Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Tajemnicze kapsułki w Warszawie. Nowe informacje

11

Znalezione na trawnikach, chodnikach i ulicach Warszawy białe kapsułki wzbudziły wiele podejrzeń. Sprawą zajęła się policja.

Tajemnicze kapsułki w Warszawie. Nowe informacje
Warszawa. Znaleziono tajemnicze kapsułki na chodnikach i ulicach (Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany, Facebook)

Warszawa. Tajemnicze kapsułki na ulicach i chodnikach

W kilku dzielnicach Warszawy, m.in. na Bielanach, Mokotowie, Woli i w Śródmieściu, na ulicach i chodnikach pojawiły się białe kapsułki. W sieci zaczęły krążyć informacje, że mogą być one niebezpieczne dla zdrowia zwierząt.

O podejrzanych kapsułkach na trawnikach, chodnikach i ulicach poinformował też w mediach społecznościowych Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany w Warszawie. Sprawa została przekazana policji.

We wtorek późnym popołudniem przy ulicy Księżycowej straż miejska zabezpieczyła 26 sztuk kapsułek. Na miejsce wezwano Policję oraz grupę ratownictwa chemicznego. Strażacy zabezpieczyli materiał do badań - informował 23 lutego burmistrz dzielnicy Bielany.

Białe kapsułki zostały przekazane do badań. - Po analizie okazało się, że jest to materiał składem zbliżony do tabletek do uzdatniania wody - podał burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Kapsułki trzeba oddać do utylizacji

Dodał, że jeśli ktoś jeszcze zauważy kapsułki, należy to zgłosić do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Po zgłoszeniu zostaną oddane do utylizacji. Śledztwo w sprawie kapsułek, które znalazły się na ulicach i chodnikach prowadzi Komenda Rejonowa Policji w Warszawie. Sprawa dotyczy kilku dzielnic.

Komenda Rejonowa Policji numer pięć wszczęła śledztwo w tej sprawie. Policjanci przekazali kapsułki do prokuratury, która ma sprawdzić, czy nie doszło do złamania artykułu 165 Kodeksu karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia - poinformowała podczas rozmowy z TVN Warszawa rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić