o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Tak o Łukaszence Morawiecki jeszcze nie mówił. Padły ostre słowa

Podziel się

Przy granicy polsko-białoruskiej nadal koczuje wielu migrantów, którzy próbują dostać się do naszego kraju. Dosadnie do tej sytuacji odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Twierdzi, że dochodzi do "brutalnego ataku".

Tak o Łukaszence Morawiecki jeszcze nie mówił. Padły ostre słowa
Mateusz Morawiecki (PAP)
bESULqyd

Nieustannie dużo się mówi na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wszystko dlatego, że nadal jest ona bardzo napięta.

W rozmowie z "Super Expressem" odniósł się do niej premier Mateusz Morawiecki. - Mierzymy się, jako państwo i jako naród, z zagrożeniem, jakiego nie doświadczyliśmy w ciągu ostatnich 30 lat - zaznaczył.

bESULqyf
Polska stała się celem brutalnego ataku, mającego wszelkie znamiona terroryzmu państwowego. Aleksander Łukaszenka cynicznie wykorzystuje migrantów, celowo zwożonych do Mińska, a następnie przerzucanych na teren przygraniczny - dodał.

Mateusz Morawiecki mówi o priorytecie

Premier zapewnił również, że najwyższym priorytetem rządu jest bezpieczeństwo Polaków, dlatego nikt nie ma zamiaru ulegać presji Białorusi.

Polska granica wschodnia jest bardzo dobrze strzeżona nie tylko przez Straż Graniczną, ale również przez oddziały Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariuszy Policji i innych służb - podkreślił Morawiecki.
bESULqyl
Zobacz także: Groźny scenariusz ws. Białorusi. Rzecznik rządu zdradza, co biorą pod uwagę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESULqyG
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić