A. M. | 

Tajemniczy pożar w Zatoce Perskiej. Ogień pochłonął siedem statków

63

Do gwałtownego pożaru doszło w południowym Iranie. Jak donoszą lokalne media, co najmniej siedem łodzi zapaliło się w stoczni w porcie w Buszehrze nad Zatoką Perską.

Tajemniczy pożar w Zatoce Perskiej. Ogień pochłonął siedem statków
Pożar w Zatoce Perskiej. Co najmniej 7 łodzi zajęło się ogniem (Twitter.com)

Pożar miał miejsce w w porcie w Buszehrze w południowym Iranie. Ogniem zajęło się co najmniej 7 łodzi. Szef lokalnej organizacji zarządzania kryzysowego przekazał agencji prasowej Irna, że pożar został już opanowany. Nie zgłoszono żadnych ofiar.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przyczyny wybuchu pożaru jeszcze nie są znane. Wielokrotne incydenty w ostatnich tygodniach doprowadziły do spekulacji na temat akcji sabotażowej.

W ostatnim czasie w regionie doszło do wielu tajemniczych wybuchów i pożarów. W poniedziałek miał miejsce pożar w strefie przemysłowej w pobliżu miasta Meszhed. Nastąpił na skutek wybuchu butli z gazem. Dzień wcześniej odnotowano pożar w zakładzie petrochemicznym, zaś w sobotę miał miejsce wybuch w piwnicy apartamentowca w Teheranie.

Pożar w ośrodku atomowym. Władze ukrywają szczegóły

W pierwszy czwartek lipca Iran powiadomił, że na terenie zakładu wzbogacania uranu w mieście Natanz doszło do "incydentu" związanego z pożarem na terenie budowy nowej instalacji. Szczegóły wypadku nie zostały jednak podane.

Zobacz także: Irańska ropa u wybrzeży Wenezueli
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić