aktualizacja 

Internauci wstrząśnięci. Nagranie z Wrzosowa trafiło na YouTube

97

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy autobusu przewożącego dzieci. W sieci krąży nagranie, na którym widzimy, jak autobus pełen dzieci, przejeżdża przez zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Wrzosów. Według autora nagrania polecenie wjechania na przejazd miała wydać opiekunka uczniów.

Internauci wstrząśnięci. Nagranie z Wrzosowa trafiło na YouTube
Wrzosów. Autobus z dziećmi przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. (YouTube)

W serwisie YouTube opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak kierowca autobusu pełnego dzieci przejeżdża przez zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Wrzosów (woj.mazowieckie).

Jak informuje autor nagrania, w czwartek 19 maja przed godz. 14:00 przejazd kolejowy we Wrzosowie był zamknięty przez parę minut, gdyż jechały dwa pociągi z dwóch kierunków - osobowy z Mińska oraz towarowy z Miłosnej. W tym czasie obok zamkniętego szlabanu zatrzymał się autobus przewożący grupę dzieci.

Kierowca autokaru nie czekał jednak, aż otworzą się szlabany, postanowił przejechać przez ulicę omijając opuszczone szlabany. Co jeszcze bardziej szokuje w tej całej sytuacji to fakt, że zdaniem autora nagrania, polecenie wjechania na przejazd miała wydać opiekunka uczniów.

Opiekunka autokaru z dziećmi wyszła na przejazd, wróciła do autobusu i poleciła kierowcy jechać na przejazd przy sprawnej sygnalizacji - informuje autor nagrania.

- Minutę po tym przejechał pociąg osobowy oraz towarowy i przejazd się otworzył - dodaje. Wielu kierowców miało zachować się w ten sam sposób.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Wszyscy są zgodni, że zdarzenie powinno zostać zgłoszone na policję, a kierowca powinien ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

"Jestem ojcem trójki dzieci i jak pomyślę sobie, że tam mogły być moje dzieci, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nauczyciel - osoba, która powinna dawać przykład. A tu? Jeszcze się za kierowcę rozgląda" - napisał internauta.

"Mam nadzieję, że konsekwencje będą" - czytamy w komentarzach.
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić