Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Tarcza antykryzysowa 4.0. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

10

We wtorek Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Andrzej Duda podpisał tarczę antykryzysową 4.0. Jakie przepisy wprowadza ten dokument?

Tarcza antykryzysowa 4.0. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę
Andrzej Duda podpisał tarczę antykryzysową 4.0 (PAP)

Tarcza antykryzysowa 4.0 to dokument, który wprowadza wiele istotnych przepisów. Na jego mocy obowiązywać będą chociażby dopłaty do kredytów dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu koronawirusa.

Ta ustawa reguluje też możliwość korzystania z wakacji kredytowych. Ponadto wydłuża do 28 czerwca 2020 roku okres, w którym przysługuje zasiłek opiekuńczy - podaje money.pl.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller wprost o Andrzeju Dudzie: Jest antytezą prezydenta

Przypomnijmy, że tarcza antykryzysowa 4.0 to pomysł rządu Mateusza Morawieckiego na walkę ze skutkami koronawirusa. Była ona modyfikowana zarówno przez przedstawicieli Sejmu, jak i Senatu.

Teraz ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda. Poinformowała o tym we wtorek Kancelaria Prezydenta RP. Wobec tego zapisy tarczy antykryzysowej 4.0 wejdą w życie.

Koronawirus mocno wpłynął na polską gospodarkę. Tarcza antykryzysowa 4.0 ratunkiem

Tarcza antykryzysowa 4.0 ma pomóc wybrnąć przedsiębiorcom z ciężkiej sytuacji, w jakiej znaleźli się w wyniku pojawienia się pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że zaraza z Chin mocno sparaliżowała gospodarkę. Jej skutki odczuło wiele osób. Teraz czynią one starania, by wszelkie straty mogły być puszczone w niepamięć.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić