Profesor przerwał badania nad COVID-19. Odkrycie wywołało burzę

122

Szwedzki profesor Jonas Ludvigsson przerwał badania nad COVID-19 po tym, jak jego odkrycia spotkały się z dużą falą krytyki. Naukowiec dowodził, że choroba nie jest poważnym zagrożeniem dla dzieci w wieku szkolnym.

Profesor przerwał badania nad COVID-19. Odkrycie wywołało burzę
Szwedzki profesor Jonas Ludvigsson przerwała badania nad COVID-19. Miał już dość hejtu.

Jonas Ludvigsson postanowił zrezygnować ze swoich badań nad COVID-19. Profesor dowodził, że choroba stanowi niewielkie zagrożenie dla dzieci, a szkoły mogą zostać ponownie otwarte. Wiele osób zaczęło go z tego powodu krytykować, obrażać, a nawet grozić śmiercią.

Miał już dość hejtu

Jonas Ludvigsson jest profesorem epidemiologii klinicznej w Instytucie Karolinska w Solnie. Od początku pierwszej fali koronawirusa zajmował się badaniami wpływu koronawirusa na dzieci - skoncentrował się na dzieciach od 1 do 16 roku życia.

W grupie kilkuset tysięcy osób, którą analizował, zaledwie 15 dzieci trafiło na oddział intensywnej terapii. Ponadto czwórka miała przewlekłe choroby, które znacząco wpływały na ich stan zdrowia. Profesor dodał, że dzieci nie musiały przecież nosić maseczek i teoretycznie były bardziej narażone na zakażenie.

Zobacz także: Robią dyskoteki nie zważając na pandemię. Wojewoda zapowiada interwencję

Niestety badania profesora, chociaż poparte wieloma dowodami, spotkały się z ogromną falą krytyki. Obywatele Szwecji, którzy nie zgadzają się z tymi ekspertyzami, wysyłają do Ludvigssona maile i prywatne wiadomości. Profesor wyznał, że większość z nich to nic innego jak hejt. Nie mógł już jednak dłużej tego znosić. Wyznaje, że problem urósł do tego stopnia, że zaczął mieć problemy ze snem.

Szwecja planuje teraz wzmocnić ochronę badań naukowych i wolności akademickiej. Jak przekazuje The College Fix, minister szkolnictwa wyższego Matilda Ernkrans powiedziała, że rząd planuje zmienić ustawę o szkolnictwie wyższym, aby zapewnić "ochronę edukacji i badań naukowych, aby umożliwić ludziom swobodne odkrywanie, badanie i dzielenie się wiedzą".

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić