafiła do prokuratury, a Jacek P. został skazany.

Ta kartka naprawdę wisiała w restauracji. Właściciel skazany
W 2016 roku sieć obiegło zdjęcie z częstochowskiego klubu. (Twitter.com)

Kilka lat temu w jednym z częstochowskich klubów zrobiło się głośniej za sprawą mało przyjaznej tabliczki. Zgodnie z jej treścią właściciel lokalu nie chciał obsługiwać "lewaków", osób pracujących w wymiarze sprawiedliwości, "multikultu, multisex, zielonych, genderowców etc." i wielu innych.

Sprawą zajęła się ówczesna radna Jolanta Urbańska. Zgłosiła do prezydenta miasta sprawę o segregacji obywateli. Sprawą zajęła się prokuratura. Początkowo nie zauważono, by tablica łamała prawo. Pojawił się więc na niej kolejny zapis - zakazywał on wstępu "bojówkarzom KOD-u" i samej Jolancie Urbańskiej. Radna jako funkcjonariusz publiczny poczuła się znieważona. Sprawa ponownie trafiła do sądu, ponownie została umorzona.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W końcu Urbańska do sądu wniosła prywatny akt oskarżenia. Sąd Rejonowy w Częstochowie uznał Jacka P. za winnego pomawiania Jolanty Urbańskiej, by poniżyć ją w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania publicznego, oraz za publiczne znieważanie. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" grzywna i koszt rozprawy zasądzone przez sąd wyniosły oskarżonego ok. 8 tys. zł

W czwartek, 20 stycznia Sąd Okręgowy w Częstochowie rozpatrywał apelację obu stron. Sąd w całości odrzucił apelację oskarżonego i uznał go za winnego zarzucanych czynów. Grzywnę podniósł do wysokości 9 tys. zł. Na częstochowskiej stronie policji przez rok ma również widnieć artykuł upubliczniający wyrok.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Mocne słowa Krzysztofa Brejzy przed komisją. Wiceminister z PiS drwi
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić